CNN Prima News portugalská fotbalová reprezentace

portugalská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „portugalská fotbalová reprezentace“

Ronaldovy výzvy ve zlaté kleci: Dál lámat rekordy nebo se objevit v evropských televizích

Fotbalista Cristiano Ronaldo udělal krok, který bolí miliony fanoušků. Opustil záři reflektorů, na kterou byl zvyklý skoro dvě dekády a vydal se za královsky zasponzorovaným angažmá do Saúdské Arábie. Upsáním se rijádskému klubu an-Nasr značně upustil od svého ambiciózního nastavení, přesto si může vytvořit svůj osobní „check-list“ představující motivace. Co na něm bude odškrtávat?

Hlásí se Ka(ta)roch: Ronaldo nechce procitnout a opustit příběh. Změna je pro něj čiré peklo

Další senzace skvěle bránícího Maroka a z toho plynoucí smutné loučení Cristiana Ronalda s jeho posledním mistrovstvím světa, selhání penaltového machra Harryho Kanea a nekončící éra Chorvatska. To jsou nejvýraznější poznatky ze čtvrtfinálových bitev katarského fotbalového šampionátu, které pro CNN Prima NEWS rozebírá Pavel Karoch.

Ronaldův pochmurný last dance na MS: Přihlížel, přišel, spálil šanci a topil se v slzách

Takto si Cristiano Ronaldo své (zatím nepotvrzené) poslední mistrovství světa rozhodně nepředstavoval. Během šampionátu v Kataru se ze základní sestavy Portugalska, ve které figuroval posledních zhruba 18 let, přesunul na lavičku. Do čtvrtfinále s Marokem zasáhl ve druhém poločase, kdy jeho tým už senzačně prohrával s Marokem 0:1. S tímto výsledkem ani velký CR7 nepohnul. A v slzách rychle opustil scénu.

Pohádka Maroka nekončí. Outsideři senzačně vyřadili Portugalsko a jsou v semifinále MS

Maroko na šampionátu v Kataru pokračuje ve velké senzaci. Do čtvrtfinále mundialu postoupilo vůbec poprvé v historii. A díky velkolepému sobotnímu triumfu nad Portugalskem se „Lvi z Atlasu“ stali vůbec prvním africkým výběrem, který na největší fotbalové akci okusí semifinále. O výhře 1:0 rozhodl už v prvním poločase hlavičkou po pořádném výskoku Júsuf En-Nesjrí.

Rozpolcený náhradník Ronaldo? Cítí bolest, ale ať se pokusí odejít s grácií, říká Vízek

Portugalští fotbaloví fanoušci zažívají novou dobu. Posledních 16 let se jejich radost povětšinou odvíjela od toho, jestli se dařilo Cristianu Ronaldovi, nespornému velikánovi. Teď ale obdivují nečekaného hrdinu Gonçala Ramose, který poslal výběr Seleção do čtvrtfinále mistrovství světa hattrickem. CR7 přihlížel z lavičky a byť se občas pousmál, trenér Josef Csaplár pro CNN Prima NEWS říká: „Viděl jsem tam smutek. Ne naštvanost, podrážděnost nebo zlost.“

Portugalci vypráskali Švýcary. Hattrickem se vyznamenala náhrada za posazeného Ronalda

Portugalce osmifinále mistrovství světa viditelně bavilo, zejména pak útočníka Goncala Ramose. Teprve 21letý útočník byl postaven do základní sestavy proti Švýcarsku místo fotbalového velikána Cristiana Ronalda a za důvěru se odvděčil hattrickem. Prvního třígólového muže šampionátu v Kataru ještě doplnili spoluhráči a parta z Pyrenejského poloostrova pronikla mezi nejlepší osmičku demolicí 6:1. Teď ji čeká Maroko.

Emoce nezaměstnaného Ronalda na MS. Napřed slzy, pak údiv a nakonec gól i další rekord

Stačilo, aby vyběhl na rozcvičku, v tu chvíli ještě poloprázdného „kontejnerového“ stadionu, a na tribunách nastal hukot. Cristiano Ronaldo se po vřelém přivítání zazubil. O pár minut později naopak slzel při portugalské hymně, možná i proto, že si uvědomil další úspěch své kariéry. Tím, že na fotbalovém šampionátu v Kataru nastoupil do zápasu s Ghanou, má zapsanou účast už na 10. velkém turnaji. Nikomu jinému se toto nepovedlo. Stejně jako dát gól na pěti MS v řadě, čímž Portugalsku pomohl k vítězství 3:2.

Vaclík čelí zuřivé Ronaldově armádě: Zabijáku, nehet CR7 má větší cenu než tvoje rodina

Brankářská jednička fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík v sobotu příliš nepotěšila české fanoušky. Gólman Olympiakosu Pireus v Lize národů proti Portugalcům pustil z pěti střel směřujících na bránu čtyři za svá záda. A u toho si proti sobě poštval mnoho zahraničních příznivců. Ostře srazil největší personu týmu soupeře Cristiana Ronalda, což způsobilo nechutnou kanonádu na jeho sociálních sítích.