reklama

Přepadená žena z Pardubic: Mlátil mě obuškem hlava nehlava, z útoku mám 13 stehů

Žena, kterou v Pardubicích přepadl muž a zbil obuškem, poskytla exkluzivní rozhovor CNN Prima NEWS. Reportérovi Martinu Holkovi popsala, jak ji 28. listopadu v parku přepadl a poté surově zmlátil neznámý muž. Dívka se z útoku dodnes vzpamatovává a se svým zážitkem se svěřila především proto, že je pachatel na útěku a mohl by být nebezpečný i pro další lidi.

reklama

Mladou ženu přepadl muž ve chvíli, kdy venčila psa na nábřeží Závodu míru. Dívka ho spatřila, když obcházel auta a díval se dovnitř. Dělala, že telefonuje, a snažila se rychle z místa odejít, násilník ji však uviděl a šel za ní.

„Všimla jsem si, jak automaticky vyrazil za mnou, začala jsem křičet o pomoc, jenže mě v tu chvíli strhl ze srázu. Když už jsem ležela na zemi, začal mě bít obuškem do hlavy. Mlátil mě opravdu hlava nehlava,“ uvedla napadená žena. Poté jí útočník sebral mobilní telefon a utekl.

Útočník měl na sobě tmavou bundu a čelovku

Po chvíli dívce přiběhli na pomoc lidé z okolí. Lupič už utíkal směrem do centra k nedalekému obchodnímu domu. Na sobě měl tmavou, nejspíše černou bundu, roušku a také čelovku, měřil více než 170 centimetrů.

Do obličeje mu žena neviděla, podle svých slov je za to snad i ráda. Z útoku si odnesla čtyři otevřené rány a 13 stehů. „Pokaždé, když jsem zavřela oči, jsem viděla krev, hodně krve. Nemohla jsem spát, bojím se každého člověka, je to hrozně zvláštní pocit,“ dodala.

Podle mluvčí pardubických policistů Dity Holečkové mohl pachatel zaútočit z obavy, že ho žena vyfotografovala, když se pohyboval kolem zaparkovaných aut, nebo chtěl její mobilní telefon. „Za trestný čin loupeže mu hrozí až desetileté vězení,“ okomentovala případ Holečková.

Kriminalisté po neznámém agresorovi stále pátrají. Indicií je prý málo. „Pokud jste byli svědky incidentu nebo například viděli podezřelého muže z místa v tu dobu utíkat, předejte informaci policii na linku 158,“ dodala mluvčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské
Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
Lidé s covidem v Manausu umírají, nemají kyslík. Může za to ministr, tvrdí žalobci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama