reklama

Případ Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu: Stále se jedná o odškodném

Adam Vyčítal skončil po klasické a rutinní operaci mandlí v bdělém kómatu. Od zákroku uběhly tři roky a rodina stále nedosáhla vyrovnání s pardubickou nemocnicí. Obě strany se nedokážou dohodnout na výši odškodného.

reklama

V květnu roku 2017 tehdy osmiletý Adam po operaci mandlí velmi silně krvácel a po následných komplikacích skončil v takzvaném bdělém kómatu. Rodina od nemocnice požaduje odškodnění.

K tématu

„Podle informací od našich právních zástupců panuje v hlavních bodech dohody oboustranná shoda, v tuhle chvíli musíme finalizovat ještě znění dohody s pojistitelem, takže nás čeká ještě jednání s pojišťovnami,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí nemocnice Pardubice Kateřina Semrádová.

Podle otce chlapce je ale uzavření dohody ještě daleko. „Já jsem byl v šoku. Je to dva dny, co vyběhla informace od nemocnice, že jsme se dohodli. Probíhají jednání,“ řekl.

Konfrontace

S výpovědí Adamova otce jsme konfrontovali pardubickou nemocnici. „V tuto chvíli samozřejmě žádná písemná dohoda s rodinou podepsána nebyla, nicméně v těch hlavních bodech jsme se podle informací, které máme k dispozici, shodli na tom, jak by mělo toto finanční narovnání vypadat,“ doplnila Semrádová.

„Já co vím, tak mají poslat další verzi jako návrh dohody. Tak já nevím, jak se v téhle chvíli dá mluvit o nějaké dohodě. Já mám pocit, že oni víc mluví, než dělají,“ pokračoval otec chlapce. Rodiče požadovali jako odškodné 22 milionů korun. Pardubická nemocnice nabídla 15 a půl. Výše vyrovnání je v této chvíli neveřejná.

Letos v říjnu oslaví Adam dvanácté narozeniny. Podstupuje fyzioterapii a podle otce dělá pokroky. „Jsou to mikrokrůčky, cvičíme s ním, je strašně obtížné sehnat třeba fyzioterapeuta,“ dodal otec Adámka.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama