Při požáru bytu Michal přišel o maminku, dcera Míša je v kómatu. Nyní prosí o pomoc

Jen pár dní před Štědrým dnem se rodině Kabátových změnil život. Z dosud nezjištěných důvodů začal 20. prosince hořet jejich byt v Jičíně, uvnitř byla 81letá babička a 14letá Míša. Ani jedné se nepodařilo z bytu dostat, ven je vynesli až záchranáři. Babičce již bohužel nebylo pomoci, Míša byla po resuscitaci ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice. Rodina nyní prosí o pomoc.

Namísto radostných povinností před svátky rodina Kabátových prožívala noční můru. Požár jejich bytu v Jičíně připravil o život 81letou maminku Michala. Černý dým a plameny ji s vnučkou uvěznily uvnitř, ven se dostaly až díky záchranářům. I přes veškeré snahy se však ženu oživit nepodařilo.

Čtrnáctiletou Míšu museli resuscitovat, dívka o svůj život bojovala a podařilo se ji stabilizovat. Přesto byla ve velmi vážném stavu letecky přepravena do pražského Motola. Nyní je dříve usměvavá a energická dívka v kómatu.

„Tatínek Michal, přezdívaný ‚Lívanec‘, a jeho dcera Míša jsou velcí fanoušci Bruslařského klubu, na zápasy A týmu chodí pravidelně, vždycky stojí za brankou pod domácím kotlem,“ popisuje věrné fanoušky hokejový klub Mladá Boleslav.

Otec Michal prožívá nepředstavitelné chvíle. V předvánočním čase přišel o svou maminku, veškeré myšlenky se proto upínají na jeho dceru. „Bruslařský klub se rozhodl uspořádat sbírku v rámci klubu, vybrané peněžní prostředky převede mezi svátky. O tragédii už ví i hráči A týmu, kteří se samozřejmě rozhodli také přispět,“ podotkl tým na sociálních sítích.

Požár, který se začal šířit z dosud nezjištěných důvodů, byt z velké části zničil a je nutná jeho rekonstrukce. Z toho důvodu rodina prosí o pomoc. Škody na bytě byly po prvotním přezkoumání odhadnuty na zhruba 400 tisíc korun, rodina však potřebuje finance i na rekonvalescenci a prostředky pro Míšu, až se vrátí domů z nemocnice.

Proto byla založena veřejná sbírka, ve které mohou lidé rodinu Kabátových podpořit. Během tří dnů se vybralo zhruba 50 tisíc korun, vytoužená částka je stanovena na 250 tisíc korun. Lidé přejí rodině hodně sil a Míše brzké uzdravení. Pokud i vy chcete rodinu Kabátových podpořit, můžete tak učinit na stránkách nadace Z nesnáze 21.

Tagy: