reklama
CNN Prima News povinné očkování

povinné očkování

Výpis příspěvků ke štítku „povinné očkování“

Potvrzeno. Očkování proti covidu bude v Rakousku povinné, odmítačům hrozí tučná pokuta

16. ledna 2022 13:43

Rakousko od února jako první evropská země zavede povinnost očkování proti covidu pro občany starší 18 let, vynucovat ji začne po přechodné fázi v polovině března. Za nedodržení povinnosti bude hrozit pokuta až 3 600 eur (asi 88 000 Kč). Na tiskové konferenci to v neděli řekl rakouský kancléř Karl Nehammer, když představoval hotový návrh zákona, který v zemi budí značné kontroverze. Rakousko tuto povinnost oznámilo už v listopadu.

Jako proti chřipce. Válek nejpozději v dubnu představí plán očkování proti covidu

14. ledna 2022 20:08

V březnu či dubnu chce ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představit systém, který by nastavil pravidelné očkování proti covidu ve stejném režimu, jako tomu je u každoroční vakcinace proti chřipce. Sdělil to novinářům na páteční tiskové konferenci po jednání vlády. Zároveň znovu slíbil úpravu problematické vyhlášky, která aktuálně nařizuje povinné očkování některých skupin obyvatel. Tu schválila ještě minulá vláda.

Povinné očkování nebude. Lidé se nemusí bát sankcí, vyhlášku zrušíme, řekl Válek

14. ledna 2022 19:04

Nikdo se podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) nemusí bát sankcí vyplývajících z vyhlášky kvůli povinnému očkování proti COVID-19. Její platnost vláda zruší, bude upravena, řekl v pátek na tiskové konferenci po jednání vlády. V březnu či dubnu pak chce představit nový systém, který by nastavil standardizovanou péči a pravidelné očkování proti covidu podobné každoročnímu očkování proti chřipce.

Luxusní večeře s možností nakazit se koronavirem. Italové se snaží vyhnout očkování

13. ledna 2022 15:07

Italským policistům se podařilo proniknout na takzvaný „covidový večírek“. Účastníci takových akcí se chtějí infikovat koronavirem od jiných nakažených hostů. V Itálii totiž platí poměrně přísná epidemická opatření, která míří především na neočkovanou část populace. Někteří lidé se proto snaží vakcinaci vyhnout a nakazit se covidem, aby získali doklad o prodělání nemoci.

Demonstrace Chcípl PES: Chceme dát vládě jasně najevo, že povinné očkování je zvěrstvo

9. ledna 2022 14:38
Aktualizováno

Na pražském Václavském náměstí se v neděli sešli odpůrci povinného očkování proti covidu. Protestující po vládě požadovali zrušit vyhlášku o povinném očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. Vystupující kritizovali účinnost vakcín, očkování dětí nebo nošení roušek. Lidé si přinesli státní vlajky nebo transparenty s hesly. Akci svolala do iniciativa Chcípl PES. Demonstrující zaplnili prostor před sochou sv. Václava až k ústí Opletalovy ulice a rovněž stáli na přilehlé vozovce.

reklama