Policisté v USA zmlátili obuškem veterána. Ten jim ukázal vztyčený prostředník

Demonstrant v USA si z úderů obuškem velkou hlavu nedělal (Zdroj: Twitter)

Ve Spojených státech už téměř dva měsíce probíhají nepokoje, které rozpoutala smrt Afroameričana George Floyda a celková občanská nespokojenost s politickou situací. V Portlandu chtěl jeden protestující diskutovat s policisty, ti ho zmlátili obuškem. Demonstrant na výpady nereagoval, po výprasku jen vztyčil do vzduchu oba prostředníky.

Video zachycující incident se bleskově rozšířilo po sociálních sítích. Podle webu New York Post byl zmláceným demonstrantem armádní veterán Christopher David, který sloužil v americkém námořnictvu. Policisté ho nejprve paralyzovali slzným plynem a posléze ho začali bít obušky.

Svalnatý demonstrant se nijak nebránil, i proto skončil se zlomenou rukou. Přes bolest dokázal zdvihnout na policisty prostřední prst ve známém gestu. Během jednostranné šarvátky na strážníky řval: „Proč nectíte svůj slib?“

Podle New York Post si muž myslel, že když má na mikině nápis „Navy“ (námořnictvo), policisté si na něj nedovolí. „Jenže to mělo nulový efekt. Vůbec je to nezajímalo,“ popsal 53letý David, který se v minulosti věnoval wrestlingu a nyní pracuje jako laboratorní vědec.

Podle něj jsou policisté „ustrašení“. „Jsou malí… nemají žádnou taktiku, připomínají nějaký gang,“ dodal protestující.

„Tam venku jsou jen normální lidé. V tom davu byly i těhotné matky, které postříkali slzným plynem. Prezident Trump sice říká, že protestuje jen pár lidí z periferie, ale to není vůbec pravda. My všichni jsme normální lidé, kteří si jen myslí, že to, co se děje kolem, je špatně,“ sdělil David pro Washington Post.

Tagy: