CNN Prima News poselství

poselství

Výpis příspěvků ke štítku „poselství“

Sledujte ZÁZNAM vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana: Co občanům vzkáže?

25. prosince 2021 14:43

Každoroční prezidentský projev Miloš Zeman nevynechá. V neděli 26. prosince ze zámku v Lánech pronese vánoční poselství. V minulém roce se věnoval zejména koronavirové pandemii, nabádal lidi k očkování a neodpustil si kritiku tehdejší opozice. Co občanům České republiky vzkáže letos? Sledujte vánoční projel prezidenta na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku již od 13 hodin

Papež František ve vánočním poselství připomněl lidské utrpení a vyzval ke svornosti

25. prosince 2021 12:42
Aktualizováno

Papež v poselství Městu a světu (Urbi et Orbi) vyzval ke svornosti a dialogu, který je podle něj jediným prostředkem, jak vyřešit konflikty od rodinných až po ty válečné. Připomněl utrpení lidí v konfliktních zemích, jako je Sýrie či Jemen, Ukrajině přál bezpečí. Ve svém projevu připomněl i uprchlíky či lidi týrané a zneužívané.

Sledujte ŽIVĚ vánoční poselství papeže Františka: Co světu a věřícím vzkáže?

25. prosince 2021 11:44

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější sváteční den, kdy si věřící připomínají narození Ježíše Krista. Právě v tento den, v pravé poledne, papež František ve Vatikánu pronese tradiční vánoční poselství, které nese název Urbi et Orbi (Městu a světu). Co papež lidem i světu vzkáže, můžete sledovat živě v tomto článku.

Vakcíny jsou v pandemii klíčové. Každý má právo na léčbu, zdůraznil papež během mše

4. dubna 2021 13:41

Papež František v neděli sloužil velikonoční mši uvnitř svatopetrské baziliky. Kvůli pandemii covidu už ale druhý rok za sebou v omezeném režimu. Obvykle hlava katolické církve připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista za přítomnosti desítek tisíc věřících na Svatopetrském náměstí. To letos, stejně jako loni, zeje prázdnotou.

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

25. prosince 2020 05:15

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

Babiš: Až se nám podaří virus porazit, čeká nás nejlepší období v historii země

17. listopadu 2020 12:09

Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že až se podaří porazit koronavirus, čeká Česko nejlepší období v historii země. Prohlásil to ve svém poselství občanům k připomínce oslav 17. listopadu. Premiér nesdělil, jak ke svému závěru dospěl. Řada politiků, ekonomů i sociologů totiž naopak varuje před tím, že se země řítí do krize, která je způsobena právě Babišovou vládou a občany naopak čekají těžké časy.

Papež ruší audience pro veřejnost, Vánoce asi budou virtuální

30. října 2020 07:29

Papež František se už kvůli riziku šíření koronavirové infekce nebude během pravidelných audiencí osobně setkávat s věřícími a pandemie nejspíš silně poznamená i letošní oslavy Vánoc ve Vatikánu. Informovali o tom představitelé církevního státu. Podle agentury AP bude mít na mše přístup jen velmi omezený počet lidí a věřící se tak vánočních liturgií budou moci zúčastnit virtuálně.