reklama

Přepadená žena z Pardubic: Mlátil mě obuškem hlava nehlava, z útoku mám 13 stehů

Žena, kterou v Pardubicích přepadl muž a zbil obuškem, poskytla exkluzivní rozhovor CNN Prima NEWS. Reportérovi Martinu Holkovi popsala, jak ji 28. listopadu v parku přepadl a poté surově zmlátil neznámý muž. Dívka se z útoku dodnes vzpamatovává a se svým zážitkem se svěřila především proto, že je pachatel na útěku a mohl by být nebezpečný i pro další lidi.

reklama

Mladou ženu přepadl muž ve chvíli, kdy venčila psa na nábřeží Závodu míru. Dívka ho spatřila, když obcházel auta a díval se dovnitř. Dělala, že telefonuje, a snažila se rychle z místa odejít, násilník ji však uviděl a šel za ní.

„Všimla jsem si, jak automaticky vyrazil za mnou, začala jsem křičet o pomoc, jenže mě v tu chvíli strhl ze srázu. Když už jsem ležela na zemi, začal mě bít obuškem do hlavy. Mlátil mě opravdu hlava nehlava,“ uvedla napadená žena. Poté jí útočník sebral mobilní telefon a utekl.

Útočník měl na sobě tmavou bundu a čelovku

Po chvíli dívce přiběhli na pomoc lidé z okolí. Lupič už utíkal směrem do centra k nedalekému obchodnímu domu. Na sobě měl tmavou, nejspíše černou bundu, roušku a také čelovku, měřil více než 170 centimetrů.

Do obličeje mu žena neviděla, podle svých slov je za to snad i ráda. Z útoku si odnesla čtyři otevřené rány a 13 stehů. „Pokaždé, když jsem zavřela oči, jsem viděla krev, hodně krve. Nemohla jsem spát, bojím se každého člověka, je to hrozně zvláštní pocit,“ dodala.

Podle mluvčí pardubických policistů Dity Holečkové mohl pachatel zaútočit z obavy, že ho žena vyfotografovala, když se pohyboval kolem zaparkovaných aut, nebo chtěl její mobilní telefon. „Za trestný čin loupeže mu hrozí až desetileté vězení,“ okomentovala případ Holečková.

Kriminalisté po neznámém agresorovi stále pátrají. Indicií je prý málo. „Pokud jste byli svědky incidentu nebo například viděli podezřelého muže z místa v tu dobu utíkat, předejte informaci policii na linku 158,“ dodala mluvčí.

Tagy:
Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?
Sledujte v TV

Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pořad můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Pátrání po krokodýlovi je u konce: Po pročesání celé Ostravy ho našli ve sklepě chovatele

Zhruba metrový krokodýl, který v sobotu utekl chovateli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, byl v úterý nalezen ve sklepě domu, v němž chovatel žije. Řekla to policejní mluvčí Eva Michalíková. „Okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policisty a pracovníky veterinární správy,“ uvedla. Podle dostupných informací je zvíře v dobrém stavu.

Experti k protilátkám: Neví se, jaká hladina je potřeba. I nula může znamenat ochranu

Naměřené protilátky po prodělaném covidu se neuznávají jako alternativa k očkování, protože nejsou stanovené standardy. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl biochemik Zdeněk Hostomský. Právě po uznávání protilátek volal premiér Andrej Babiš (ANO). Řada odborníků před takovým postupem ale varuje. Podle nich není totiž jasné, jaká úroveň protilátek dokáže člověka účinně před nákazou ochránit.

Živě
ON-LINE pátý den olympiády: Krejčíková a Siniaková jsou ve čtvrtfinále. Plavec Micka končí

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Ve čtyřhře tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily Španělky a jsou ve čtvrtfinále. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou prohrály s Brazilkami a nepostupují. Ani plavec Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob do finále nepostoupil. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

reklama

Domácí zpravodajství

Soudy nemají odpovědnost, ať se lidé řídí podle sebe, reaguje Babiš na zrušené opatření

Soudy podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nenesou odpovědnost za řízení státu v době pandemie. Uvedl to pro CNN Prima NEWS v úterý na návštěvě v Ústeckém kraji. Reagoval tak na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil vládní nařízení o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách. Babiš dále uvedl, že by se lidé měli řídit spíš svým rozumem než podle rozhodnutí soudů.

reklama