CNN Prima News Prezidentské volby v USA

Prezidentské volby v USA

Výpis příspěvků ke štítku „Prezidentské volby v USA“

Kupte si kšiltovku či model sídla. Trump na voličích vydělává, a co politici v Česku?

19. dubna 2023 09:47

Bývalý americký prezident Donald Trump usiluje o návrat do Bílého domu a mezi své fanoušky proto distribuuje obrovské množství předmětů. Typické červené kšiltovky s nápisem „Make America Great Again“ jsou samozřejmostí, ale k sehnání jsou na jeho e-shopu také trička, župany či žabky s nápisem „TRUMP“. Zaujmou až neuvěřitelné ceny, které si Trumpův tým za předměty účtuje. Podle amerických médií na nich solidně vydělává. Ovšem i prezident Joe Biden a jeho demokraté prodávají obdobný materiál. A své o tom vědí i čeští politici. Politolog Jan Kubáček pro CNN Prima NEWS popsal, proč ale u nás nejsou reklamní předměty zdrojem příjmů stran.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

15. července 2021 17:56

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.

Trump hraje golf, kalendář má téměř prázdný. Za listopad ale napsal 550 tweetů

25. listopadu 2020 11:25

Od amerických prezidentských voleb uplynuly tři týdny. Dosluhující republikánský prezident Donald Trump, kterého v hlasování porazil demokrat Joe Biden, od té doby zredukoval svou komunikaci s veřejností prakticky jen na sociální síť Twitter. Od voleb 3. listopadu šéf Bílého domu podle webu deníku New York Times (NYT) napsal zhruba 550 tweetů, přičemž asi ve dvou třetinách volby zpochybňoval.

Trump po projevu o vakcíně nedal prostor otázkám, k volbám se nevyjádřil

14. listopadu 2020 00:01

Vystoupení na zahradě Bílého domu bylo Trumpovým prvním prohlášením za přítomnosti novinářů od minulého čtvrtka, přičemž v sobotu světová média ohlásila prezidentovu porážku v letošních volbách. Trump, který stále výsledek neuznal, se ve svém projevu k tomuto tématu nevyjádřil a věnoval se především pozitivní zprávě o koronavirové vakcíně. Po promluvách dalších činitelů odmítl čelit dotazům a za křiku novinářů se vrátil do Bílého domu.

Biden chystá razantní odstřižení USA od Trumpa, ten hrozí dalšími žalobami

10. listopadu 2020 15:46

Joe Biden, který byl označen za vítěze amerických prezidentských voleb, plánuje symbolické i faktické odstřihnutí se od Trumpovy politiky ještě v den inaugurace. Donald Trump však stále neuznal výsledek voleb, jak je ve Spojených státech zvykem. Jeho kampaň namísto toho uspořádala tiskovou konferenci, kde Trumpovi právníci znovu promluvili o žalobách.

CNN: Druhá debata mezi Trumpem a Bidenem byla zrušena. Prezident odmítl virtuální formu

10. října 2020 01:00

Druhá předvolební debata amerických prezidentských kandidátů, která se měla uskutečnit 15. října, byla zrušena. Informovala o tom televize CNN. Podle ní debatu zrušila Komise pro prezidentské debaty (CPD). Ta už tento týden oznámila, že Joe Biden a Donald Trump se druhého předvolebního duelu zúčastní „každý na jiném místě“, tedy že diskuse bude on-line kvůli Trumpově nákaze koronavirem. Americký prezident se ale takové debaty odmítl zúčastnit s tím, že to je pro něj ztráta času.

Biden zvyšuje náskok nad Trumpem, ukázaly průzkumy po první televizní debatě

5. října 2020 11:26

Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden podle dvou nových průzkumů provedených po první prezidentské televizní debatě zvyšuje celostátní náskok nad svým sokem a úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem. Podle šetření společnosti Ipsos zveřejněném agenturou Reuters vede demokrat o deset procentních bodů, průzkum deníku The Wall Street Journal (WSJ) a televize NBC poukazuje dokonce na čtrnáctibodový náskok, což je nejvíce od začátku letošního roku.

Vdova po republikánovi McCainovi podpoří Bidena. Volby přesahují hranice stran, reagoval

23. září 2020 20:08

Cindy McCainová, vdova po dlouholetém republikánském senátorovi a uchazeči o Bílý dům v roce 2008 Johnu McCainovi v úterý na Twitteru oznámila, že v letošních prezidentských volbách podpoří demokratického uchazeče Joea Bidena. Podle agentury AP je to velká výtka vůči Donaldu Trumpovi a mohla by ohrozit jeho volební výsledky ve státě Arizona.