reklama

Policisté v USA zmlátili obuškem veterána. Ten jim ukázal vztyčený prostředník

Ve Spojených státech už téměř dva měsíce probíhají nepokoje, které rozpoutala smrt Afroameričana George Floyda a celková občanská nespokojenost s politickou situací. V Portlandu chtěl jeden protestující diskutovat s policisty, ti ho zmlátili obuškem. Demonstrant na výpady nereagoval, po výprasku jen vztyčil do vzduchu oba prostředníky.

reklama

Video zachycující incident se bleskově rozšířilo po sociálních sítích. Podle webu New York Post byl zmláceným demonstrantem armádní veterán Christopher David, který sloužil v americkém námořnictvu. Policisté ho nejprve paralyzovali slzným plynem a posléze ho začali bít obušky.

Svalnatý demonstrant se nijak nebránil, i proto skončil se zlomenou rukou. Přes bolest dokázal zdvihnout na policisty prostřední prst ve známém gestu. Během jednostranné šarvátky na strážníky řval: „Proč nectíte svůj slib?“

K tématu

Podle New York Post si muž myslel, že když má na mikině nápis „Navy“ (námořnictvo), policisté si na něj nedovolí. „Jenže to mělo nulový efekt. Vůbec je to nezajímalo,“ popsal 53letý David, který se v minulosti věnoval wrestlingu a nyní pracuje jako laboratorní vědec.

Podle něj jsou policisté „ustrašení“. „Jsou malí… nemají žádnou taktiku, připomínají nějaký gang,“ dodal protestující.

„Tam venku jsou jen normální lidé. V tom davu byly i těhotné matky, které postříkali slzným plynem. Prezident Trump sice říká, že protestuje jen pár lidí z periferie, ale to není vůbec pravda. My všichni jsme normální lidé, kteří si jen myslí, že to, co se děje kolem, je špatně,“ sdělil David pro Washington Post.

Další hlavní zprávy

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
Nebýt Schumachera v Mercedesu, neměl by teď Hamilton tolik vítězství, myslí si Enge
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama