reklama

Opilá a zfetovaná řidička zabila policistu. Soud řeší, jestli byl připoután pásem

Obvodní soud pro Prahu 4 v pondělí opět projednával kauzu řidičky, která měla loňské léto v Praze nabourat policejní auto. Žena tehdy sedla za volant pod vlivem alkoholu a drog. Nehoda skončila tragicky. Zraněni byli tři policisté, jeden z nich nehodu nepřežil. Za mřížemi jí hrozí až osm let.

reklama

Tragický incident se stal 5. července 2020. Ulicí 5. května projížděla hlídka policistů, ve stejný moment a na stejné místo se přiřítila vysokou rychlostí 39letá řidička a policisty smetla. Řídila opilá. V krvi měla více než dvě promile alkoholu a stopové množností kokainu.

„Na místě jsme pečovali o čtyři pacienty, z toho tři z policejního vozu. O život 32letého policisty bojovali záchranáři více než hodinu, nakonec marně. Další jeho kolegy, muže a ženu, jsme se středně vážnými zraněními transportovali do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla krátce po loňském zásahu policejní mluvčí Jana Poštová.

Soud se případem zabývá už několik měsíců. Předsedkyně senátu v pondělí četla výpovědi svědků a znalecké posudky. Ti se mimo jiné zabývali i otázkou bezpečnostních pásů. „Zda poškození použili bezpečnostní pásy, nebo ne, už rozhodne ve finále soud, ale tato otázka podle mého nemá vliv na použitou právní kvalifikaci,“ okomentoval státní zástupce Tomáš Saňa.

Podle zmocněnce jednoho z poškozených Petra Kausta neměly bezpečnostní pásy na smrt jednoho z policistů vliv. „I když zesnulý nebyl připoutaný, k čemuž znalecký ústav dospěl, nemělo to vůbec žádný vliv na jeho smrt,“ řekl Kausta.

Obžalovaná žena k pondělnímu jednání nedorazila. Podle její výpovědi šlo pouze o ojedinělé selhání. Podle ní byl příšerný nápad vůbec vyjet. To, že před jízdou pila, nepopřela, ale o tom, že užila kokain, prý neví. Další líčení bude pokračovat výslechy svědků. To je naplánováno na 30. září.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama