CNN Prima News převodovka

převodovka

Výpis příspěvků ke štítku „převodovka“

TEST: Toyota Corolla Cross může zatopit Škodovce. Je přesně tím, co Češi chtějí

Toyota chytře využila názvu a základu z celosvětově nejžádanějšího vozu a přenesla jej na aktuálně nejoblíbenější karoserii typu SUV. To všechno ještě podtrhla dynamickým, ale zároveň úsporným hybridním systémem, komfortně naladěným podvozkem a bohatou výbavou. Jediné, co by tak nové Corolle Cross mohlo zlomit vaz v boji s konkurencí, je vyšší pořizovací cena.

Letadlo v Číně při vzletu havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících

Aktualizováno

Letadlo Airbus A319 společnosti Tibet Airlines v pátek při pokusu o vzlet na letišti ve městě Čchung-čching na jihovýchodě Číny havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících a devět členů posádky. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech, 36 lidí se zranilo během evakuace, píše agentura Reuters s odkazem na prohlášení Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC).

Nový kabriolet pořídíte i za 400 tisíc korun. Do milionu už je z čeho vybírat

Usednout v letních měsících do rozpáleného auta, které nemá klimatizaci, není zrovna příjemné. U toho, které jí disponuje, zase riskujeme možné zdravotní komplikace, jako jsou vysušené nosní sliznice, v horším případě nejrůznější infekce. Existují však i vozidla, v nichž se můžete nechat přirozeně chladit letním vánkem. Takový kabriolet přitom nemusí stát majlant, nejlevnější koupíte už od 400 tisíc korun.

Srovnávací test: Dvě Toyoty Camry dělí 30 let, přesto mají hodně společného

Největší světová automobilka ve své historii sice tu a tam vyráběla revoluční, ba atraktivní sportovní modely, pokud však jde o manažerské sedany, těžko hledat konzervativnějšího výrobce. Když se podíváte na dvě Toyoty Camry, jejichž rok narození se liší o 30 let, seznáte, že ta starší musela vypadat archaicky už v době svého vzniku a také soudobý vůz příliš invence neskýtá. O tom ale tyto „sleepery“ nikdy nebyly. Dosud se tohoto japonského sedanu prodalo skoro 20 milionů kusů.

Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport

Každoročně se v naší redakci protočí stovky nejnovějších automobilů, řekněme si ale na rovinu, polovina z nich si je podobná jako vejce vejci a už jen hrstka z nich stojí opravdu za to. Proto jsme rádi za každý unikát, který se k nám dostane. A tentokrát to byl unikát s obzvlášť velkým U. Šlo o buginu alias traktor s názvem Gladiator Z1000 Sport od firmy CFMOTO, stvořenou do téměř apokalyptických podmínek.