Veletrh čisté mobility e-SALON se vrací do Letňan už potřetí. Na velké ploše, plný inovací a zajímavých premiér

Veletrh čisté mobility e-SALON se vrací do Letňan už potřetí. Na velké ploše, plný inovací a zajímavých premiér

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se v plné síle opět představí na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Po předchozích skvělých ročnících se chce veletrh zaměřit na trendy v inteligentní ekologické přepravě a další novinky v high-tech světě. Veletrh uvede v českých premiérách nové ekologické vozy, motocykly, letadla, dobíjecí technologie, novinky z oblasti infrastruktury moderní mobility. Akce, jejímž spoluorganizátorem je televize Prima, se koná v termínu 12. až 15. listopadu 2020.

Loňský ročník e-SALONu v listopadu navštívilo téměř 25 tisíc návštěvníků, na akci se akreditovalo 151 odborných novinářů. Hvězdami výstavy se staly premiéry nových elektromobilů Volkswagen ID.3, Renault ZOE druhé generace, Škoda Superb iV i vodíková Hyundai NEXO. Hybridy zastupovaly modely Audi Q5 TFSI e, Hyundai KONA hybrid a Ford Mondeo hybrid. A výrobce motorek, čtyřkolek a skútrů Kymco ukázal nový elektrický motocykl RevoNEX. „Návštěvníci ocenili možnost testovacích jízd, které v tak bohaté formě na veletrzích podobného typu nebývají obvyklé. Svézt se mohli s desítkami ekologických vozidel. V doprovodném programu měl úspěch stánek spolupořadatele akce skupinu Prima s atraktivní prezentací jednotlivých programů a jejich tváří,“ shrnula ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Pořadatelská společnost ABF ve spolupráci s agenturou SOLOOTIONS, skupinou Prima a jejím pořadem Autosalon připravují na rok 2020 novinky. Veletrh bude rozšířen o nomenklaturu digitální továrna 2.0 neboli e-FACTORY. Na výstavě se tak objeví trendová témata, jako je digitalizace, počítačové simulace, softwarová řešení, elektronické řízení výroby, 3D tiskárny i virtuální realita. „V rámci nové, rozšířené koncepce budeme věnovat významný prostor také aktuální otázce digitalizace podniků a jejich komplexní podpory v oblasti vývoje a výroby,“ doplnila Jana Nosálová. Automobilové novinky opět obsadí halu 4. Své ekologické vozy by měly předvést automobilky Škoda Auto, Volkswagen, KIA, Renault, Ford a Tesla. V hale 6 návštěvníci budou moci opět vystavené vozy otestovat. Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa, spojené s alternativními pohony vozidel. e-SALON opět přinese i odbornou konferenci zaměřenou na inteligentní ekologickou dopravu ve městech.

Setkání s hvězdami

Atraktivní zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, chystá i skupina Prima. Ta připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů i stánek pořadu Autosalon, kde se mohou návštěvníci potkat s moderátory oblíbeného pořadu. „Pro odvážné je připravený simulátor rally, virtuální realita pod záštitou Prima COOL. Stanoviště Prima ZOOM nabídne oddech v podobě setkání s přírodou, dámy si mohou odpočinout v zóně Prima LOVE. Navíc se návštěvníci mohou těšit na setkání s tvářemi známými z televize Prima,“ vypočítává jednotlivé odpočinkové aktivity marketingový ředitel FTV Prima a šéf spolupořádající agentury SOLOOTIONS Aleš Pýcha. „Samozřejmě máme na mysli také všechny nařízené zdravotně bezpečnostní předpisy, takže návštěvníci naší zóny opravdu nemusí mít strach dorazit.“

Generálním partnerem veletrhu je skupina ČEZ

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Podrobnosti o veletrhu a doprovodném programu na www.e-salon.cz.