Pop je nejtěžší žánr. Základ všeho je dobrá manželka, říká Kapitán Demo

Svoji pracovní vytíženost a rodinu se snažím držet v rovnováze. Základem je dobrá manželka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to prohlásil hudebník, producent, DJ a moderátor Jiří Burian, který je veřejnosti známý především jako Kapitán Demo. Burian v rozhovoru prozradil, jak Kapitán Demo vznikl, co nového chystá, nebo jaká byla zkušenost zahrát si syna Jaroslava Duška.

Česko žije volbami do Poslanecké sněmovny. Buriana obecně ale politika nezajímá. „Je to katastrofa. To víte, že tam poněkolikáté jdu a snažím se volit to nejmenší zlo. V podstatě mohu říct, že asi vím, jak to dopadne. Doufám, že nejmenší zlo bude to nejmenší,“ říká hudebník s tím, že celkově politiku nevnímá jako férovou.

Právě jsou v kinech dva filmy, ke kterým napsal hudbu. Jedná se o snímky Jedině Tereza a Večírek. „Mám filmy hrozně rád a moc rád je ozdobím svou hudbou. Je to pro mě velká škola. Spíš jsem dělal hudbu pro seriály, reklamu a divadlo. Věnuji se popu, produkci pro jiné zpěváky a zpěvačky, Kapitánu Demovi a kapele Southpaw,“ upřesnil Burian. „Hudbou můžete změnit žánr filmu. Je to mocná čarodějka,“ dodal.

Kapitán Demo

„Nejtěžší žánr je pro mě pop – udělat ho kvalitní tak, aby zasáhl co nejvíce lidí,“ sdělil. „Dělám hudbu v různých žánrech. V menu restaurace také nemáte jen jedno jídlo. Jeden žánr celý život by mě nebavil,“ míní Burian.

Kapitán Demo vznikl jako myšlenka o vytvoření alter ega a zrcadla společnosti. „Může si dovolit dělat spoustu věcí a žít životem, kterým nemám šanci a ani nechci žít,“ vysvětlil Burian. „Dneska jsem odevzdal nové album Mistr světa všeho, které vychází už za pár týdnů,“ řekl hudebník.

Burian také prozradil, že součástí alba bude píseň s Daliborem Jandou. „Potkali jsme se na akci Leoše Mareše. Dalibora jsem vždycky poslouchal jako malý a jeho věci pro mě znějí skvěle i teď. Vymysleli jsme spolu takovou legrácku,“ prozradil Burian.

Syn Duška a Holubové

Hudebník také zkouší hereckou kariéru. Ještě letos do kin zamíří film Přání Ježíškovi, kde si zahraje. „Splnil se mi sen hrát syna Jaroslava Duška a Evy Holubové. Je to filmová komedie, ale řekl bych, že právě Jarda Dušek tomu dal ještě úplně jiný rozměr,“ má jasno Burian. „Byla to velká zkušenost. Snažil jsem se nic nehrát a docela mě to baví. Před tím jsem měl pár menších rolí,“ doplnil.

Hudebník je velmi pracovně vytížen. Navíc je i otcem tří dětí. „Základ je asi mít dobrou manželku. Snažím se kličkovat, aby všechno bylo v rovnováze. Teď odjíždíme na cca měsíc a půl k moři, kde taky budeme žít jako normální rodina,“ uvedl Burian s tím, že dvě z jeho dětí s ním už začaly spolupracovat.

„Manželka je vystudovaná herečka, ale v současnosti je to spíš režisérka a manažerka, protože se stará o naše vydavatelství a tak dále,“ sdělil hudebník, který tvořil s Mikolášem Růžičkou také indie folkové duo Republic of Two.

Tagy: