Speciál Bydlení mezi panely je tady

Také zbystříte pozornost, když zaslechnete slovo speciál nebo speciální? Někdy se jedná jen o šikovný reklamní tah, v řadě dalších případů se nám naskytne příležitost získat zajímavé a potřebné informace. A právě takové ambice si předsevzalo i další speciální číslo časopisu BYDLENÍ MEZI PANELY jaro/léto 2020.

Vzdělaní a podnikaví mladí lidé potřebovali na určité životní období bydlení s dětmi v momentálně preferované lokalitě. Vhodný byt, jen několik desítek metrů od jejich každodenních cílů, se nacházel v klasickém panelovém domě s typizovanou dispozicí, která posléze prodělala celkovou proměnu. A jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v reportáži s titulkem Proměnou bytu se našlo místo i pro pracovnu.

Rozhodli jste se pořídit si na jaro novou kuchyň nebo obnovit tu stávající? Pak je nejvyšší čas začít s výběrem a nákupem. Vaše vysněná kuchyň se většinou musí vyrobit, a to obvykle trvá šest i více týdnů. Inspiraci a cenné rady najdete v článku Sezóna kuchyní začíná.

Chcete si splnit sen o stylovém interiéru a ptáte se, co může změnit nebo originálně došperkovat jeho celkové vyznění? Prozradíme vám, že s tím pomůže i pár metrů čtverečních grafického motivu! Řešení totiž přináší moderní technologie digitálního potisku T.overface, která umí do neotřelého kabátku zahalit nejen nábytkové plochy, ale také stěny! Další potřebné informace najdete v článku nazvaném Který bude ten pravý?

Václav žije v pronajatém panelákovém bytě spolu se svým sedmiletým synem Vašíkem. Maminka od nich odešla před čtyřmi lety a od té doby je na Vašíka táta sám. To ještě ale není to nejhorší, co je potkalo. Před několika lety, při běžné lékařské prohlídce v pěti letech, zjistili Vašíkovi nevyléčitelnou genetickou vadu, svalovou dystrofii. A tomu je s předstihem přizpůsobit byt. A jak to dopadlo, když na pomoc přispěchali architekti z pořadu Jak se staví sen? Odpověď najdete v reportáží s titulkem Rekonstrukce bytu pro tatínka samoživitele.

Při výběru interiérových dveří se většinou řídíme osobním vkusem, stylem našeho domova a v neposlední řadě i financemi, které máme k dispozici. Neměli bychom ale zapomínat i na některé detaily, které se mohou zdát jen na první pohled nepodstatné, ale jsou velmi důležité. Cenné rady najdete v článku Cesta k dokonalým dveřím.

Díky nástavbě zimní zahrady se proměnil zastaralý podkrovní byt v Praze – Košířích ve velkorysý prosvětlený prostor s impozantními výhledy z nově vzniklé terasy."Příběh proměny mezonetového bytu přitom začal rozhodnutím společenství vlastníků o celkovém zateplení bytového domu. Ten by sám o sobě nebyl ani po šedesáti letech od svého vzniku v úplně špatné stavební kondici," konstatují architekti Vojtěch a Prokop Jirsovi z atelieru Jirsa-architekti. Postup rekonstrukce je zachycen v reportáži s titulkem Podkrovní byt s nádhernými výhledy.

Minimalistický byt na okraji Prahy o rozměru 52 m2 s předzahrádkou o výměře 25 m2 reaguje na uživatelův aktivní život trávený v divoké přírodě a jeho zájem o současné technologie. Unikátní design spojuje obojí. Ústředním motivem jsou parametricky navržené truhlářské prvky individualizovány a ergonomicky tvarovány do uživatelsky nejvhodnější podoby. Další zajímavosti najdete v článku s názvem Unikátní interiér malého bytu.

Po odstranění starého koupelnového jádra designérka navrhla nové dispoziční řešení koupelny, WC, kuchyně, předsíně i atypické umístění pračky. V původní dispozici byla koupelna přístupná z kuchyně, což chtěli majitelé bytu změnit. Požadovali ponechat WC oddělené a potřebovali poradit s návrhem nové kuchyňské linky, kterou by si představovali větší. Další zajímavosti z přestavby v článku Proměna koupelnového jádra, kuchyně a předsíně.

Když se v rodinném domě uvolnil původní dětský pokoj, měla majitelka jasnou představu, jak interiér využije. Jejím přáním bylo vytvořit ryze dámský pokoj pro její relaxaci. Rozhodla se oslovit studio bytových designérů, aby její nápad přeměnili v realitu. Podrobnosti s množstvím fotografií najdete v článku Relaxační místnost pro paní domu.

Spolu s námi nahlédnete také do zahrad a skleníků Pražského hradu v reportáži doplněné řadou fotografií a nazvané Předjaří v Královské zahradě.

Ale to opravdu není všechno. Dále se dozvíte řadu dalších informací ze všech oblastí, které s bydlením souvisejí. V jarním speciálu najdete i mnoho tipů a trendů a také mnoho rad pro bytová družstva a SVJ.

Více info na www.bydlenimezipanely.cz.