reklama

Policisté nastříkali devítileté dívce pepřový sprej do obličeje. Americké město je v šoku

Rodinné problémy byly příčinou zásahu policie v americkém městě Rochester. Devítiletá dívka tam hrozila sebevraždou, v nebezpečí prý byla i její matka. Místo odborné pomoci se ale dívka dočkala spoutání, členové policejní hlídky na ni použili i pepřový sprej. Město chování policistů odsuzuje. Policie zveřejnila videozáznam z celého incidentu.

reklama

Kontroverzním zákrokem policie se nyní na přímý popud starostky města Lovely Warrenové bude zabývat policejní šéfka Cynthia Herriot-Sullivanová. „Tohle není něco, co bych mohl kdokoliv z nás obhajovat,“ uvedla starostka Warrenová podle NBC News.

Policisté dorazili na místo rodiné hádky, protože dívka údajně měla vyhrožovat své matce. Z kamery umístěné na uniformě jednoho ze zasahujících příslušníků vyplývá, že dívku, která odmítala nastoupit do auta, policisté spoutali. „Chováš se jako dítě,“ je slyšet v části zveřejněného záznamu jednoho z příslušníků. „Já jsem dítě,“ odpovídá dívka.

Na videu jsou policisté také slyšet, jak mluví o použití pepřového spreje, pokud se dívka nezklidní. To se také nakonec stalo. Co přesně se stalo před a po zveřejněném záznamu, je předmětem vyšetřování. Dívka skončila v nemocnici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Nejlepší výsledek od roku 2007. Češkám se na lyžařském šampionátu povedla štafeta
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Lidé v karanténě dostanou navíc až 370 korun denně. „Izolačka“ prošla Senátem
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama