CNN Prima News povinné očkování

povinné očkování

Výpis příspěvků ke štítku „povinné očkování“

Stejná hudba pořád dokola. Nový Zéland zkouší další způsob, jak rozehnat demonstranty

Novozélandské úřady se rozhodly rozehnat protestující, kteří táboří před budovou parlamentu, hudbou. V patnáctiminutové smyčce jim pouštějí největší hity amerického zpěváka Barryho Manilowa spolu se španělskou taneční melodií Macarena, upozornila zpravodajská agentura BBC. Demonstranti, kteří protestují proti povinnému očkování a přísným koronavirovým opatřením, na to reagovali hraním písní jako We're Not Gonna Take It (To nebereme) od Twisted Sister.

Vládní covidový web chtěl bojovat s dezinformacemi. Sám přitom uvádí lidi v omyl

Vláda Petra Fialy (ODS) si chce došlápnout na šiřitele koronavirových dezinformací, bude ale muset nejdříve začít u svých vlastních projektů. Vládní web covid.gov.cz, který patří ke klíčovým rozcestníkům o současném dění na poli pandemie, totiž obsahuje neaktualizovanou a zastaralou sekci o dezinformacích. V ní zaznívají argumenty, které nejsou ve světle nových poznatků už zcela platné. Současný kabinet dříve slíbil, že dá web, který zdědil po předchozí garnituře, do pořádku.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.