CNN Prima News populismus

populismus

Výpis příspěvků ke štítku „populismus“

Expert: Ukrajincům jde o život, to Romové neznají. Fašisté mají z konfliktu žně a vláda se diví

Ukrajinci nemají zájem se rvát s Romy, snaží se jen během války přežít. Stali se ale záminkou pro fašistické skupiny, které vzniklý „pseudokonflikt“ zneužívají a nabírají díky tomu na síle, varoval před vzniklou situací na české půdě sociolog Aleš Sekot z Masarykovy univerzity. „A to je neskutečně nebezpečné. Takto to začalo i v Německu a ve Francii. Fašisté tu beztrestně demolují myšlení lidí,“ uvedl akademik pro web CNN Prima NEWS.

Že mě Kalousek hodil do pytle s Babišem? Je známý tím, že ráno tweety maže, rýpl si Fiala

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) si v pořadu Co na to premiér na CNN Prima NEWS rýpl do Miroslava Kalouska (TOP 09). Zmínil, že exministr financí občas maže své příspěvky z Twitteru. Fiala tak reagoval na Kalouskovu ostrou kritiku. Spoluzakladatel TOP 09 totiž současného premiéra označil za populistu a přirovnal jej k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Kalousek vládě dlouhodobě vyčítá kroky v oblasti rozpočtové politiky.

O snížení plánovaného růstu důchodů mám pochybnosti, říká Pavel. Nastínil i své další plány

Jako občan mám své pochybnosti, sdělil k návrhu na snížení červnové mimořádné valorizace penzí nově zvolený prezident Petr Pavel. Vzhledem k tomu, že do úřadu nastoupí až v březnu, se vyvaroval jasného názoru a počká na další projednání předlohy. Pavel na pondělní tiskové konferenci také představil své nadcházející plány – v týdnu se sejde s rakouským prezidentem i maďarskou hlavou státu.

Války gangů ve Švédsku ovlivňují volby. Zastřelených už je více než za celý minulý rok

Švédové v neděli volí nové členy Riksdagu, jednokomorového parlamentu. Hlasování podle odhadů výrazně ovlivní především jedno téma – vzestup kriminality. Severským státem totiž dlouhodobě zmítají války gangů a počty zastřelených jsou naneštěstí rekordní. Velké popularitě se proto v zemi těší protimigrační strana, neboť právě migranty mnozí Švédové viní za vzestup násilí.

KOMENTÁŘ: Fialova vláda Putinovi s láskou. Nižší daně na benzín jen zvýší poptávku po ropě

Tak dlouho se pětikoaliční kabinet Petra Fialy snažil nebýt populistický, až se ocitl na stejné lodi s Andrejem Babišem. Plánované snížení spotřební daně u pohonných hmot v kombinaci se zvažovaným zastropováním marží pumpařů totiž není nic jiného než čirý populismus. Navíc populismus nanejvýš pokrytecký, který devalvuje nedávnou cestu českého premiéra do Kyjeva.

Skončí Orbánova nadvláda? V Maďarsku čelí jednotné opozici, táhne ji nezávislý starosta

Premiér a nestor maďarské politiky Viktor Orbán má důvod k obavám. Již před časem se proti němu sjednotily opoziční strany, které napřímo říkají, že ho chtějí odstavit od moci. Dlouholetý lídr maďarské politické scény tak čelí riziku konce své vlády. Parlamentní volby se odehrají již na jaře a podle průzkumů jsou rozdíly v preferencích velmi těsné. Opozice si již zvolila svého lídra, který by mohl Orbána na postu předsedy vlády vystřídat.

Za porážku Babiše může i Trump. Populismus v Česku je na ústupu, píše americký deník

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v České republice mohou naznačovat, že populismus ve střední Evropě je na ústupu, napsal deník The New York Times poté, co hnutí ANO Andreje Babiše skončilo těsně druhé za konzervativní koalicí Spolu. Za jednu z příčin této tendence přitom deník označil i porážku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních volbách. Trumpův neúspěch podle něj vedl ke ztrátě důvěry v populistické lídry.

Kalousek: Vláda nic neřídí, jen způsobuje chaos. Obchody bych neotvíral

„Vláda nic neřídí, jen reaguje na problémy, takže si netroufnu odhadnout, jak dopadne jednání ohledně otevření obchodů, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Společně s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a dalším bývalým šéfem státní kasy Ivanem Pilným se shodli, že vláda v Česku způsobila nezvládnutelný chaos.