CNN Prima News ponorka

ponorka

Výpis příspěvků ke štítku „ponorka“

Krok od jaderné pohromy: Raketová ponorka se 140 lidmi selhala, nekontrolovaně mířila ke dnu

Ke zkáze značných rozměrů mohla vést porucha systémů v ponorce britského námořnictva, jež je vybavena jadernými zbraněmi. Posádka hlubinného plavidla typu Vangard však na poslední chvíli zaznamenala, že něco není v pořádku, a pohotově zareagovala. Incident je již věcí šetření. Armádní jaderný program nebyl údajně nijak ovlivněn. O incidentu píše web Daily Mail.

Krymem otřásly další exploze. Rusové tam mají prakticky neřešitelný problém, vysvětlil expert

Ukrajina v noci na čtvrtek zničila ruský systém protivzdušné obrany nedaleko města Jevpatorija na západě Ruskem anektovaného Krymského poloostrova. Sdělil to zdroj z ukrajinských zpravodajských služeb agentuře Reuters. Exploze jsou hlášeny i ze Sevastopolu. Středeční ukrajinský útok na loď a ponorku v tomto přístavním městě vyzdvihl téměř neřešitelný problém ruské armády, upozornil vojenský expert Oleh Katkov.

Poslední chvíle před zabitím ruského velitele ponorky. O jeho smrti vtipkuje i česká armáda

Rusové zveřejnili video, které má zachycovat poslední okamžiky před smrtí jejich bývalého velitele ponorky Krasnodar Stanislava Ržického. Vojáka, který se podílel na mnoha smrtelných útocích na ukrajinské civilisty včetně dětí, měl v parku zastřelit muž, který je na záběrech také vidět. Ten zřejmě k plánování atentátu využil veřejně dostupné informace o Ržického běžeckých trasách z fitness aplikace. Tyto okolnosti glosovalo i Velitelství informačních a kybernetických sil Armády České republiky.

Vteřiny před zničením ponorky Titan. Posádka zažívala hrůzu, strach a agónii, tvrdí expert

Výprava ponorky Titan společnosti OceanGate s pěti lidmi na palubě skončila 18. června tragicky. Inženýr Jose Luis Martín nyní popsal, co samotnému fatálnímu zničení hlubinného plavidla předcházelo. Podle něj došlo k volnému pádu, který trval okolo minuty. Kvůli tomu se posádka ocitla ve tmě a v úzkém prostoru napadala na sebe. Odborník tuto chvíli přirovnává „k hororu“. Své výpočty představil webu Nius.

V Rusku zastřelili velitele ponorky. Na Ukrajině měl nařídit raketový útok na město

Ukrajinská vojenská rozvědka potvrdila pondělní úmrtí velitele ruské ponorky Krasnodar Stanislava Ržického, který byl zastřelen v parku na jihu Ruska. Ržického dávají ukrajinská média do souvislosti s loňským útokem na město Vinnycja, které podle ukrajinské armády zasáhly střely Kalibr vypálené z ponorky v Černém moři. Ruští vyšetřovatelé v úterý večer oznámili, že dopadli muže, podezřelého z vraždy velitele.

Děsivý experiment. Názorná ukázka odhalila devastující dopad imploze na posádku ponorky Titan

Smrt pasažérů ponorky Titan, která mířila k slavnému vraku Titaniku, nastala v milisekundách, shodují se podmořští odborníci a experti na potápění. Na sociálních sítích se v této souvislosti objevil jeden díl seriálu Bořiči mýtů zaměřeného na experimenty. Tvůrci pořadu v něm simulovali implozi a ukázali, co se stane s člověkem, který by se v danou chvíli v ponorce nacházel.