reklama

PŘEHLEDNĚ: Stovky míst v Česku obsadili policisté s radary. Kde si dát pozor?

Policisté ve středu měří rychlost až na 800 místech po celé republice v rámci tradiční celoevropské akce Speed Marathon. Jejím cílem je snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na silnicích. Podívejte se, na kterých úsecích si dát pozor.

reklama

Během dne policisté ukládali pokuty v rozmezí 500 až 1000 korun. Na některých místech překročili řidiči rychlost o více než 50 km/h.

„Smyslem není nasázet co nejvíce pokut, ale upozornit na to, že nedodržování nejvyšší povolené rychlosti je velmi vážný přestupek a může mít fatální následky,“ vysvětlila mluvčí policie Královéhradeckého kraje Šárka Pižlová.

Policisté ale kontrolují i technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy a další přestupky.

Hlídky používají veškerou dostupnou techniku pro měření rychlosti. Jak stacionární, tak tu ve vozidlech, ať už označených, nebo neoznačených. Cílem je snížit dopravní nehodovost a naopak zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy.

V Karlovarském kraji se Speed Marathon rozeběhl až v odpoledních hodinách. Ráno policistům měření rychlosti komplikovala hustá mlha. Na riziková místa po Česku upozornili policisté i sami řidiči. Na konkrétní silnice, kde se měří rychlost, se můžete podívat na mapě zde.

Jihočeský kraj

Jihomoravský kraj

Karlovarský kraj

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Olomoucký kraj

Pardubický kraj

Plzeňský kraj

Praha

Středočeský kraj

Ústecký kraj

Kraj Vysočina

Zlínský kraj

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

Aktualizováno

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

reklama