CNN Prima News projevy

projevy

Výpis příspěvků ke štítku „projevy“

Gretiny přešlapy: Zvednuté prostředníčky a slova o deformaci genitálií. Schytala to i za luxus

Greta Thunbergová se do celosvětového povědomí dostala už ve svých 15 letech. Tento týden uběhlo od jejího vstupu na mediální scénu pět let. V roce 2018 po švédských politicích požadovala, aby bylo klima důsledněji chráněno. Aktivistka je také známa svými plamennými projevy, na kontě má také řadu přešlapů. Naposledy o sobě dala vědět letos v červenci, kdy na některé europoslance ukázala vztyčené prostředníčky.

Ve slovenské televizi padají hlavy za Ficův projev. Plivnutí na demokracii, říká expremiér

Zpravodajská stanice :24 slovenské veřejnoprávní společnosti Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) odvysílala ve čtvrtek 17. listopadu, v den výročí sametové revoluce, slavnostní sněm opoziční strany Směr-SD. Hodinový projev někdejšího trojnásobného premiéra Roberta Fica přenášela veřejnoprávní televize živě, bez jakéhokoli komentáře či uvedení kontextu, za což v pátek přišly tresty. Generální ředitel RTVS Ľuboš Machaj odvolal šéfku sekce zpravodajství a další tři vysoce postavené členy redakce, uvedla slovenská média.

Harrisová: Joe měl odvahu prolomit bariéry. Nejsem poslední ženou v této funkci

Aktualizováno

Děkuji Joeovi, že měl odvahu prolomit jednu z bariér a vybral si za viceprezidentku ženu, řekla v prvním povolebním projevu Kamala Harrisová. Dále zdůraznila, že i když je první ženou v historii Spojených států, která bude funkci viceprezidenta vykonávat, rozhodně není poslední. Mimo jiné také slíbila oddanost a loajalitu všem Američanům, nehledě na to, komu ve volbách hodili hlas.

Havel, Churchill nebo Reagan. Jejich slavné projevy pohledem dneška

Působivost projevu čerstvě zvoleného československého prezidenta Václava Havla v americkém Kongresu nebyla v tom jak, ale co říkal, uvedl překladatel a bývalý diplomat Michael Žantovský. Churchillův projev byl pozitivní, ač lidi připravoval na to nejhorší, což je těžké, zhodnotil politolog a publicista Alexander Tomský. Několik slavných projevů z historie i slov podpory současné doby koronavirové hodnotili hosté CNN Prima NEWS.