CNN Prima News prokuratura

prokuratura

Výpis příspěvků ke štítku „prokuratura“

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

1. března 2023 07:55

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Tohle jsem nedělal ani s vrahy. Slovenská prokuratura odtajnila vzkazy Lučanského před smrtí

31. prosince 2022 12:16

Slovenská prokuratura zastavila trestní stíhání v případě smrti bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Muž, který zemřel 29. prosince 2020 ve vazbě, podle vyšetřovatelů prokazatelně spáchal sebevraždu, cizí zavinění bylo vyloučeno. Prokuratura doplňuje, že den před smrtí napsal Lučanský své rodině dva vzkazy. Zajímavostí však je, že nynější slovenská opozice v čele s expremiérem Robertem Ficem dodnes využívá smrt policejního exprezidenta v rámci volebního boje.

Spletli se Ukrajinci? Sergeje obvinili z vražd v Buči, podle sousedů neopustil Bělorusko

3. května 2022 19:34

Ukrajinská generální prokuratura se mohla splést, když za prvního přímo podezřelého z vražd civilistů ve městě Buča u Kyjeva označila Sergeje Koloceje, který pochází z běloruského města Mazyr. Uvedl to nezávislý běloruský web Zerkalo. „Po zveřejnění (zprávy prokuratury) na našem webu se s námi spojili četní Sergejovi známí. Zdá se, že s událostmi v Buči nemá nic společného,“ napsal web.

Opilý ruský voják zastřelil civilistu a znásilnil jeho ženu. Prokuratura ho stíhá

23. března 2022 12:30

Na Ukrajině přibývá případů žen znásilněných ruskými okupanty. Tvrdí to tamní úřady včetně generální prokurátorky Iryny Venediktovové. Ta informovala v úterý také o případu, kdy se ruský voják údajně vloupal do domu nedaleko Kyjeva, kde zastřelil civilistu a následně opakovaně znásilnil jeho manželku. To vše navíc před zraky nezletilého dítěte. Ukrajinské úřady pachatele dopadly a případ vyšetřují.

Trumpovy děti předvolala k výslechu kvůli daňovým únikům newyorská prokuratura

3. ledna 2022 22:18

Generální prokurátorka amerického státu New York předvolala k výslechu dvě nejstarší děti exprezidenta Donalda Trumpa, Donalda mladšího a Ivanku. Obsílka souvisí s vyšetřováním možných daňových úniků v rodinné firmě bývalého šéfa Bílého domu The Trump Organization. Prokuratura podle informací New York Times doručila obsílky Donaldu mladšímu a Ivance na začátku prosince společně s předvoláním pro samotného exprezidenta Trumpa.

Šéf slovenské policie čelí obvinění ze zneužití pravomocí. Zastal se ho ministr vnitra

26. srpna 2021 19:21

Slovenská prokuratura obvinila ze zneužití pravomocí a z maření spravedlnosti policejního prezidenta Petera Kovaříka. Informoval o tom mluvčí generální prokuratury Dalibor Skladan. Kovařík v reakci označil stíhání za pokračování tlaku na policii kvůli vyšetřování citlivých kauz elitní policejní složkou NAKA a proti obvinění podal stížnost. Kovaříka se zastal ministr vnitra Roman Mikulec.

Prokuratura už má v rukách Trumpovy finanční záznamy. Jde o miliony stránek

25. února 2021 16:28

Úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance se dostal k finančním záznamům bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa poté, co mnohaměsíční soudní tahanice kolem žádosti o tyto dokumenty v pondělí ukončil Nejvyšší soud USA. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se záležitostí o tom informuje televize CNN. Prokuratura údajně dostala miliony stránek dokumentů