reklama

Přepadl mladou ženu a nutil ji k sexu, pak ji zbil. Liberecká policie má údajného útočníka

Kriminalisté na Jablonecku dopadli údajného pachatele brutálního pokusu o znásilnění. Na stopě mu byli několik měsíců, teprve před několika dny ale expertízy zajištěných stop podle policistů potvrdily, že podezřelý je skutečně pachatelem. Teď už sedí ve vazbě.

reklama

Šestačtyřicetiletý muž měl mladou ženu přepadnout v noci na ulici, když se vracela domů. Zatáhl ji do temného zákoutí a požadoval sex. Žena se ale bránila, a tak muž údajně svou agresi ještě stupňoval a začal ji surově bít.

„Opakovaně ji udeřil do hlavy a jiných částí těla. Poté, co se mu nepodařilo dosáhnout soulože, požadoval orální uspokojení. Žena se ale nevzdávala a dále se aktivně bránila, takže se pachateli nepodařilo dosáhnout toho, co chtěl. Po několika neúspěšných pokusech to vzdal a z místa odešel,“ popsala Adéla Maňasová, mluvčí PČR Libereckého kraje. Kvůli ochraně oběti policisté nechtějí zveřejňovat příliš podrobností.

Žena napadení ohlásila a kriminalistům se podařilo zajistit stopy, které nakonec vedly k usvědčení pachatele. Přestože od počátku měli podezření na konkrétního muže, expertízy trvaly několik měsíců. Pro pachatele si tak došli až před několika dny, kdy už měli dostatek důkazů.

Hrozí mu až deset let

Ty přesvědčily i soudce, který muže poslal do vazby. „V případě pravomocného odsouzení hrozí tomuto muži trest odnětí svobody v trvání až deset let,“ doplnila Maňasová.

Policisté ženám radí, aby se osamoceným místům v noci vyhýbaly. „V případě, že se žena dostane do situace, kdy má podezření, že ji někdo pronásleduje a vyskytuje se na místě bez přítomnosti veřejnosti, je dobré neprodleně vytočit tísňovou linku 158. Obecně doporučujeme, aby všichni měli čísla na krizové linky uložená v předvolbách mobilních zařízení. Pokud má žena tísnivý pocit, že ji někdo pronásleduje, může požádat o pomoc kolemjdoucího nebo navštívit veřejné prostory,“ radí policejní mluvčí.

Podle neziskových organizací, které pomáhají obětem trestných činů, ale podobná přepadení neznámým mužem na ulici tvoří jen malé procento všech znásilnění, mnohem častější jsou případy, kdy se oběť s pachatelem dobře znají a ke znásilnění dochází v domácím prostředí. Pachatelem často bývá druh či manžel, případně bývalý partner.

Tagy:

Hlavní zprávy

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama