reklama
CNN Prima News klimatická změna

klimatická změna

Výpis příspěvků ke štítku „klimatická změna“

Konec aut na benzin a naftu? EK navrhla, aby byly od roku 2035 vozy zcela bez emisí

Prodej nových aut na benzinový či dieselový pohon bude možná v Evropské unii od roku 2035 prakticky vyloučen. Evropská komise v rámci přelomového klimatického balíčku navrhla, aby nové vozy od zmíněného data nemohly produkovat žádné emise oxidu uhličitého, což zásadně prodraží jejich výrobu. Komise rovněž navrhla, aby se prostřednictvím emisních povolenek platilo i za znečišťování ovzduší ze silniční či lodní dopravy a vytápění budov.

Desítky mrtvých a přeplněná chladící centra. Teploty v Kanadě atakují padesátky

Kanadu a severozápad USA zasáhla spalující vedra. Teploty na mnoha místech se blíží hranici 50 stupňů Celsia. Lidé v zoufalství věší na okna prostěradla a přikrývky, aby se alespoň trochu uchránili před paprsky slunce. V obou zemích otevřela chladící centra, kde se mohou občané ukrýt. I tak ale kanadská policie zaznamenala v okolí Vancouveru desítky náhlých úmrtí, která přisuzuje právě bezprecedentní vlně veder.

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Ačkoliv vedení Prahy za dva a půl roku na radnici výrazně nepokročilo ve stavbě pražských okruhů či linky metra D, schválilo si vizi na zavedení mýtného za vjezd do centra. A to už od roku 2025. Podle současného náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) je zpoplatnění nevyhnutelné a je třeba ho vnímat jako součást balíku opatření, který má v důsledku vést ke zlepšení klimatu v hlavním městě.

Zdeformované penisy zachrání Zemi před klimatickou apokalypsou, věří Greta Thunbergová

Znečištění životního prostředí je příčinou, proč lidstvo čelí existenční krizi. Podle vědců za to mohou chemické látky, které vznikají při výrobě a zpracování plastů. Ftaláty se totiž dostávají do lidského těla a zapříčiňují zhoršování reprodukčních schopností. Ekologická aktivistka Greta Thunbergová už na Twitteru vyjádřila naději, že by to mohlo lidstvo vyburcovat k „další klimatické demonstraci“.

reklama