reklama

Policisté nastříkali devítileté dívce pepřový sprej do obličeje. Americké město je v šoku

Rodinné problémy byly příčinou zásahu policie v americkém městě Rochester. Devítiletá dívka tam hrozila sebevraždou, v nebezpečí prý byla i její matka. Místo odborné pomoci se ale dívka dočkala spoutání, členové policejní hlídky na ni použili i pepřový sprej. Město chování policistů odsuzuje. Policie zveřejnila videozáznam z celého incidentu.

reklama

Kontroverzním zákrokem policie se nyní na přímý popud starostky města Lovely Warrenové bude zabývat policejní šéfka Cynthia Herriot-Sullivanová. „Tohle není něco, co bych mohl kdokoliv z nás obhajovat,“ uvedla starostka Warrenová podle NBC News.

Policisté dorazili na místo rodiné hádky, protože dívka údajně měla vyhrožovat své matce. Z kamery umístěné na uniformě jednoho ze zasahujících příslušníků vyplývá, že dívku, která odmítala nastoupit do auta, policisté spoutali. „Chováš se jako dítě,“ je slyšet v části zveřejněného záznamu jednoho z příslušníků. „Já jsem dítě,“ odpovídá dívka.

Na videu jsou policisté také slyšet, jak mluví o použití pepřového spreje, pokud se dívka nezklidní. To se také nakonec stalo. Co přesně se stalo před a po zveřejněném záznamu, je předmětem vyšetřování. Dívka skončila v nemocnici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování AstraZenecou. Po vakcinaci náhle zemřela 47letá žena

Slovensko pozastavilo očkování proti nemoci COVID-19 vakcínou od firmy AstraZeneca. V úterý o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Rozhodlo tak po informaci slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), že příčina nedávného úmrtí 47leté ženy pravděpodobně souvisela s očkováním zmíněnou vakcínou. Nadále jí však na Slovensku budou očkováni lidé, kteří již dostali první dávku této látky.

Místo k moři jeďte do Prahy. Pomůže to českým podnikům, říká šéf CzechTourism
ODS opouští jedna z bývalých tváří. Vedení strany nebrání svobodu v covidové době, říká
Příští vláda bude muset zvýšit daně, po pandemii vzroste nezaměstnanost, varuje ekonom
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: V příštích týdnech otevřou zahrádky, skončí rotační výuka a ožije kultura

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Jednou budu premiérem, věří si Novotný. Lidé už na něj sází, favoritem zůstává Bartoš
Další články
reklama
reklama