praxe

Výpis příspěvků ke štítku „praxe“

Nástupní plat až 200 tisíc korun. Po IT expertech je obří hlad. Kteří si vydělají nejvíce?

Někteří Češi se o nedostatek dobře placené práce bát nemusí. Například IT experti a programátoři si nadále mohou říkat o skutečně velké peníze – nástupní mzda může být až 200 tisíc korun. Vyplývá to z průzkumu společnosti Smitio z letošního března. Mezi jednotlivými obory IT je ovšem velký rozdíl, a v určité nevýhodě jsou navíc ženy.

To už můžeme zapojit mediky. Lékaři z Ukrajiny nám nepomohou, říká odborář Engel

Zdravotní sestry a lékaři, kteří uprchli před válkou z Ukrajiny, budou mít možnost v Česku pracovat i bez uznání vzdělání ze zahraničí. Ve středu to potvrdil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Běženci ale podle něj budou muset pracovat pod odborným dozorem a maximálně po dobu tří měsíců. Návrh ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel.

Neočkovaní žáci nebudou smět na praxe. Aktivisté obsadili školu, krotila je zástupkyně

K incidentu mezi aktivisty a zástupkyní ředitelky došlo v pondělí na schodech před Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Mladé Boleslavi. Skupina lidí prý potkala studentku, kterou bude muset škola možná vyhodit. Podle stávající podoby vyhlášky o povinném očkování by totiž od března nemohla bez dokončené vakcinace na odbornou praxi. Redakce CNN Prima NEWS následně mluvila se zástupkyní Markétou Bednářovou, která nakonec šla místy rozzuřenému davu vše vysvětlit.