Prezidentské šmejdění u Babiše. Kam chodí na jídlo a co si o něm myslí jeho sousedé?

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedé? A kam chodí do restaurace? Štáb se vydal do středočeských Průhonic, kde žije šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Reakce zdejších byly různorodé. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS nabídne zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Reportér CNN Prima NEWS nejdříve oslovil sousedy, kteří bydlí v těsné blízkosti Andreje Babiše v Průhonicích. Štáb zajímalo, jestli se s expremiérem setkávají, popřípadě jaké s ním udržují vztahy.

„Je to můj soused 12 let, samozřejmě jsme se setkali. A jak ho vnímám jako člověka? Bez komentáře,“ uvedl jeden z místních. Další sousedka, která nechtěla vystoupit před kamerou, Babiše vnímá jako pozitivně naladěného člověka.

„O sousedských vztazích se tady nedá mluvit,“ řekla jedna z obyvatelek. Poukázala totiž na to, že dům expremiéra se nachází za branou, u které má prý ochranku. „Pro lidi toho udělal dost,“ uvedl další pán.

A kam Andrej Babiš chodí na jídlo? Kdysi navštěvoval místní palačinkárnu. Nyní už tam ale podle personálu moc nechodí. Naopak jídlo si dává v restauraci, kterou vlastní. Personál má prý zakázáno o majiteli cokoliv sdělovat. CNN Prima NEWS se podařilo na základě výpovědí několika hostů, kteří se v restauraci s Babišem setkali, zjistit, že se údajně stravuje velmi skromně. Objednává si především česká jídla či kávu.

Už ve středu štáb CNN Prima NEWS podobně pátral v okolí ekonomky Danuše Nerudové, která je společně s Babišem a generálem Petrem Pavlem hlavní favoritkou prezidentské volby.

Nerudová věnuje svůj volný čas hlavně rodině. Společně s manželem si v obci Telecí v Pardubickém kraji zrekonstruovali bývalou faru. Místní obyvatelé ji tam často potkávají při venčení psa či v místním obchodě.

Podrobnosti o „šmejdění“ u Nerudové naleznete pod tímto odkazem.

Tagy: