reklama

PŘEHLEDNĚ: Stovky míst v Česku obsadili policisté s radary. Kde si dát pozor?

Policisté ve středu měří rychlost až na 800 místech po celé republice v rámci tradiční celoevropské akce Speed Marathon. Jejím cílem je snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na silnicích. Podívejte se, na kterých úsecích si dát pozor.

reklama

Během dne policisté ukládali pokuty v rozmezí 500 až 1000 korun. Na některých místech překročili řidiči rychlost o více než 50 km/h.

„Smyslem není nasázet co nejvíce pokut, ale upozornit na to, že nedodržování nejvyšší povolené rychlosti je velmi vážný přestupek a může mít fatální následky,“ vysvětlila mluvčí policie Královéhradeckého kraje Šárka Pižlová.

Policisté ale kontrolují i technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy a další přestupky.

Hlídky používají veškerou dostupnou techniku pro měření rychlosti. Jak stacionární, tak tu ve vozidlech, ať už označených, nebo neoznačených. Cílem je snížit dopravní nehodovost a naopak zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy.

V Karlovarském kraji se Speed Marathon rozeběhl až v odpoledních hodinách. Ráno policistům měření rychlosti komplikovala hustá mlha. Na riziková místa po Česku upozornili policisté i sami řidiči. Na konkrétní silnice, kde se měří rychlost, se můžete podívat na mapě zde.

Jihočeský kraj

Jihomoravský kraj

Karlovarský kraj

Královéhradecký kraj

Liberecký kraj

Moravskoslezský kraj

Olomoucký kraj

Pardubický kraj

Plzeňský kraj

Praha

Středočeský kraj

Ústecký kraj

Kraj Vysočina

Zlínský kraj

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama