reklama

Tragická nehoda. Při střetu autobusu a kamionu s benzínem uhořelo v Kamerunu 53 lidí

V noci na středu se v africkém státě Kamerun střetl autobus s kamionem, který převážel benzín. Unikající palivo zapříčinilo silný výbuch a rozsáhlý požár, při němž uhořelo 53 cestujících. Dalších 29 osob je zraněných, mezi nimi i tři děti.

reklama

Okolnosti, které vedly k tragické nehodě, nejsou prozatím známé. Podle svědků události a prvotního vyšetřování však měly kamionu selhat brzdy. Je navíc možné, že vozidlo mělo i poruchu osvětlení.

„Mlha, která viditelnost ještě zhoršuje, tomu nepomáhá. Bohužel to byl možná další důsledek této apokalyptické scény,“ uvedl jeden ze svědků pro web Actu Cameroun. Vozidla navíc projížděla po úzké silnici, která vede po úbočí hory.

Je však jisté, že za srážkou stojí kamion, který převážel benzín, a 70místný autobus. Po střetu unikající palivo z kamionu zapříčinilo silný výbuch, kdy plameny zapálily vše v okolí, včetně autobusu.

Oběti požáru, kterých je prozatím 53, uhořely a zatím se je nepodařilo ani identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, jedná se nejčastěji o popáleniny. Mezi nimi jsou i tři děti. Všichni zranění byli přepraveni do nejbližší nemocnice.

V prosinci při autonehodě zemřelo téměř 40 lidí

Nejedná se však o ojedinělý případ, kdy při tragické autonehodě zemřelo několik desítek lidí. Na konci roku, 27. prosince, při srážce autobusu s kamionem zemřelo nejméně 37 lidi, a to včetně deseti žen a čtyř dětí.

Autobus se s nákladním vozem taktéž srazil v noci, a to u města Ndikiniméki, zhruba 200 kilometrů severozápadně od kamerunské metropole Yaoundé. Po čelní srážce se zřítil do strže.

Pasažéři se po vánočních svátcích vraceli z východokamerunského Foumbanu do hlavního města, upřesnil pro kamerunskou stanici CRTV místní komisař.

K tématu

Tagy: nehoda Afrika autobus autonehoda oběti tragická nehoda kamion požár zraněný Kamerun

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama