reklama
CNN Prima News portugalská fotbalová reprezentace

portugalská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „portugalská fotbalová reprezentace“

Skupina smrti přinesla zkázu. Na Euru z ní nepřežil už ani jeden superfavorit

Úřadující mistři Evropy, úřadující světoví šampioni a předposlední mistři světa. Jinými slovy Portugalsko, Francie a Německo. Takováto exkluzivní společnost byla na fotbalovém Euru nalosována do jedné základní skupiny. „Efko“ tak automaticky dostalo přezdívku skupina smrti, tři velikány pak doplnilo Maďarsko. Favorité postoupili do play-off, ovšem to si dlouho neužili.

Ronaldo opět udeřil, ale bylo to málo. Němci ovládli přestřelku s Portugalskem

Zatím nejgólovější zápas Eura nabídl šlágr devátého hracího dne. Úřadující evropští šampioni z Portugalska nestačili v Mnichově na Němce, kteří napravili předchozí nezdar s Francií. Cristiano Ronaldo sice otevřel skóre, ale pak padly čtyři góly v řadě do portugalské sítě. Dva z nich byly vlastní, pak se trefil Kai Havertz a po něm Robin Gosens. Diogo Jota na druhé straně už jen korigoval skóre na konečných 2:4.

Portugalci se trápili. Úřadující šampiony nakopnul šťastný gól, Ronaldo vytvořil rekord

Úřadující evropští šampioni v úvodním zápase „skupiny smrti“ na Euru nepředvedli žádnou velkolepou show. Portugalsko v narvané budapešťské Puskás Areně proti domácím Maďarům dlouho hrálo bez branek. Ale nakonec výběr trenéra Fernanda Santose zachránil šťastný gól Raphaela Guerreira až v 84. minutě. Pak se dvakrát trefila největší hvězda Cristiano Ronaldo a favorité vyhráli 3:0.

Chybí osm gólů. Ronaldo se blíží k metě nejlepšího reprezentačního střelce na světě

Ještě osm gólů a bude nejlepším reprezentačním střelcem všech dob. Při produktivitě Cristiana Rolanda by to neměl být žádný problém. V úterý v Lize národů přidal Portugalec proti Švédsku dvě trefy s pořadovými čísly 100 a 101 v národním týmu. Další fenomenální milník jeho kariéry je na světě. Které další „kulaté“ statistiky už v minulosti překonal?

reklama