CNN Prima News primář

primář

Výpis příspěvků ke štítku „primář“

Nákaza planými neštovicemi je nejsilnější za deset let. Experti varují před infekčními party

24. září 2022 20:32

V České republice prudce roste počet lidí nakažených planými neštovicemi. Státní zdravotní ústav eviduje 50 tisíc případů. Jedná se o nejvyšší počet nakažených za posledních deset let. Nárůst množství případů souvisí i s návratem dětí do škol. Mluvčí Státního zdravotního ústavu Štěpánka Čechová varovala, aby rodiče své děti nenechávali záměrně nakazit. Neznají totiž zdravotní stav dítěte a mohli by ho tak vystavit dvěma nemocem najednou.

Jsem zlý na autory dezinformací. Ničí celé rodiny, říká primář covidária v Opavě

25. listopadu 2021 05:29

Primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě Petr Kümpel (64) nesnáší autory antivakcinačních konspirací, kteří už na hřbitovy předčasně poslali obrovské množství lidí. A nesčetně rodin tak učinili nešťastnými. „Netuším, zda je vůbec hlodá svědomí,“ přemítá primář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Covid podle něho může trápit lidstvo i deset let, vakcinaci však považuje za jeden z největších výdobytků moderní medicíny.

Středoškoláci dobrovolničí v přetížených nemocnicích. Poprvé vidí pacienty i umírat

24. listopadu 2021 23:23

Nemocnice na severu Moravy a ve Slezsku jen stěží zvládají nápor pacientů s covidem. Leží jich tam přes 800 a zdravotníci jsou fyzicky i psychicky vyčerpaní. Někde jim už opět pomáhají studenti středních zdravotnických škol, mnozí se přihlásili dobrovolně. A řada z nich také poprvé zažívá kontakt s umírajícími pacienty.

Čeká nás pátá i šestá dávka, covid tu s námi může být i deset let, říká infektolog

24. listopadu 2021 16:27

Primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě Petr Kümpel odhaduje, že třetí dávka vakcíny nebude poslední. „Podle mě je velmi reálné, že nás bude čekat i čtvrtá a třeba i pátá nebo šestá dávka,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkušený infektolog, který infekčnímu oddělení v opavském špitále šéfuje již třicet let.

Primář: Děti, které rodičům rozmlouvají očkování, jim vystavují poukázku na ventilátor

15. listopadu 2021 21:29

Děti, které radí svým rodičům, ať se neočkují, jim vystavují poukázku do nemocnice na ventilátor. Zdůraznil to primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Podle něj je v populaci obrovská virová nálož, a když lidé jdou po ulici, do obchodu nebo do hospody, téměř vždy se potkají s někým nakaženým. Měli by se proto očkovat, aby snížili rizika hospitalizace nebo úmrtí.