reklama

Přešlap premiéra Johnsona. Zapomněl řeč, improvizoval vyprávěním s prasátkem Peppou

Projev britského premiéra Borise Johnsona na prominentní podnikatelské konferenci vyvolal všeobecné pobavení. Politik během proslovu zapomněl, co chtěl říct, a několik desítek vteřin listoval poznámkami. Poté publiku začal vyprávět, jak se mu líbilo v zábavním parku Svět prasátka Peppy, který navštívil.

reklama

Původně měl Johnson mluvit o tom, jak zelená politika pomůže zlepšit budoucnost Spojeného království. Jenže když zapomněl, co chtěl říct, improvizoval.

„Změna bude zrychlovat jako nová Tesla. Elektrická vozidla nemusí mít ten krásný zvuk, který se nám tolik líbí, ale mají toho tolik co říct. Lepší školy, vysokorychlostní připojení... Odpusťte mi, odpusťte mi..,“ zasekl se ve svém projevu Johnson a začal listovat poznámkami.

Aby získal čas, změnil téma. „Navštívil jsem Svět prasátka Peppy. Všichni bychom tam měli zajít. Nevím, jestli jste i vy byli v tomto zábavném parku. Kdo byl ve Světě prasátka Peppy? Ruce nahoru, kdo tam byl. To není mnoho,“ vtipkoval britský premiér k pobavení publika.

Jenže papíry s poznámkami zkrátka nenašel, a tak zůstal u animovaného seriálu pro děti. „Mně se tam moc líbilo. Je to pro mě místo jako dělané. Jsou tam velmi bezpečné ulice, disciplína ve školách. Velmi jim záleží na hromadné dopravě,“ dodal.

Po akci se ho novináři stanice BBC ptali, zda je vše v pořádku. Podle Johnsona lidé pochopili, co chtěl říct, a projev si pochválil.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi
Názory

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

reklama