CNN Prima News ochrnutí

ochrnutí

Výpis příspěvků ke štítku „ochrnutí“

Bessy ochrnula, veterinář doporučil uspání. Jak je možné, že znovu chodí?

22. října 2022 11:00

Psali jsme o příběhu fenky Sáry, která měla vyhřezlou ploténku a ochrnula. Její majitelé se rozmýšleli, že její život ukončí, protože byla apatická a přestávala jíst. Na veterině, kam docházeli, naštěstí pracovala sestřička Iva, která ovládala techniku Dornovy metody a osteodynamiky. Rozhodla se, že si Sáru k sobě na týden vezme a zkusí jí pomoci. Povedlo se to. Nyní přinášíme další příběh, kdy tato metoda postavila zvíře na nohy.

Kvůli nerozvážnému skoku Honza ochrnul. Díky solidaritě lidí se konečně vrátil domů

9. září 2022 07:43

Díky solidaritě mnoha lidí se mohl vrátit domů. Takové pokračování má příběh Jana Hemzáčka ze Starého Plzence, kterému se před více než rokem v jediné vteřině radikálně změnil život. Nerozvážný skok do vody způsobil, že tehdy 31letý muž ochrnul a dlouhé měsíce byl v péči lékařů. Aby se mohl vrátit domů, bylo třeba postavit plošinu, na kterou ale rodina neměla dost peněz.

Skok do neznámé vody může skončit nevratným poraněním míchy. Na co si dát pozor?

4. srpna 2022 13:32

Lékaři každoročně upozorňují na nebezpeční skoků do neznámých vod. V loňském roce bylo v České republice evidováno jedenáct případů, kdy po skoku do vody došlo k poškození míchy v oblasti krční páteře. Většinou jde o mladé lidi, kteří mají život před sebou a mohou skončit na invalidním vozíku. CNN Prima NEWS oslovila primáře Spinální jednotky FN Motol Jiřího Kříže, který mimo jiné popsal, k jakým úrazům při letních radovánkách nejčastěji dochází.

Těžký úraz, 25 dní v umělém spánku. Kouči Zbrojovky a otci dvou dětí pomáhají kamarádi

14. února 2022 12:08

Velmi nešťastně se změnil život otci dvou dětí a fotbalovému trenérovi dorostu Zbrojovky Brno Josefu Havlovi. Začátkem prosince vyrazil s kamarádem na pivo, po cestě domů si uvědomil, že v podniku zapomněl peněženku. Vracel se, upadl na schodech a fatálně si poranil hlavu. Strávil 25 dní v umělém spánku. Přežil, ovšem po úrazu je ochrnutý na celou levou polovinu těla. Klub i kamarádi se rozhodli pomoct rodině, jak to jen jde, a zorganizovali sbírku.

Dozorci brutálně zbili vězně a nechali ho bez pomoci. Ochrnutý mladík vysoudil stamiliony

8. listopadu 2021 00:14

Jedenadvacetiletý Seth Fletcher si odpykával dvouletý trest odnětí svobody za sexuální delikt ve státním vězení v Ohiu v USA. V dubnu 2020, dva měsíce před propuštěním, ho vězeňští dozorci brutálně napadli a způsobili mu těžká poranění, jejichž následkem ochrnul a je trvale upoután na vozík. Muž za to nyní získá odškodnění ve výši 17,5 milionu dolarů (v přepočtu 380 milionů korun).

Další drsný zásah policistů v USA: Ochrnutého muže vytáhli z auta za vlasy

12. října 2021 13:48

Americká policie čelí kritice za zářijový zásah v Daytonu ve státu Ohio. Strážci zákona zastavili auto s řidičem, kterého podezírali z obchodu s drogami. Muž ale na výzvy, ať z vozu vystoupí, odpovídal, že nemůže, protože je ochrnutý. Policisté ho poté vytáhli z auta násilím, přičemž ho drželi za ruce a vlasy. I když záznam ze zásahu pohoršil mnoho lidí včetně lidskoprávních skupin, policie si stojí za tím, že jednala v souladu s právem.