reklama

Zbytečný hazard. Kvůli špatnému předjíždění na silnicích ročně zemřou desítky lidí

Řidič osobního auta v pátek nebezpečně předjížděl na silnici nedaleko severočeského Varnsdorfu. Ve vysoké rychlosti ignoroval dvojitou plnou čáru, předjel kamion a jen těsně minul protijedoucí auto. Vše je natočeno na palubní kameře jednoho ze svědků události.

reklama

V kopci Šébr ve směru z Varnsdorfu na Českou Lípu začal řidič osobního auta náhle předjíždět kamion. Hazardér v nebezpečném manévru pokračoval i přes dvojitou plnou čáru. Od srážky s protijedoucím vozem ho dělily centimetry.

„Zdá se mi to naprosto nepochopitelné. Možná, že se řidiči osobního auta zdá, že kamion, který má kameru, jede zbytečně dlouho v levém pruhu. Brzdí ho v jeho divoké jízdě, dá se říct. To ho ale neopravňuje k tomu, aby začal podjíždět nebo dokonce předjíždět zprava, takže to je samozřejmě těžký přestupek,“ zhodnotil dopravní expert Jan Pechout.

Fakt, že řidič navíc ještě přejel dvojitou plnou čáru, je podle expertů vyvrcholením jeho celkově nebezpečného chování. „Řidič měl štěstí, že nejel proti kamion anebo že tam nejel řidič, který by neuměl správně zareagovat,“ dodává Pechout.

Dělám šoféřinu 25 let a tohle jsem ještě nezažil

Řidič kamionu hazardéra zhruba po kilometru dostihl na benzinové pumpě a konfrontoval ho s jeho riskantním předjížděním. „Řekl jsem mu, že jestli dva náklaďáky nebo auto proti mně škrábl, měl by se tam vrátit, protože je to ujetí od dopravní nehody. Ale jakmile zjistil, že já osobně jsem v pohodě, že mi nic neudělal, tak sedl do auta a odjel,“ popisuje setkání řidič kamionu Martin.

Jednání řidiče osobního auta Martina zaskočilo, choval se prý velmi arogantně: „Dělám šoféřinu 25 let profesionálně a tohle jsem ještě fakt nezažil. To, že člověk udělá chybu, občas nějaký přestupek, všechno se může stát, ale vždycky musíme jezdit tak, abychom neublížili někomu jinému.“

Autor videa nyní zvažuje, že záběry předá policii. Riskujícímu řidiči by pak ve správním řízení hrozilo sedm trestných bodů, desetitisícová pokuta a zákaz řízení až na jeden rok. Podobné případy přitom nejsou vůbec ojedinělé.

Například silnice u Mníšku na Liberecku je známa tragickými nehodami a riskantními manévry. Přitom tam platí zákaz předjíždění. K podobným akcím dochází i na silnici ve směru z Plzně na Folmavu, kterou si řidiči pletou se závodní dráhou. Předjíždí tam osobní auta i kamiony.

„Řidiči se zbytečně předvádí, zbytečně pospíchají. Mělo by platit pravidlo, že kam nevidím, tak tam nejedu,“ míní Pechout. Přestože dopravní experti i policie na nebezpečné úseky neustále upozorňují, na českých silnicích kvůli riskantnímu předjíždění zbytečně zemřou desítky lidí ročně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Modlitby střídá hněv. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem
Miloš Zeman

Modlitby střídá hněv. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

 • Aktualizováno
 • Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

  Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

  Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

  Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

  Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

  Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

  Aktualizováno

  Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

  Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

  Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Jurečka: Vondráček by měl rezignovat. Nechceme ho ani v novém vedení Sněmovny

  Radek Vondráček (ANO) by měl rezignovat na post předsedy Sněmovny, prohlásil na tiskové konferenci předseda lidovců Marian Jurečka. Vondráčkovi stejně končí mandát předsedy 21. října, podle Jurečky by ale rezignace byla jakýmsi symbolem. Lidovci se zároveň vyslovili proti tomu, aby byl Vondráček ve vedení nové Sněmovny. Ustavující schůze Sněmovny se má konat 8. listopadu. Právě na ní by si měli poslanci volit své vedení, tedy předsedu i místopředsedy.

  Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

  Aktualizováno

  Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

  reklama