reklama

Předvolání velvyslance? Gesto před volbami. Ať si to vyřídí kluby, ne vlády, míní Svoboda

Nařčení Čechů z rasismu opět hýbe sportovním světem. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) si v reakci na komentáře po zápase Sparty a Rangers dokonce na pondělí předvolal britského velvyslance. Souvisí to s tím, že je před volbami. Využívá se všechno. Omluvu od Velké Británie jako Čech nepotřebuji, protože nejsme rasisti, okomentoval kroky diplomacie její bývalý šéf Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Na úvod vysílání Svoboda podotkl, že Češi ani Britové nejsou rasisté. „Dětem věřím, že bučení nemělo rasový podtext. Jenže to, že si Kulhánek předvolal velvyslance, znamená, že Velká Británie proti nám něco udělala. Tak to ale není, nic neudělali. Takové jednání přisuzuji tomu, že je před volbami,“ řekl doslova.

Kdyby byl na místě Kulhánka, tak by britskému velvyslanci zavolal a domluvil by se s ním na společném prohlášení. K situaci se pak vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček, který takřka vybízí k tomu, aby se Češi bránili. „Jako Čech nepotřebuji satisfakci nebo omluvu od Britů, protože nejsme rasisti,“ zopakoval.

Podle něj by si situaci měly vyřídit kluby mezi sebou a ocenil vyjádření fotbalové Sparty. „Ať to neřeší vlády. Katastrofální následky kauza mít nebude. Dopadne to tak, že to utichne. Není to konflikt mezi dvěma státy,“ dodal.

Hostem pořadu byl i sportovní redaktor CNN Prima NEWS Filip Svoboda, který připomněl, že fotbalista Glasgow Rangers Glen Kamara má v Česku špatnou pověst. „Jedná se o hráče, který silně pobouřil české fotbalové prostředí. Pobouřil fanoušky, že i sparťané začali bučet. Kvůli němu se Ondřej Kúdela ze Slavie nedostal na Euro. Proto je nenáviděný,“ připomněl kauzu z letošního jara, kdy nejprve českého reprezentačního obránce obvinil z rasismu a pak ho fyzicky napadl.

Bučení dětí na letenském stadionu tak nijak nesouviselo s tím, jak Kamara vypadá, ale s hráčem jako takovým a jeho chováním. „O bučení by mohl vyprávět i fotbalista Limberský nebo trenér Straka,“ uzavřel reportér a připomněl tak podobné reakce tribun po nasimulované penaltě nebo přestupu ke konkurenci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama