CNN Prima News přírodní rezervace

přírodní rezervace

Výpis příspěvků ke štítku „přírodní rezervace“

PRIMA ČESKO KVÍZ: Velbloudí farma nebo místo, kde se prohání zubři místo tanků

27. srpna 2022 00:51

Zřícenina hradu Lukov, kterou z popela vykřesala parta nadšenců, přírodní rezervace plná vzácných rostlin i živočichů, kteří žijí v místech, kde se dřív proháněli vojáci. Velbloudí farma na jihu Čech nebo dětský ráj v jihlavském Robinsonu. A jedna z impozantních vojenských pevností, která se nesmazatelně zapsala do historie – Terezín. To jsou místa, na která mohli diváci zavítat v rámci pořadu Prima Česko. A nechyběla ani osobnost, která potvrzuje rčení o zlatých českých ručičkách – Jiří Pačinek, mistr sklář na slovo vzatý.

Dříve vojenské území, dnes chránění jeleni a zubři. Taková je rezervace na Rokycansku

21. srpna 2022 14:12

Zubři, divocí exmoorští koně, laně, jeleni, ale i vzácné rostliny a obojživelníci. To vše je k vidění v areálu bývalého vojenského cvičiště, dnešní přírodní rezervaci v Rokycanech. Speciální péči zvířata nevyžadují – nesmí se vůbec dokrmovat, člověk jim zajistí pouze dostatek vody a minerálů. Oboru najdete na jižním okraji Rokycan v místech, kde se dřív proháněli tanky a vojáci.

Zubři a divocí koně prozkoumávají nové prostory rezervace Milovice. Přispěla na ně veřejnost

7. července 2021 15:20

Ochráncům přírody se podařilo o úterním státním svátku vyfotografovat první velké kopytníky v nové části rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice. Završila se tak snaha o záchranu této části rezervace. Dlouho ji totiž ničilo zarůstání agresivními druhy trav. Otevřena je od června, a to i díky solidaritě veřejnosti. Prospěšná je nejen pro velké kopytníky, ale zvětšením pastvin mohou lépe přezimovat i různé druhy hmyzu.

Sloni utekli z rezervace a ničí vše, co jim stojí v cestě. Úřady vyhlásily pohotovost

2. června 2021 18:36

Z čínské přírodní rezervace na jihozápadě země v dubnu uprchlo stádo 15 slonů asijských. Od té doby chobotnatci urazili už 500 kilometrů. A ačkoli sloni ničí úrodu, stodoly a pijí z vodních nádrží, pro řadu místních se jejich pouť stala fascinující atrakcí. Teď se ale stádo valí směrem na město Kchun-ming, kde žije téměř sedm milionů lidí.

Na Mostecku plošně mizí vzácné lesy. Kácení je nepřiměřené, bouří se místní

12. května 2021 15:28

Horní Jiřetín na Mostecku se dlouhá léta potýkal s hrozbou, že kvůli těžbě uhlí zmizí z map České republiky. Teď podle místních hrozí to samé vzácným bukovým lesům v jeho okolí. Vlastník prý bez rozmyslu desítky let staré stromy kací již několik sezon. Firma, která dřevo těží, se ale brání, že vše probíhá podle zákona.