reklama

Prohra s Rusy očima Holečka: Zoufalost, neuměli jsme si přihrát. Za mě se nezlepšíme

První zápas na mistrovství světa českým hokejistům nevyšel. Rusku podlehli 3:4, když dostali rozhodující gól po špatném střídání 19 vteřin před koncem.
Zdroj: Profimedia

Každý český zápas na hokejovém mistrovství světa v Rize zhodnotí pro CNN Prima NEWS známá persona, která dříve hrávala za reprezentaci. Vykopává Jiří Holeček, někdejší výborný gólman a trojnásobný světový šampion, jenž sledoval zápas výběru Filipa Pešána proti Rusku. Utkání, které provázela řada českých chyb, jež nezůstaly bez potrestání, vyhráli Rusové 4:3. 77letý Holeček své krajany nešetřil.

reklama

„Udělali jsme zbytečné chyby, ale zároveň Rusové byli silnější na puku, rychlejší. Vyhráli zaslouženě. My si neuměli přihrát do gólové šance, měli spoustu ztrát, ruští hráči byli neustále blízko nás, moc nás nepouštěli z naší třetiny. Řekl bych, že to byla zoufalost.

K tématu

Dostali jsme poměrně rychle gól, a to vždy ovlivní utkání, chvíli trvá, než se z toho vzpamatujete. Líbila se mi úvodní chvilka, první dvě střídání. To jsme byli aktivní, jenže pak přišla ta branka. Pak vždy trvalo, než jsme se vzpamatovali. Dokázali jsme se docvaknout, ale potom jsme zase měli puk v naší síti.

Soupeř na tom byl zkrátka lépe bruslařsky i silově. První formace nebyla tak výrazná, jak by měla být, moc se spolu nepotkávali – je vidět, že Jan Kovář, Jakub Vrána a Dominik Kubalík takto pohromadě nic neodehráli. Je to těžké, když se potkají pár dní předtím na tréninku a myslí si, že to bude klapat. Ale stejně mají hrát všechny čtyři útoky. V poslední třetině se mi líbil Kubalík. Víme, že je skvělý střelec, ale teď se dostával do mála šancí. Kolikrát vystřelil na bránu? Možná třikrát. Celkově jsme měli na můj vkus málo střel.

A vyjma Kubalíka, který měl i asistenci u gólu Jakuba Vrány, se mi nikdo nelíbil. Opravdu ne. Šimon Hrubec v bráně předvedl průměrný výkon, v předchozích přípravných zápasech chytal daleko lépe. Zkrátka Rusy neporazíte, když dostanete čtyři góly.

Nevím, jestli jsme schopní hrát rychlejší hokej, předvádět rychlejší kombinaci. Úplně si nemyslím, že bychom to zvládli zlepšit. I když jsme minulý týden porazili Rusko na Českých hokejových hrách 4:0, soupeř byl lepší – jen měl špatného brankáře, který pustil příliš gólů. To byla gólmanská ostuda. Skrze to jsme byli v zápase.

Možná tady byla nějaká velká očekávání na základě přípravy, kdy Češi vyhráli devět zápasů v řadě, ale nemůžete hledět pouze na výsledky, musíte pořádně sledovat také hru.

Příště hrajeme se Švýcarskem, podle mě to bude vyrovnaný zápas. Už to není jako dříve, že bychom měli vyhrát v klidu 5:1. Švýcaři v posledních letech narostli, zato my ne. Spíše jsme šli zpátky. Jágrova generace je už pryč.“

Bývalý gólman národního týmu Jiří Holeček českou reprezentaci po prvním zápase letošního MS poměrně tvrdě zkritizoval.
Bývalý gólman národního týmu Jiří Holeček českou reprezentaci po prvním zápase letošního MS poměrně tvrdě zkritizoval.
Zdroj: Profimedia

K tématu

Tagy: Dominik Kubalík hokej mistrovství světa v hokeji sport česká hokejová reprezentace Šimon Hrubec MS v hokeji 2021 ruská hokejová reprezentace Jiří Holeček
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Ústecký kraj

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Předávkoval se, tvrdí lékař

Muže, který zemřel po zásahu policie, srovnávají s Floydem. Předávkoval se, tvrdí lékař

Rozhořčení vyvolalo video, na němž je vidět, jak policisté zasahují proti agresivnímu muži v Teplicích. Ten následně zemřel v sanitce. Podle lékaře bylo předběžnou příčinou úmrtí předávkování drogami, uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek. Video ze sobotního zákroku se objevilo na sociálních sítích, muž se na něm vzpírá a policisté proti němu musí použít donucovací prostředky. Lidé případ připodobňují ke smrti Afroameričana George Floyda.

EURO 2021

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

Na ničem zatím není razítko, ale poté, co mají všechny týmy na fotbalovém Euru odehrané dva zápasy, se zdá, že českou reprezentaci by nemělo – na rozdíl od předchozího šampionátu – minout osmifinále. Čtyři body z utkání proti Skotsku a Chorvatsku prakticky posílají výběr Jaroslava Šilhavého do vyřazovacích bojů, i když ho ještě čeká duel s Anglií. Jací soupeři pro play-off se v tuto chvíli nabízejí?

Málo míst ve školkách? Piráti chtějí placené sousedy pod „státním dohledem“
Dostál: Soud nedonutí vládu nevydávat špatná opatření. Zaplatíme je my všichni
Komentátoři: Voliči ANO utíkají ke STAN. Piráti v kampani ochutnají vlastní medicínu
Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma
Češi v Chorvatsku: Povinné roušky tu nikdo nenosí, na hranicích bez kontrol
Můj muž plánuje autonehodu, Camilla je návnada. Našla se záhadná poznámka psaná Dianou
reklama
reklama
Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Volby 2021

Domácí zpravodajství

Policie v Teplicích drsně zasáhla proti muži, který měl být zdrogovaný. V sanitce zemřel
Rusové jim vjeli s tankem do ložnice. Dnes v sovětských kasárnách žijí i Romové
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama