CNN Prima News ponorka

ponorka

Výpis příspěvků ke štítku „ponorka“

K Ukrajině míří ruská „jaderná“ superponorka, varuje Západ. Moskvu upozornil na následky

4. října 2022 22:00

NATO varovala členské státy, že z ruské základny vyplula nová obří ponorka Belgorod, která je schopná nést jaderné zbraně. Podle deníku The Times se dal v Rusku do pohybu i podobně nebezpečný vlak. Kreml obzvlášť v poslední době hovoří o nasazení jaderných zbraní na Ukrajině poměrně pravidelně. Západ v reakci na to již varoval Moskvu před fatálními důsledky takového kroku.

Obr, který dokáže rozpoutat radioaktivní tsunami. Západ děsí ruská jaderná ponorka

25. července 2022 07:14

Plavidlo, které nahání hrůzu svým ničivým arzenálem. Tak mluví experti o jaderné ponorce Belgorod, kterou si nedávno převzalo ruské námořnictvo. Ačkoliv výrobce tvrdí, že bude sloužit především pro výzkumné účely, odborníci na zbraně mají jiný názor – Belgorod totiž disponuje řadou systémů pro špionážní mise a dokáže nést i jaderné zbraně. Dokáže odpalovat také megatorpéda Poseidon, která jsou schopná spustit „radioaktivní tsunami“.

Vyhnali jsme americkou ponorku z našich vod, tvrdí Rusko. USA to popírají

12. února 2022 22:13

Ruské námořní plavidlo zahnalo americkou ponorku, která se pohybovala v ruských vodách Tichého oceánu. Ponorka ignorovala ruský rozkaz k vynoření, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Americká armáda nicméně podle agentury Reuters popřela, že by prováděla operace v ruských vodách. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou napjaté kvůli krizi kolem Ukrajiny.

KLDR odpálila balistickou raketu. Podle expertů proti ní neexistuje účinná obrana

20. října 2021 05:53

Severní Korea v úterý oznámila, že úspěšně otestovala nový druh balistické střely, kterou odpálila z ponorky. Uvedla to státní agentura KCNA. Potvrdily se tak prvotní informace z Japonska a Jižní Koreje. Jihokorejská armáda tvrdila, že šlo o balistickou raketu krátkého doletu odpálenou z ponorky. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, napsala agentura AFP.