reklama
CNN Prima News povinné očkování

povinné očkování

Výpis příspěvků ke štítku „povinné očkování“

Vakcína jako klíč. Očkování se ve světě postupně stává povinným, lidé se bouří

7. srpna 2021 14:39

Očkování proti covidu se po celém světě postupně stává povinností. Vyžadují ho totiž mnozí zaměstnavatelé, provozovatelé či pořadatelé akcí. A jak tlak na očkování stoupá, množí se také protesty. A to nejen proti povinným vakcínám, ale i proti tvrdým proticovidovým opatřením. Jedny z největších demonstrací zažila Austrálie, kde se už poněkolikáté zavírají celá města.

Kalifornie přitvrzuje. Všichni zdravotníci se musí nechat očkovat, testy končí

6. srpna 2021 09:43

Pracovníci nemocnic, pečovatelských domů a dalších zdravotnických zařízení v americkém státě Kalifornie musí do 30. září dokončit svou vakcinaci proti COVID-19. Stanovuje to čtvrteční vyhláška regionálního úřadu pro veřejné zdraví. Místní činitelé hovoří o prvním nařízení svého druhu ve Spojených státech, podle agentury AP se vztahuje přibližně na 2,2 milionu lidí.

Život bez roušek i restrikcí. Rozvolníme, když to v září půjde dobře, slibuje Vojtěch

31. července 2021 17:45

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nehrozí povinné očkování hasičům, zdravotníkům ani policistům. Ti, kteří by se chtěli očkování vyhnout, by totiž mohli ze svého povolání odejít, což by představovalo značný problém. Vojtěch také v rozhovoru MF Dnes řekl, že pokud bude v září situace s covidem v Česku dobrá, rozvolní se jako ve Velké Británii. Tam už neplatí téměř žádné restrikce.

Do práce jen s očkováním. Po Facebooku a Googlu vyžaduje vakcínu i Disney či Uber

31. července 2021 12:22

Po internetových gigantech Facebooku a Googlu se pro povinné očkování rozhodly další společnosti ve Spojených státech. Vakcinaci bude vyžadovat také Disney a po některých zaměstnancích i obchodní řetězec Walmart. Americké firmy dále z důvodu stoupajícího počtu nově nakažených lidí zavádí znovu povinnost zakrytých úst a nosu. Informoval o tom deník Los Angeles Times.

Zdravotníci bez očkování přijdou o práci. Ve Francii to vře kvůli Macronovu projevu

14. července 2021 14:34

Francouzský prezident Emmanuel Macron v posledním projevu k národu prohlásil, že každý, kdo bude chtít jít od srpna do restaurace a baru, jet dálkovým vlakem či jen vkročit do obchodního centra, bude se muset prokázat očkováním nebo negativním testem na covid. Macron rovněž nařídil povinné očkování všem zdravotníkům. To vše způsobilo, že jedni se narychlo registrují k vakcinaci a druzí se bouří.

Světový covidový pas. Do letadla nebo na fotbal se možná nedostanete bez očkování

5. ledna 2021 21:46

Ve světě sílí veřejná diskuze o takzvaných covidových pasech – očkovacích průkazech, které by jeho nositeli po vakcinaci proti koronaviru umožnily cestovat či navštěvovat kulturní a sportovní akce. Pro jedny je taková myšlenka jediným světlem v pandemickém tunelu, podle jiných by šlo o příkladné porušování základních lidských práv a svobod.

reklama