reklama

Policisté v USA zmlátili obuškem veterána. Ten jim ukázal vztyčený prostředník

Ve Spojených státech už téměř dva měsíce probíhají nepokoje, které rozpoutala smrt Afroameričana George Floyda a celková občanská nespokojenost s politickou situací. V Portlandu chtěl jeden protestující diskutovat s policisty, ti ho zmlátili obuškem. Demonstrant na výpady nereagoval, po výprasku jen vztyčil do vzduchu oba prostředníky.

reklama

Video zachycující incident se bleskově rozšířilo po sociálních sítích. Podle webu New York Post byl zmláceným demonstrantem armádní veterán Christopher David, který sloužil v americkém námořnictvu. Policisté ho nejprve paralyzovali slzným plynem a posléze ho začali bít obušky.

Svalnatý demonstrant se nijak nebránil, i proto skončil se zlomenou rukou. Přes bolest dokázal zdvihnout na policisty prostřední prst ve známém gestu. Během jednostranné šarvátky na strážníky řval: „Proč nectíte svůj slib?“

Podle New York Post si muž myslel, že když má na mikině nápis „Navy“ (námořnictvo), policisté si na něj nedovolí. „Jenže to mělo nulový efekt. Vůbec je to nezajímalo,“ popsal 53letý David, který se v minulosti věnoval wrestlingu a nyní pracuje jako laboratorní vědec.

Podle něj jsou policisté „ustrašení“. „Jsou malí… nemají žádnou taktiku, připomínají nějaký gang,“ dodal protestující.

„Tam venku jsou jen normální lidé. V tom davu byly i těhotné matky, které postříkali slzným plynem. Prezident Trump sice říká, že protestuje jen pár lidí z periferie, ale to není vůbec pravda. My všichni jsme normální lidé, kteří si jen myslí, že to, co se děje kolem, je špatně,“ sdělil David pro Washington Post.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Adamcová: Můj vztah se synem Escobara? Sama jsem si naběhla na vidle, zbyla jen lež

Okolo Jany Adamcové, která tři roky působila jako mluvčí vlády Andreje Babiše, je v poslední době velmi rušno. Mediálně se propírá například rozvod s režisérem Jiřím Adamcem, který je o čtyřiadvacet let starší než ona, či její údajný milostný poměr se synem kolumbijského drogového bosse Pabla Escobara. Jak je to doopravdy, prozradila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři

Jan Farský (STAN) svými rozhodnutími vztyčil prostředníček směrem k veřejnosti. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor webu Info.cz Petr Holec. „Překvapil mě amatérismus STAN,“ řekl novinář. Zároveň ovšem dodal, že tato kauza podle jeho mínění hnutí v následujících volbách neohrozí. Komentátor MF Dnes Petr Kolář označil celou kauzu za „tragikomický příběh“.

reklama