CNN Prima News klimatická změna

klimatická změna

Výpis příspěvků ke štítku „klimatická změna“

Klimatická krize má kořeny v rasismu, šokovala Greta a vyzvala ke změně světového systému

3. listopadu 2022 11:19

Současný světový systém stojí na kolonialismu a genocidě za účelem hromadění bohatství rozvinutého světa a je potřeba jej kompletně změnit, domnívá se aktivistka Greta Thunbergová. I klimatická krize má podle ní kořeny v rasistické a utiskující těžbě pro krátkodobé zisky několika lidí. Nejvýraznější klimatologická aktivistka posledních let to prohlásila u příležitosti vydání své knihy. V ní také označila ponechání civilizace v rukou kapitalistického konzumerismu za chybu.

Topolánek si rýpnul do známé influencerky. Kritici ho grilují na sociálních sítích

28. července 2022 16:02

Na sociálních sítích se rozhořel spor mezi expremiérem Mirkem Topolánkem a někdejší youtuberkou Teri Hodanovou (dříve známou jako Teri Blitzen). Politik si do influencerky rýpnul kvůli příspěvku o obrovském požáru v národním parku České Švýcarsko, se kterým hasiči bojují už pátý den. Topolánkův komentář sklidil vesměs negativní reakce.

Do Evropy se valí vedra předpovídaná pro rok 2050. Lidi budou umírat, bojí se meteorologové

16. července 2022 18:15

Evropu dál sužují brutální vlny veder. Vysoké teploty už způsobily rozsáhlé lesní požáry v Chorvatsku, Řecku, ve Francii i Španělsku. Velká Británie dokonce očekává v následujících dnech teplotní rekordy a vyhlásila stav nouze. Podle britských prognostiků zemi už nyní čekají teploty, které měly podle predikce dorazit až v roce 2050, upozornila stanice CNN. Britský meteorolog Jim Dale dokonce varoval, že by vysoké teploty ve Spojeném království mohly mít na svědomí lidské životy.

Nevypadají moc šťastně, jsou to mimozemšťané? Australany zarazili bizarní tvorové z moře

15. července 2022 23:22

Moře na pláže v okolí Sydney vyplavilo v posledních dnech řadu podivných tvorů. Místní neměli tušení, o jaké živočichy jde, a tak je spojovali i s mimozemským životem. Tvor velikosti fotbalového míče, který na první pohled vypadá jako přerostlý slimák, je podle akvaristy Harryho Masefielda ve skutečnosti tzv. mořský zajíc. K několika exemplářům poznamenal, že nevypadají příliš šťastně. Úhyn je způsoben zřejmě dramatickými změnami počasí.

Schwarzenegger: Máme krev na rukou. Skoncujme s ruským plynem a neplaťme Kremlu válku

15. června 2022 17:42

Rusko za první dva měsíce války vypálilo na ukrajinská města 1 300 raket. To ho stálo 7,7 miliardy eur. Evropa však za stejnou dobu zaplatila Rusku 44 miliard eur za dodávky energetických komodit, řekl Arnold Schwarzenegger během svého projevu na šestém Rakouském světovém summitu, který ikona hollywoodských akčních filmů spolupořádá. „Přestaňme s tím. Dlužíme to ukrajinským dětem vyrůstajícím mezi bombami,“ řekl mimo jiné rakouský rodák.

Nečas: Bojuje Evropa s agresivním Ruskem, nebo se změnou klimatu? Obojí nejde

23. března 2022 06:48

Do začátku českého předsednictví Rady Evropské unie zbývá přesně 100 dnů. Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) by to měla využít především k tomu, aby v EU prosazovala tvrdý postoj vůči Rusku včetně co nejrychlejšího konce evropské závislosti na ruském plynu a ropě. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli expremiér Petr Nečas (ODS) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

Parodie na boj s klimatem. Aerolinky kvůli pravidlům EU vyslaly tisíce prázdných letadel

8. ledna 2022 14:37

Letecké společnosti se v posledních měsících a letech houfem přidávají k boji proti klimatu. Nabízí tak pasažérům například ekologičtější lety a některé aerolinky začaly více využívat recyklované materiály. Jako parodie na boj s klimatem však působí vyslání hned 18 tisíc zbytečných zimních letů německé společnosti Lufthansa a její dceřiné aerolinky Brussels Airlines. Belgické aerolinky dokonce musely prázdných letadel vyslat několik tisíc. Proč?