CNN Prima News zkoušky

zkoušky

Výpis příspěvků ke štítku „zkoušky“

Polák už 53× neudělal řidičák, utratil 38 tisíc korun. Zkouší to zase, chce jezdit na zahrádku

25. listopadu 2022 12:41

Pro mnoho řidičů není řidičská zkouška tou nejpříjemnější vzpomínkou, zvláště pokud ji museli opakovat vícekrát. Pana Bogdan z polské Lodže u praktické zkoušky z jízdy neuspěl 53krát. A přestože pětašedesátiletý muž přiznává, že „zkoušející v Lodži jsou precizní jako lékárníci“, nehodlá se vzdát. Další jízda se blíží.

Řidičskou zkoušku úspěšně složila stopadesátkrát. Až pak to začalo být komisařům divné

10. července 2022 14:02

Žena z Velké Británie za peníze opakovaně absolvovala závěrečné zkoušky v autoškole a vydávala se přitom za jiné méně schopné studenty. Soud ve velšském městě Swansea ji odsoudil k osmi měsícům vězení. Podvodnice skládala jak teoretické, tak i praktické části zkoušek, píše web BBC. Vydělala si v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun.

Další úprava zkoušek v autoškole: Přibyde víc otázek. Zkuste si, jak byste obstáli

18. ledna 2022 10:36

Dalších 38 nových otázek bude od poloviny února součástí zkoušek autoškol. Poprvé mezi nimi budou zařazeny i video otázky. Nová sada testů se věnuje například jízdě za snížené viditelnosti či řešení situací na různých typech křižovatek. Nové zkušební otázky v úterý představili zástupci ministerstva dopravy, autoškol a dopravní policie.

Nové otázky u zkoušek na řidičák jsou jen začátek. Změn bude více, shodli se odborníci

10. září 2021 08:12

Do testovacích sad u zkoušek na řidičské průkazy přibude 120 nových otázek, tato změna je ale pouze začátek. V pořadu 360° se na tom shodli vedoucí oddělení BESIP ministerstva dopravy Tomáš Neřold a předseda Asociace autoškol ČR Aleš Horčička. Investovat by se podle nich mělo i do samotných autoškol, uvedli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rodiče zuří. Přijímačky nebraly ohled na distanční výuku, stěžují si Cermatu

10. května 2021 11:14

Sociální sítě zaplavily stížnosti rozzuřených rodičů. Nelíbí se jim podoba letošních přijímacích zkoušek, nebraly totiž ohled na distanční výuku. Podle některých ohlasů se navíc děti musely poprat s výrazně těžšími testy než v uplynulých letech. Cermat, který zodpovídá za kvalitu zkoušek i jejich vyhodnocování, se ale brání. Výsledky testů má zkontrolovat ministerstvo školství.

Tisíce lidí si budou muset na řidičák počkat, vláda zakázala zkoušky v autoškolách

2. března 2021 12:48
Aktualizováno

Autoškoly musely v úterý narychlo zrušit zkoušky svých studentů, vláda je kvůli pandemii minimálně na tři týdny zakázala. Opatření může zdržet až desetitisíce žadatelů. Autoškoly a úřady se budou s náporem studentů zřejmě vypořádávat i v dalších měsících po uvolnění restrikcí. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka tak vláda rozhodla proto, že by se při zkoušce potkávali tři lidé.

Škola nečekala na vládu, testovat děti začala sama. Revoluční testy zajistila zubařka

15. února 2021 10:25

Na 2. základní škole v Sedlčanech na Příbramsku začalo v pondělí zkušební testování žáků na koronavirus. Zapojili se do něj prvňáci a druháci ze čtyř tříd, souhlas s testováním dali rodiče zhruba 85 procent žáků. Neinvazivní antigenní testy ze slin zajistila sedlčanská zubní lékařka Laura Roden, šlo o její iniciativu, oznámil ředitel školy Jaroslav Nádvorník.

Divadlo Broadway: Pekárka jsme nepropustili kvůli jeho názorům. Nechodil na zkoušky

24. ledna 2021 20:08

Český internet žije videem herce, tanečníka a zpěváka Richarda Pekárka. Mluví v něm o svém vyhazovu z muzikálu Divadla Broadway. Pekárek prý odmítl chodit na zkoušky, dokud jeho kolegové v divadle nebudou nosit roušky a podstupovat jednou týdně antigenní test. A právě to bylo údajně důvodem, proč herce vyhodili. Vedení divadla ale jeho tvrzení a příčinu propuštění popírá.