IZS

Výpis příspěvků ke štítku „IZS“

Policisté a hasiči kvůli vakcíně neskončí. Práci potřebují, má jasno imunolog Hořejší

4. ledna 2022 23:42

Policisté, hasiči či zdravotníci, kteří kvůli svému odmítavému postoji k povinnému očkování vyhrožují odchodem, nakonec zůstanou. Práci totiž potřebují a jejich výhrůžky jsou tak plané. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl imunolog Václav Hořejší. S tím nesouhlasí signatář petice od Iniciativy 21 a právník Jindřich Rajchl (Trikolora).

Zbytečná jízda vlevo vytváří zácpy. Autobusové pruhy nejsou pro auta tabu

31. října 2021 20:10

Mezi řadu důmyslných překážek, které jsou v posledních letech kladeny motoristům do cesty ze strany vedení větších měst, patří k těm alespoň trochu smysluplným vyhrazené jízdní pruhy pro MHD, taxislužbu a složky Integrovaného záchranného systému. Problém je v tom, že kapacitu hojně využívaných komunikací snižují na polovinu, což bývá s ohledem na tvorbu kolon kritické. Nemusí být ale vždycky tak zle.

Školáka na Strakonicku při lezení na vagon zasáhl proud. Má rozsáhlé popáleniny

20. srpna 2021 14:28

Elektrický výboj vážně zranil chlapce, který ve čtvrtek večer přelézal vagon na vlakovém nádraží v Čejeticích na Strakonicku. Záchranáři jej s rozsáhlými popáleninami letecky přepravili do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Policie vyšetřuje okolnosti případu. Na webu o tom informovala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

U dopravních nehod není místo pro improvizaci, často vše trénujeme, říká šéf záchranářů

5. srpna 2021 00:31

Středeční vlaková nehoda u Domažlic byla největší železniční tragédií v Česku za posledních 25 let. Na místě zasahovaly desítky záchranářů, kteří na podobné situace musí být vždy připraveni. „Podobné dopravní nehody se řeší podle standardní typové činnosti, není zde místo pro improvizaci. Záchranné složky vše několikrát do roka trénují,“ uvedl šéf pražské záchranné služby Petr Kolouch v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Hasiči kynologové zachraňují se svými psy lidi z trosek. Jak vypadá výcvik?

16. května 2021 12:00

Zřícené domy, závaly, trosky po výbuchu. Všude tam mohou být pod sutinami lidé. Proto v tu chvíli nastupují psovodi se psy. „Součástí integrovaného záchranného systému jsou psovodi hasiči a dobrovolníci z řad IZS. Dohromady máme zhruba 70 kynologů, z toho zhruba 30 je specializováno na sutiny a 40 na plochy,“ říká kapitán Pavel Smejkal z Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.