CNN Prima News klimatická změna

klimatická změna

Výpis příspěvků ke štítku „klimatická změna“

Poradce premiéra Fialy nadchl odboráře. Dám vám přihlášku, jásal po výrocích o mzdách Ďurčo

Česko má podle ekonoma a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpána Křečka historický deficit v otázce minimálních mezd. „V některých případech jsou platy u nás nedůstojné. Měli bychom se zasazovat o jejich nárůst,“ pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. S jeho slovy souhlasil předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. „Asi vám dám přihlášku do odborů,“ zajásal. Předáka také potěšil Křečkův odmítavý postoj ke klimatické politice Evropské unie.

Přichází éra globálního varu. Tak vysoké teploty tu nebyly 120 tisíc let, červenec láme rekordy

Letošní červenec se velmi pravděpodobně stane nejteplejším měsícem v historii. Shoduje se na tom hned několik vědců. Podle jejich odhadů naše planeta něco podobného nezažila 120 tisíc let. K omezení růstu globální teploty a zabránění nejhorším dopadům změny klimatu jsou nutná „dramatická a okamžitá“ opatření, reagoval na oznámení vědců generální tajemník OSN António Guterres.

CNN: Extrémní teploty a sálající oceány. S planetou se děje něco divného, popisují vědci

Nezvykle teplá první polovina roku, ohřáté oceány, mizející mořský led na Antarktidě a rekordní množství oxidu uhličitého v atmosféře – to jsou podle vědců čtyři hlavní alarmující faktory, které ukazují, že planeta se otepluje rychleji, než se čekalo. Americká CNN s odkazem na experty přes klima informovala, že lidstvo čeká pět nejteplejších let v historii.

Klimatická krize má kořeny v rasismu, šokovala Greta a vyzvala ke změně světového systému

Současný světový systém stojí na kolonialismu a genocidě za účelem hromadění bohatství rozvinutého světa a je potřeba jej kompletně změnit, domnívá se aktivistka Greta Thunbergová. I klimatická krize má podle ní kořeny v rasistické a utiskující těžbě pro krátkodobé zisky několika lidí. Nejvýraznější klimatologická aktivistka posledních let to prohlásila u příležitosti vydání své knihy. V ní také označila ponechání civilizace v rukou kapitalistického konzumerismu za chybu.