Divadlo Broadway: Pekárka jsme nepropustili kvůli jeho názorům. Nechodil na zkoušky

Český internet žije videem herce, tanečníka a zpěváka Richarda Pekárka. Mluví v něm o svém vyhazovu z muzikálu Divadla Broadway. Pekárek prý odmítl chodit na zkoušky, dokud jeho kolegové v divadle nebudou nosit roušky a podstupovat jednou týdně antigenní test. A právě to bylo údajně důvodem, proč herce vyhodili. Vedení divadla ale jeho tvrzení a příčinu propuštění popírá.

„Dnes ráno jsem byl vyhozen z procesu zkoušení nového muzikálu Divadla Broadway. Nesouhlasím s tím, jakým způsobem probíhají zkoušky v divadle, kde třicet čtyřicet lidí, kteří jsou na jevišti, v hledišti či zákulisí, nemá roušku. Jak je to v dnešní době možné?“ ptá se ve videu Pekárek.

Vyjádření herce zahýbalo sociálními sítěmi a reakce přišly okamžitě. „Ráda se na vás přijdu podívat, jak hrajete, ale podmínkou bude, že budete zpívat a tančit alespoň ve skafandru. Za tu legraci vám slušně zaplatím, když teď nemáte práci,“ napsala jedna žena na sociálních sítích.

Podporu Pekárek našel ve své kolegyni z branže, herečce Ivě Pazderkové. Ta tvrdí, že z podobných důvodů skončila v Divadle Na Fidlovačce. „Jediné, co mě mrzí, byl přístup mě blízkých dlouholetých kolegů a přátel, kteří se – často pouze ze strachu o práci – zachovali hloupě,“ uvedla na svém Instagramu Pazderková.

Pekárek neuměl svou roli a nechodil na zkoušky, tvrdí divadlo

Herec následně dodal, že mu nešlo o nařknutí konkrétních osob, které nenosí roušky. „Jde o to, že člověk, který získal roli na základě konkurzu a vyjádřil nesouhlas s nedodržováním opatření, byl vyhozen lusknutím prstu. Divadlo se k tomu nepostavilo čelem,“ míní Pekárek.

Vedení divadla však jeho tvrzení o porušení aktuálních vládních restrikcí odmítá. Pekárek byl podle něj vyhozen proto, že se zkoušek neúčastnil. „Pan Pekárek do divadla nechodil, to znamená, že nevím, jak přišel na všechny tyto věci. Nechodil na zkoušky, neuměl svou roli, proto skončil,“ uvedl pro CNN Prima NEWS ředitel divadla Oldřich Lichtenberg.

Podle aktuálních vládních opatření mají výjimku z povinnosti nosit roušku na pracovišti mimo jiné právě i umělci za jasně daných podmínek. „Zkoušíme v menších skupinách a nenacvičujeme všechny naše alternace. V momentě, kdy se lidé míjejí v divadle, se snažíme dodržovat nošení roušek u všech. V nejnutnějších případech, kdy je potřeba nacvičit zpěv nebo mluvu na jevišti, herci roušku nemají,“ dodal Lichtenberg.

Pekárek i po vyjádření divadla oznámil, že bude případ nadále řešit. „Je načase veřejné mlčení prolomit. Samozřejmě mám důkazy, jako videa ze zkoušek, kde je evidentní, že se opatření nedodržují. Nechci se tím však ohánět,“ dodal herec.

V Divadle Broadway se snaží, aby chystaný muzikál Láska nebeská dodržel termín premiéry, který je naplánován na 30. září.

Tagy: