CNN Prima News poštovní schránka

poštovní schránka

Výpis příspěvků ke štítku „poštovní schránka“

Byznys i láska k trůnu. Schránky Britů zdobí pletení králové, obchody plní korunovační chipsy

Kam se člověk podívá, tam na něho vykoukne král. Korunovace v tisících podobách. Někdo chce na panovníkovi vydělat, další mu skládají upřímný hold prostřednictvím rukodělných výrobků. V mnoha anglických městech jsou nyní poštovní schránky ozdobené jakousi královskou čepicí, pod kterou je podepsána komunita vlněných výtržníků (Woolly Delinquents). Ta háčkuje a plete postavičky představující panovnickou rodinu, korunu a třeba i arcibiskupa z Canterbury. V obchodech se objevily i korunovační chipsy anebo korunovační slevy na všechno možné.

Demonstranti vtrhli do domu Novotného. Spal jsem, rýpl si do nich, pak dorazil na Václavák

Krátce před začátkem nedělní demonstrace „Česko proti bídě“ se skupinka příznivců organizátora protestu a šéfa strany PRO Jindřicha Rajchla vydala k domu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Lidé ověšeni českými vlajkami a se symboly proti EU vnikli skrz vchodové dveře do domu a Novotnému do jeho poštovní schránky vhodili papíry s otázkami. U incidentu dozorovala policie. Komunální politik později uvedl, že celý „nálet na jeho byt prospal“. Pak s ukrajinskou vlajkou dorazil na Václavské náměstí.

Masivní propouštění na České poště: O práci přijdou tisíce pošťáků z terénu i od přepážek

Česká pošta letos propustí několik tisíc zaměstnanců. Budou mezi nimi doručovatelé, zaměstnanci na přepážkách i lidé ze správního aparátu podniku, řekl pověřený ředitel pošty Miroslav Štěpán webu Seznam Zprávy. Důvodem je klesající zájem o poštovní služby. Zároveň potvrdil již dříve zveřejněný záměr uzavřít 300 poboček pošty. V posledních letech je hospodaření České pošty ztrátové. Státní podnik v současnosti provozuje 3 200 poboček a zaměstnává zhruba 25 tisíc lidí.