CNN Prima News primář

primář

Výpis příspěvků ke štítku „primář“

Lékaři z Bulovky odmítli sloužit přesčasy. Okolní nemocnice se mají připravit na nápor pacientů

Lékaři z oddělení ARO pražské Bulovky hrozí, že od začátku října nebudou sloužit přesčasy. Okolní nemocnice už obdržely dopis, aby se připravily na zvýšený nápor pacientů. Podle vedení zařízení ale omezení péče nehrozí. Spor je kolem nástupu nového primáře, o kterém informoval Deník N. Výběrové řízení mělo být podle některých zaměstnanců podezřelé, přičemž sám bývalý vedoucí oddělení tvrdí, že k jeho odvolání došlo kvůli sporu mezi ním a vedením ohledně platů.

Nákaza planými neštovicemi je nejsilnější za deset let. Experti varují před infekčními party

V České republice prudce roste počet lidí nakažených planými neštovicemi. Státní zdravotní ústav eviduje 50 tisíc případů. Jedná se o nejvyšší počet nakažených za posledních deset let. Nárůst množství případů souvisí i s návratem dětí do škol. Mluvčí Státního zdravotního ústavu Štěpánka Čechová varovala, aby rodiče své děti nenechávali záměrně nakazit. Neznají totiž zdravotní stav dítěte a mohli by ho tak vystavit dvěma nemocem najednou.

Jsem zlý na autory dezinformací. Ničí celé rodiny, říká primář covidária v Opavě

Primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě Petr Kümpel (64) nesnáší autory antivakcinačních konspirací, kteří už na hřbitovy předčasně poslali obrovské množství lidí. A nesčetně rodin tak učinili nešťastnými. „Netuším, zda je vůbec hlodá svědomí,“ přemítá primář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Covid podle něho může trápit lidstvo i deset let, vakcinaci však považuje za jeden z největších výdobytků moderní medicíny.

Čeká nás pátá i šestá dávka, covid tu s námi může být i deset let, říká infektolog

Primář infekčního oddělení Slezské nemocnice v Opavě Petr Kümpel odhaduje, že třetí dávka vakcíny nebude poslední. „Podle mě je velmi reálné, že nás bude čekat i čtvrtá a třeba i pátá nebo šestá dávka,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkušený infektolog, který infekčnímu oddělení v opavském špitále šéfuje již třicet let.

Primář: Děti, které rodičům rozmlouvají očkování, jim vystavují poukázku na ventilátor

Děti, které radí svým rodičům, ať se neočkují, jim vystavují poukázku do nemocnice na ventilátor. Zdůraznil to primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS. Podle něj je v populaci obrovská virová nálož, a když lidé jdou po ulici, do obchodu nebo do hospody, téměř vždy se potkají s někým nakaženým. Měli by se proto očkovat, aby snížili rizika hospitalizace nebo úmrtí.