CNN Prima News Pravčická brána

Pravčická brána

Výpis příspěvků ke štítku „Pravčická brána“

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

1. října 2022 09:31

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

V Českém Švýcarsku doutnají ohniska v nepřístupném terénu. Hasicí letadla se vrací domů

7. srpna 2022 17:44
Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko se v neděli nikde po celý den neobjevil otevřený oheň. Stále ale existují doutnající ohniska v nepřístupném terénu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v pátek. Hasicí letouny Canadair z Itálie se v pondělí brzy ráno vrací domů.

Konec požáru v Českém Švýcarsku se blíží. Hasiči ho chtějí zkrotit během několika dnů

7. srpna 2022 12:21

Hasiči by mohli kompletně zlikvidovat požár v Národním parku České Švýcarsko do konce příštího týdne. Sektory na jihu od řeky Kamenice, případně i soutěsky, by mohli předat správě národního parku pravděpodobně v průběhu týdne, zřejmě dříve než v dříve zmiňovaný pátek. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka. Hořet začalo před dvěma týdny.

Požárem na Pravčickou bránu? Policie turisty vyhodila. Blbost lidí je nekonečná, řekl Benda

31. července 2022 10:36

Tři turisté se v sobotu pokusili v Českém Švýcarsku zasaženém rozsáhlým lesním požárem dostat na Pravčickou bránu. Policie dva muže a jednu ženu vykázala. Strážci národního parku v sobotu také odhalili, že si turisté v lese rozdělali oheň, řekl v neděli ředitel správy národního parku Pavel Benda. V Českém Švýcarsku hoří les již osmý den.

První obyvatelé Hřenska evakuováni. V Českém Švýcarsku hoří přes deset hektarů lesa

24. července 2022 09:47
Aktualizováno

V Národním parku České Švýcarsko oheň zasáhl více než deset hektarů lesa. Podle správců není vyloučeno, že plameny zachvátí i Pravčickou bránu. Požár se v pondělí odpoledne začal znovu šířit, zvedl se totiž vítr. Hasiči evakuovali desítky až stovky obyvatel v okolí. Po 20. hodině byli evakuováni také první obyvatelé Hřenska. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) situaci označila za mimořádnou.