reklama

Přepadená žena z Pardubic: Mlátil mě obuškem hlava nehlava, z útoku mám 13 stehů

Žena, kterou v Pardubicích přepadl muž a zbil obuškem, poskytla exkluzivní rozhovor CNN Prima NEWS. Reportérovi Martinu Holkovi popsala, jak ji 28. listopadu v parku přepadl a poté surově zmlátil neznámý muž. Dívka se z útoku dodnes vzpamatovává a se svým zážitkem se svěřila především proto, že je pachatel na útěku a mohl by být nebezpečný i pro další lidi.

reklama

Mladou ženu přepadl muž ve chvíli, kdy venčila psa na nábřeží Závodu míru. Dívka ho spatřila, když obcházel auta a díval se dovnitř. Dělala, že telefonuje, a snažila se rychle z místa odejít, násilník ji však uviděl a šel za ní.

„Všimla jsem si, jak automaticky vyrazil za mnou, začala jsem křičet o pomoc, jenže mě v tu chvíli strhl ze srázu. Když už jsem ležela na zemi, začal mě bít obuškem do hlavy. Mlátil mě opravdu hlava nehlava,“ uvedla napadená žena. Poté jí útočník sebral mobilní telefon a utekl.

Útočník měl na sobě tmavou bundu a čelovku

Po chvíli dívce přiběhli na pomoc lidé z okolí. Lupič už utíkal směrem do centra k nedalekému obchodnímu domu. Na sobě měl tmavou, nejspíše černou bundu, roušku a také čelovku, měřil více než 170 centimetrů.

Do obličeje mu žena neviděla, podle svých slov je za to snad i ráda. Z útoku si odnesla čtyři otevřené rány a 13 stehů. „Pokaždé, když jsem zavřela oči, jsem viděla krev, hodně krve. Nemohla jsem spát, bojím se každého člověka, je to hrozně zvláštní pocit,“ dodala.

Podle mluvčí pardubických policistů Dity Holečkové mohl pachatel zaútočit z obavy, že ho žena vyfotografovala, když se pohyboval kolem zaparkovaných aut, nebo chtěl její mobilní telefon. „Za trestný čin loupeže mu hrozí až desetileté vězení,“ okomentovala případ Holečková.

Kriminalisté po neznámém agresorovi stále pátrají. Indicií je prý málo. „Pokud jste byli svědky incidentu nebo například viděli podezřelého muže z místa v tu dobu utíkat, předejte informaci policii na linku 158,“ dodala mluvčí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Sport

Vrchol pokrytectví a pozitivní diskriminace. Mynář se pustil do UEFA kvůli Kúdelovi

Vrchol pokrytectví a pozitivní diskriminace. Mynář se pustil do UEFA kvůli Kúdelovi

Hradní kancelář Vratislav Mynář se v dopise směřovaném UEFA ostře pustil do její disciplinární komise kvůli rozhodnutí o desetizápasové stopce pro fotbalistu SK Slavia Praha Ondřeje Kúdelu za údajný rasismus vůči hráči Glasgow Rangers Glenu Kamarovi. Podle Mynáře je Unie evropských fotbalových asociací pokrytecká a podbízivá a její postup kolem trestu naopak vede k opačné diskriminaci jiných osob než těch s tmavou barvou pleti. Česko podle něj před verdiktem nepoklekne.

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost
Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru
Freze Nikrob je nejlevnějším elektromobilem v Evropě. Je výkonný jako domácí mixér
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček
Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Další články
reklama
reklama