CNN Prima News Dominik Kubalík

Dominik Kubalík

Výpis příspěvků ke štítku „Dominik Kubalík“

Čeští hokejisté jdou do čtvrtfinále. Postup na MS proti Norům zajistili Kubalík a Flek

Čeští hokejisté vyhráli v zápase základní skupiny mistrovství světa v Rize 2:0 proti hráčům z Norska. Oba góly padly v první třetině a vstřelili je Dominik Kubalík a Jakub Flek. Ve druhém dějství se Češi ubránili dohromady jedenáct minut dlouhému oslabení. Vítězstvím si Češi zajistili postup do čtvrtfinále šampionátu. Další zápas čeká svěřence finského trenéra Kariho Jalonena v neděli 21. května. V 19:20 vyzvou hráče ze Švýcarska.

KOMENTÁŘ: Češi schytali od Slovinců pořádnou facku. Na kanonádu se nedalo koukat

Čeští hokejisté mají za sebou na šampionátu duel s outsiderem ze Slovinska. A že to byla podívaná. Troufám si říct, že drtivá většina tuzemských fanoušků očekávala jasnou záležitost, kterak hoši s korunovaným lvíčkem na dresu přejedou slaboučkého soupeře. Místo toho jsme viděli drama, ve kterém se papírový favorit většinu času trápil a outsider předváděl mimořádně srdnatý výkon. A přes konečnou kanonádu 6:2, o které se rozhodlo v poslední třetině, šlo o doposud nejhorší výkon party kolem kouče Jalonena. Snad to pro ně byl dostatečný budíček.

Češi si po tragickém startu připsali další vítězství. Slovince popravil Kubalíkův hattrick

Čeští hokejisté vyhráli na mistrovství světa v Rize nad nováčkem Slovinskem 6:2, přestože ještě v 39. minutě prohrávali 0:2. Hattrickem a jednou asistencí se na tom podílel útočník Dominik Kubalík. Skórovali také kapitán Roman Červenka, obránce Michal Kempný a útočník Jakub Flek. Další zápas čeká svěřence trenéra Kariho Jalonena v sobotu od 11:20 SELČ proti Norsku.

První prohra. Čeští hokejisté na mistrovství nestačili na Lotyše, podlehli až v prodloužení

Čeští hokejisté prohráli na mistrovství světa v Rize s domácím Lotyšskem 3:4 v prodloužení. Ve třetím utkání na turnaji utrpěli první ztrátu. Soupeř naopak po úvodních dvou porážkách poprvé bodoval díky historickému vítězství nad Českem. V předchozích 18 vzájemných utkáních za dobu samostatné české reprezentace uhráli Lotyši jen jednu remízu, kterou vybojovali na MS v roce 2006 také v Riga Aréně po výsledku 1:1.

Satoranský opět vládne: Z českých sportovců vydělává nejvíce, kdo se seřadil za ním?

Úspěšnost sportovců lze hodnotit podle toho, kolik dají gólů, kolik bodů nasbírají, kolik turnajů či závodů vyhrají nebo kolik fanoušků okouzlí. A pak také na základě vydělaných peněz. Toto hledisko podle nového žebříčku magazínu Forbes říká, že mezi českými sportovními personami vede o parník basketbalista Tomáš Satoranský. Kdo mu kouká na záda? Podívejte se v GALERII.

Tváře z NHL, které mají táhnout Česko na MS: V útoku hýčkaný „žralok“, v bráně „kojot“

Mnoho hráčů může v přípravě před hokejovým mistrovstvím světa podávat výtečné výkony, ale stejně pak zamíří do trychtýře, na jehož druhém konci se objeví jen hrstka vyvolených. A to proto, aby zbylo místo na renomovaná jména hráčů z hvězdné NHL. Se kterými posilami ze zámoří může finský trenér české reprezentace Kari Jalonen pro šampionát ve své rodné zemi počítat?

Postřehy po utrápené výhře: Zase ti Dánové, málo šmrncu a nájezdové galapředstavení

Po hladkém zápase s Velkou Británií, při kterém zůstaly nervy českých fanoušků ušetřeny, přišla upachtěná výhra nad Dány. Čeští hokejisté šli na mistrovství světa v Rize podruhé až za základní hrací dobu. Dva body výběru trenéra Filipa Pešána zajistily skvěle zvládnuté nájezdy. Redakce CNN Prima NEWS vám tradičně přináší pět postřehů z utkání „nároďáku“.