reklama

Dvojnásobná vražda na Sokolovsku: Muž měl zastřelit partnerku a jejího milence v autě

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku. Nedaleko místa činu zadržela podezřelého šedesátiletého muže, informoval v neděli krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle informací CNN Prima NEWS mělo jít o zločin z vášně, zastřelená žena totiž byla partnerkou podezřelého muže.

reklama

Vražda se stala ve večerních hodinách. „Na odlehlém místě policisté u osobního automobilu nalezli dvě osoby bez známek života. Provedeným ohledáním za přítomnosti soudního lékaře bylo zjištěno, že obě osoby zemřely násilnou smrtí. Několik desítek metrů od vozidla byl zadržen podezřelý šedesátiletý muž,“ popsal Kopřiva s tím, že kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a na případu dál pracují.

K tématu

Podle informací CNN Prima NEWS je podezřelým z vraždy 60letý Václav K. Muž měl mít už delší dobu podezření, že je mu jeho o 24 let mladší partnerka nevěrná. Proto se ji rozhodl sledovat. S 41letým milencem ji pak měl přistihnout v autě nedaleko jejich bydliště. Pravděpodobně v záchvatu žárlivosti vzal svou legálně drženou zbraň a oba na místě zastřelil. Následně chtěl spáchat sebevraždu, jenže to nedokázal a psychicky se zhroutil.

Nikdy nebyl zlý

Obyvatelé Horního Slavkova jsou z události v šoku. „Je to můj vzdálený příbuzný, který to udělal. Já to teprve vstřebávám, protože bych to do něj nikdy v životě neřekla. Nejde mi to furt do hlavy, protože jsem ho znala pět let a nikdy v životě nebyl zlý, nic neudělal,“ popsala podezřelého jedna z obyvatelek.

Policisté v následujících dnech plánují muže vyslechnout, pak komisař podá návrh na jeho vzetí do vazby. Tam si zřejmě počká na začátek soudního líčení. V případě prokázání viny mu za dvojnásobnou vraždu hrozí až výjimečný trest.

Policisté vyšetřují také pokus o vraždu

Policisté z Karlovarského kraje zároveň vyšetřují i pokus o vraždu, který se odehrál v pátek večer v Sokolově. Dva postarší muži měli v bytě panelového domu popíjet alkohol, když došlo k hádce. Třiašedesátiletý muž následně dvěma kuchyňskými noži zaútočil na svého o rok mladšího společníka a pobodal ho do horní části těla. Napadený muž skončil s vážným zraněním v nemocnici. Útočníka, který nadýchal 2,4 promile, zadrželi policisté.

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání třiašedesátiletého muže z Mostecka, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ uvedl Kopřiva s tím, že policisté pro obviněného navrhli vazbu.

V případě prokázáni viny hrozí muži až 18 let vězení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama