reklama

Případ Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu: Stále se jedná o odškodném

Adam Vyčítal skončil po klasické a rutinní operaci mandlí v bdělém kómatu. Od zákroku uběhly tři roky a rodina stále nedosáhla vyrovnání s pardubickou nemocnicí. Obě strany se nedokážou dohodnout na výši odškodného.

reklama

V květnu roku 2017 tehdy osmiletý Adam po operaci mandlí velmi silně krvácel a po následných komplikacích skončil v takzvaném bdělém kómatu. Rodina od nemocnice požaduje odškodnění.

„Podle informací od našich právních zástupců panuje v hlavních bodech dohody oboustranná shoda, v tuhle chvíli musíme finalizovat ještě znění dohody s pojistitelem, takže nás čeká ještě jednání s pojišťovnami,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí nemocnice Pardubice Kateřina Semrádová.

Podle otce chlapce je ale uzavření dohody ještě daleko. „Já jsem byl v šoku. Je to dva dny, co vyběhla informace od nemocnice, že jsme se dohodli. Probíhají jednání,“ řekl.

Konfrontace

S výpovědí Adamova otce jsme konfrontovali pardubickou nemocnici. „V tuto chvíli samozřejmě žádná písemná dohoda s rodinou podepsána nebyla, nicméně v těch hlavních bodech jsme se podle informací, které máme k dispozici, shodli na tom, jak by mělo toto finanční narovnání vypadat,“ doplnila Semrádová.

„Já co vím, tak mají poslat další verzi jako návrh dohody. Tak já nevím, jak se v téhle chvíli dá mluvit o nějaké dohodě. Já mám pocit, že oni víc mluví, než dělají,“ pokračoval otec chlapce. Rodiče požadovali jako odškodné 22 milionů korun. Pardubická nemocnice nabídla 15 a půl. Výše vyrovnání je v této chvíli neveřejná.

Letos v říjnu oslaví Adam dvanácté narozeniny. Podstupuje fyzioterapii a podle otce dělá pokroky. „Jsou to mikrokrůčky, cvičíme s ním, je strašně obtížné sehnat třeba fyzioterapeuta,“ dodal otec Adámka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama