reklama

Klus: Povinné očkování nic nevyřeší. Je to jen síla, která vzbudí odpor

Povinné očkování nic nevyřeší, je to jen síla, která vzbudí odpor. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl zpěvák Tomáš Klus. Podle něj je daleko důležitější komunikace.

reklama

„Mám velkou důvěru v lidskou mysl a vím, že lidé jsou schopni se adaptovat na jakékoliv podmínky. Covid nevnímám jako stěžejní problém naší civilizace. Je to taková zkouška, jestli jsme schopni se spojit anebo ne. Pokud to nedokážeme, pak tento globální problém nezvládneme,“ řekl hudebník Klus.

„Povinné očkování nic nevyřeší,“ prohlásil. „Je to jen síla, která vzbudí odpor. Daleko důležitější je komunikace. Ta je však v rozdělené společnosti dosti problematická. Teď je na našich čelních představitelích, aby nám ukázali, co znamená spolupráce, kooperace a altruistický přístup ke společnosti,“ pravil zpěvák.

Politici spolu s odborníky v posledních několika týdnech diskutují o možnosti zavedení povinného očkování pro vybrané skupiny osob. Týkat by se mohlo zdravotníků, hasičů, policistů nebo také lidí starších 60 let.

Chystá jarní turné

Klus je známý tím, že se pomocí své hudební tvorby vyjařduje i k politickému dění v republice. Po dvou minialbech, pandemií koronaviru ovlivněném Pět pohromadě a politicky zabarveném ČauČesku, hudebník vydává album Cítím a chystá jarní turné. „Písničky se nesou v popovém a tanečním duchu. Po 14 letech, co jsem součástí meanstreamu, jsem se rozhodl zaexperimentovat a zkusit něco normálního. A tou je popová deska,“ vysvětlil.

Desku připravoval s Jiřím Kučerovským a producentem Jiřím Burianem. „Lidé, kteří mou desku slyšeli, říkali, že jsem se paradoxně přes ty popové prvky vrátil ke kořenům. Jiří Burian zafungoval jako takový křišťál, který mě vrátil skrze pupeny popu ke kořenům písničkářství,“ dodal Klus.

Tagy:

Hlavní zprávy

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?
Koronavirus

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

reklama