Nekorektní psychologické monodrama Frekvence důvěry

Nekorektní psychologické monodrama Frekvence důvěry

Řešíte svá trápení raději s přáteli, nebo s odborníkem? Věříte tvrzení, že sdílená starost je poloviční starost? A co přísloví kovářova kobyla chodí bosa? Jak vlastně tyto tři otázky spolu souvisejí? Nejen na to odpovídá psycholožka Olga v nekorektním psychologickém monodramatu s více hlasy Frekvence důvěry.

Autoři Lucie Brychtová a Martin Hýbner se ve svém textu pohybují na hranici reality a fikce, odžitého a smyšleného. Proč je to monodrama, ale s více hlasy, s hlasy, které projektu propůjčilo šest hereček a čtyři herci, vysvětluje už samotný děj hry.

Byla jsem velmi potěšená, když jsem roli matky nabídla Vilmě Cibulkové a ona mi po přečtení textu řekla, jdu do toho. Stejně reagovala má kolegyně z Národního divadla Iva Janžurová. Když nám pak Igor Orozovič kývl na nabídku, aby nám pro představení složil hudbu, považovali jsme to za malý zázrak. Jako by nám vesmír říkal, že zvolená cesta je správná,“ říká o své autorské inscenaci Lucie Brychtová.

Nejsme zběsile moderní v inscenačním přístupu, ale oba s Luckou věříme, že v dnešní přeblikané době neustálé stimulace audiovizuálním obsahem může přijít vhod trochu tradičnějšího divadla. Ovšem pozor. Pokud čekáte klidnou konverzační komedii, asi budete odcházet taky rozčarováni. Často se nás ptají, co znamená monodrama s více hlasy. Monodrama je prostě divadlo jednoho herce na jevišti. To platí. Co tedy dělají na našem webu, v anotaci a programu všichni ti herci? Nechejte se překvapit. Pomohli nám vytvořit velmi pestré dialogy, i když jsou éterické. Celé představení je nekorektní a psychologické, takže se to s podstatou našeho projektu skvěle snoubí,“ dodává spoluautor scénáře a autor písňových textů Martin Hýbner.

Lucii Brychtovou přítomnou na jevišti doplňují v dialozích hlasy Ivy Janžurové, Vilmy Cibulkové, Mariána Chalányho, Terezy Groszmannové, Sáry Venclovské, Pavola Smolárika, Filipa Rajmonta, Lucie Polišenské, Pavlíny Štorkové a Igora Orozoviče, který je tedy rovněž autorem hudby.

Premiéra proběhla 15. 11. 2021 v Divadle Na Prádle. Příští repríza je tamtéž 16. 10. od 19.00.

Více info na www.frekvenceduvery.cz.