Katastrofa, říká o požáru alzheimer centra starosta Roztok. Jurečka popsal spoušť

Požár alzheimer centra v Roztokách u Prahy je pro město velkou katastrofou. Tak v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hovořil jeho starosta Jan Jakob (TOP 09). Přímo na místo pak vyrazil také vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Je to velká katastrofa a smutný pohled. Jsem strašně rád, že se lidi podařilo dostat ven,“ řekl v pořadu 360° Jakob. Doplnil, že evakuovaní klienti Domova Alzheimer jsou aktuálně rozváženi do nemocnic a zařízení v Praze, ale i blízkém okolí. Zmínil například Kladno.

Na místo dorazil také ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který byl také hostem pořadu 360°. „Přišlo mi normální přijet na místo a pomoci,“ řekl na úvod a zároveň popsal aktuální situaci na místě. „Já jsem přijel asi před 20 minutami, budova už se dohašuje. Je to obrovská spoušť a zkáza, ale co je důležité, že žádný život nebyl zmařen,“ dodal Jurečka.

Požár v roztockém alzheimer centru vypukl ve středu v podvečer. Záchranáři informovali, že z místa evakuovali 56 klientů a z budovy se dostal i personál.

Dva lidé zemřeli

Při požáru utrpělo zranění celkem 51 lidí, dva lidé jsou v kritickém stavu a jeden ve středně těžkém. Záchranná služba ukončila svůj traumaplán kolem 21:30 hodin. Po půlnoci však hasiči uvnitř objektu nalezli další tři osoby, dvě bohužel již bez známek života. „Žena byla při vědomí, s hasiči komunikovala. Nechápou, jak je to možné, pomoci ale mohlo, že měla otevřené okno,“ přiblížil ve čtvrtek ráno reportér Matěj Rychlý.

Jakob kolem 8. hodiny ranní doplnil, že hasiči v té době likvidovali a odklízeli nebezpečné části objektu. „Klienti domova byli rozvezeni do zdravotních a sociálních zařízení. Nemám obavu, že by neměli kam jít. Soukromý provozovatel zajišťuje ubytování u dalších zařízení, kde mají kapacity,“ doplnil.

Tagy: