IZS

Výpis příspěvků ke štítku „IZS“

Hromadná nehoda na D1: Zdrogovaný řidič kamionu po ní utekl, ukradl auto a opět havaroval

Aktualizováno

Při hromadné nehodě deseti vozidel se ve středu po 7:00 na 196. kilometru dálnice D1 v Brně střetlo pět osobních aut, dvě dodávky a tři nákladní auta, sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Řidič kamionu, který zřejmě nehodu zavinil, utekl a zmocnil se jiného vozu, se kterým také havaroval. Měl pozitivní test na drogy, dodal. Policie pracuje s verzí, že nehodu na dálnici způsobil úmyslně.

Řidičce předjíždějící kolonu sebrali na Slovensku řidičák. U nás hrozí jen menší pokuta

Stání v koloně na dálnici je těžkou zkouškou nervů, ve které mnozí řidiči neobstojí. Objíždění „štrůdlu“ odstavným pruhem nebo dokonce záchranářskou uličkou není jen přečinem morálním, ale samozřejmě také prohřeškem proti dopravním předpisům. Zatímco u nás řidič načapaný při tomto přestupku zaplatí relativně nízkou pokutu, na Slovensku se za to samé odebírá řidičák. O případu z Bratislavského kraje informoval server topspeed.sk.

Policisté a hasiči kvůli vakcíně neskončí. Práci potřebují, má jasno imunolog Hořejší

Policisté, hasiči či zdravotníci, kteří kvůli svému odmítavému postoji k povinnému očkování vyhrožují odchodem, nakonec zůstanou. Práci totiž potřebují a jejich výhrůžky jsou tak plané. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl imunolog Václav Hořejší. S tím nesouhlasí signatář petice od Iniciativy 21 a právník Jindřich Rajchl (Trikolora).

Zbytečná jízda vlevo vytváří zácpy. Autobusové pruhy nejsou pro auta tabu

Mezi řadu důmyslných překážek, které jsou v posledních letech kladeny motoristům do cesty ze strany vedení větších měst, patří k těm alespoň trochu smysluplným vyhrazené jízdní pruhy pro MHD, taxislužbu a složky Integrovaného záchranného systému. Problém je v tom, že kapacitu hojně využívaných komunikací snižují na polovinu, což bývá s ohledem na tvorbu kolon kritické. Nemusí být ale vždycky tak zle.