CNN Prima News předsedkyně

předsedkyně

Výpis příspěvků ke štítku „předsedkyně“

Vláda je víc bruselská než česká, míní Majerová. Kdo je pro ni ideální kandidát na Hrad?

21. července 2022 11:39

Od předsednictví v Evropské unii nic neočekávám, protože současná vláda Petra Fialy (ODS) je víc bruselská než česká. Ve speciálním letním vysílání pořadu 360° to řekla předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová. Česká republika, přestože je součástí Severoatlantické aliance, by podle ní měla být neutrální zemí.

Pekarová Adamová chce dál šéfovat TOP 09. Předsednictví bude obhajovat za dva týdny

5. listopadu 2021 16:54

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová bude za dva týdny na sněmu obhajovat funkci. Rozhodnutí znovu se ucházet o post předsedkyně sdělila v pátek členům výkonného výboru strany. Uvedla to v zaslaném prohlášení. Pekarová Adamová stranu, která je součástí koalice Spolu, vede dva roky. Je také kandidátkou na šéfku Poslanecké sněmovny.

Šéfka Evropské komise použila soukromý tryskáč na 47kilometrovou cestu. Čelí tvrdé kritice

4. listopadu 2021 09:46

Celý svět mluví o nutnosti snížení emisí, uvažuje se i o zákazu komerčních letů na krátké vzdálenosti. Evropská komise (EK) přichází se stále novými „zelenými návrhy“, zpřísňuje již tak tvrdé ekologické limity. Přesto její předsedkyně Ursula von der Leyenová neváhala použít soukromé letadlo na cestu z Bratislavy do Vídně. Na trasu dlouhou pouhých 47 kilometrů.

Nejen Hamáček a Petříček. ČSSD chce vést i exministryně školství Valachová

31. března 2021 19:57

O funkci předsedkyně ČSSD se bude ucházet poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Oznámila to na Twitteru. O post šéfa sociální demokracie se bude snažit i ministr zahraničí Tomáš Petříček, kandidovat bude i nynější předseda Jan Hamáček a zájem o místo má také starosta brněnské městské části Líšeň Břetislav Štefan. Nové vedení si bude strana vybírat příští týden.

Epidemie se vymkla kontrole a Blatný je zklamáním, uvedla Pekarová Adamová

30. října 2020 23:01

Vláda v pátek pořádně neuvedla, co chce v rámci nouzového stavu ještě dělat, proto jej poslanecká sněmovna schválila jen do 20. listopadu, vysvětlila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. V pořadu K věci mluvila i o novém ministru zdravotnictví Janu Blatném, který je podle ní zklamáním a zmínila i schodek státního rozpočtu. Nová koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která v úterý 27. října podepsala memorandum o spolupráci, má podle Pekarové Adamové za cíl získat příští rok ve sněmovních volbách třicet procent hlasů.