reklama
CNN Prima News populismus

populismus

Výpis příspěvků ke štítku „populismus“

Skončí Orbánova nadvláda? V Maďarsku čelí jednotné opozici, táhne ji nezávislý starosta

16. listopadu 2021 07:30

Premiér a nestor maďarské politiky Viktor Orbán má důvod k obavám. Již před časem se proti němu sjednotily opoziční strany, které napřímo říkají, že ho chtějí odstavit od moci. Dlouholetý lídr maďarské politické scény tak čelí riziku konce své vlády. Parlamentní volby se odehrají již na jaře a podle průzkumů jsou rozdíly v preferencích velmi těsné. Opozice si již zvolila svého lídra, který by mohl Orbána na postu předsedy vlády vystřídat.

Jak se zbavit trumpistů v politice? Porážka Babiše slouží jako vzor, tvrdí CNN

21. října 2021 21:35

Politické strany v Česku zahodily své názorové odlišnosti, aby mohly zformovat koalice s jediným cílem – porazit populistického magnáta Andreje Babiše. Tak hodnotí tuzemské sněmovní volby ve svém komentáři americká CNN. Babišova porážka může být podle ní návodem, jak odstavit od vlády i další příznivce takzvaného trumpismu ve světě.

Za porážku Babiše může i Trump. Populismus v Česku je na ústupu, píše americký deník

10. října 2021 05:52

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny v České republice mohou naznačovat, že populismus ve střední Evropě je na ústupu, napsal deník The New York Times poté, co hnutí ANO Andreje Babiše skončilo těsně druhé za konzervativní koalicí Spolu. Za jednu z příčin této tendence přitom deník označil i porážku bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních volbách. Trumpův neúspěch podle něj vedl ke ztrátě důvěry v populistické lídry.

Historik Šebek: Papež dal políček Orbánovi a maďarskému režimu, souzní s Čaputovou

14. září 2021 00:11

Tím, že papež František strávil v Maďarsku jen sedm hodin, zatímco na Slovensku bude několik dní, zasadil políček do tváře maďarskému premiéru Viktoru Orbánovi a jeho režimu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl historik Jaroslav Šebek. Hlava katolické církve podle něj dala jasně najevo, že souzní se stylem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Kalousek: Vláda nic neřídí, jen způsobuje chaos. Obchody bych neotvíral

19. února 2021 06:40

„Vláda nic neřídí, jen reaguje na problémy, takže si netroufnu odhadnout, jak dopadne jednání ohledně otevření obchodů, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Společně s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a dalším bývalým šéfem státní kasy Ivanem Pilným se shodli, že vláda v Česku způsobila nezvládnutelný chaos.

PODCAST Postřehy z redakce: Politické ideje vytlačuje politický marketing

15. července 2020 18:01

Proč politické ideje stále častěji nahrazuje politický marketing? Je politické dělení na levici a pravici mrtvé? A opravdu se politické ovzduší v Česku od devadesátých let tak změnilo, nebo si to jen namlouváme skrz optiku sociálních sítí? Tyto i další otázky rozebírali ve čtvrtém díle podcastu Postřehy z redakce novináři ze CNN Prima NEWS.

reklama