reklama

Prohra s Rusy očima Holečka: Zoufalost, neuměli jsme si přihrát. Za mě se nezlepšíme

Každý český zápas na hokejovém mistrovství světa v Rize zhodnotí pro CNN Prima NEWS známá persona, která dříve hrávala za reprezentaci. Vykopává Jiří Holeček, někdejší výborný gólman a trojnásobný světový šampion, jenž sledoval zápas výběru Filipa Pešána proti Rusku. Utkání, které provázela řada českých chyb, jež nezůstaly bez potrestání, vyhráli Rusové 4:3. 77letý Holeček své krajany nešetřil.

reklama

„Udělali jsme zbytečné chyby, ale zároveň Rusové byli silnější na puku, rychlejší. Vyhráli zaslouženě. My si neuměli přihrát do gólové šance, měli spoustu ztrát, ruští hráči byli neustále blízko nás, moc nás nepouštěli z naší třetiny. Řekl bych, že to byla zoufalost.

Dostali jsme poměrně rychle gól, a to vždy ovlivní utkání, chvíli trvá, než se z toho vzpamatujete. Líbila se mi úvodní chvilka, první dvě střídání. To jsme byli aktivní, jenže pak přišla ta branka. Pak vždy trvalo, než jsme se vzpamatovali. Dokázali jsme se docvaknout, ale potom jsme zase měli puk v naší síti.

Soupeř na tom byl zkrátka lépe bruslařsky i silově. První formace nebyla tak výrazná, jak by měla být, moc se spolu nepotkávali – je vidět, že Jan Kovář, Jakub Vrána a Dominik Kubalík takto pohromadě nic neodehráli. Je to těžké, když se potkají pár dní předtím na tréninku a myslí si, že to bude klapat. Ale stejně mají hrát všechny čtyři útoky. V poslední třetině se mi líbil Kubalík. Víme, že je skvělý střelec, ale teď se dostával do mála šancí. Kolikrát vystřelil na bránu? Možná třikrát. Celkově jsme měli na můj vkus málo střel.

A vyjma Kubalíka, který měl i asistenci u gólu Jakuba Vrány, se mi nikdo nelíbil. Opravdu ne. Šimon Hrubec v bráně předvedl průměrný výkon, v předchozích přípravných zápasech chytal daleko lépe. Zkrátka Rusy neporazíte, když dostanete čtyři góly.

Nevím, jestli jsme schopní hrát rychlejší hokej, předvádět rychlejší kombinaci. Úplně si nemyslím, že bychom to zvládli zlepšit. I když jsme minulý týden porazili Rusko na Českých hokejových hrách 4:0, soupeř byl lepší – jen měl špatného brankáře, který pustil příliš gólů. To byla gólmanská ostuda. Skrze to jsme byli v zápase.

Možná tady byla nějaká velká očekávání na základě přípravy, kdy Češi vyhráli devět zápasů v řadě, ale nemůžete hledět pouze na výsledky, musíte pořádně sledovat také hru.

Příště hrajeme se Švýcarskem, podle mě to bude vyrovnaný zápas. Už to není jako dříve, že bychom měli vyhrát v klidu 5:1. Švýcaři v posledních letech narostli, zato my ne. Spíše jsme šli zpátky. Jágrova generace je už pryč.“

Tagy:
Dominik Kubalík hokej mistrovství světa v hokeji sport česká hokejová reprezentace Šimon Hrubec MS v hokeji 2021 ruská hokejová reprezentace Jiří Holeček

Hlavní zprávy

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

Německo má po 16 letech novou vládu. Merkelovou vystřídal kancléř Scholz

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ve středu odpoledne jmenoval novou vládu sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze. Vicekancléřem je spolupředseda Zelených Robert Habeck a ministrem financí je šéf liberálních svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner. Ministerstvo financí je díky právu veta považováno po kancléřském úřadu za druhý nejvyšší post v německé vládě.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prodělání covidu místo očkování není bezpečné. Hrozí vážný průběh a dlouhodobé následky

Pro neočkované osoby platí v České republice v podstatě lockdown. Bez covidového pasu se nedostanou například do restaurace či do kadeřnictví. Snadnější život mají kromě očkovaných jen ti, kteří v posledních šesti měsících covid prodělali. Toho se snaží někteří lidé využít a nemocí se chtějí nechat nakazit dobrovolně. Snaha chytit covid však může být velmi riziková, jak ukazují některé případy.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama