reklama
CNN Prima News zkoušky

zkoušky

Výpis příspěvků ke štítku „zkoušky“

Nové otázky u zkoušek na řidičák jsou jen začátek. Změn bude více, shodli se odborníci

10. září 2021 08:12

Do testovacích sad u zkoušek na řidičské průkazy přibude 120 nových otázek, tato změna je ale pouze začátek. V pořadu 360° se na tom shodli vedoucí oddělení BESIP ministerstva dopravy Tomáš Neřold a předseda Asociace autoškol ČR Aleš Horčička. Investovat by se podle nich mělo i do samotných autoškol, uvedli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rodiče zuří. Přijímačky nebraly ohled na distanční výuku, stěžují si Cermatu

10. května 2021 11:14

Sociální sítě zaplavily stížnosti rozzuřených rodičů. Nelíbí se jim podoba letošních přijímacích zkoušek, nebraly totiž ohled na distanční výuku. Podle některých ohlasů se navíc děti musely poprat s výrazně těžšími testy než v uplynulých letech. Cermat, který zodpovídá za kvalitu zkoušek i jejich vyhodnocování, se ale brání. Výsledky testů má zkontrolovat ministerstvo školství.

Tisíce lidí si budou muset na řidičák počkat, vláda zakázala zkoušky v autoškolách

2. března 2021 12:48
Aktualizováno

Autoškoly musely v úterý narychlo zrušit zkoušky svých studentů, vláda je kvůli pandemii minimálně na tři týdny zakázala. Opatření může zdržet až desetitisíce žadatelů. Autoškoly a úřady se budou s náporem studentů zřejmě vypořádávat i v dalších měsících po uvolnění restrikcí. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka tak vláda rozhodla proto, že by se při zkoušce potkávali tři lidé.

Škola nečekala na vládu, testovat děti začala sama. Revoluční testy zajistila zubařka

15. února 2021 10:25

Na 2. základní škole v Sedlčanech na Příbramsku začalo v pondělí zkušební testování žáků na koronavirus. Zapojili se do něj prvňáci a druháci ze čtyř tříd, souhlas s testováním dali rodiče zhruba 85 procent žáků. Neinvazivní antigenní testy ze slin zajistila sedlčanská zubní lékařka Laura Roden, šlo o její iniciativu, oznámil ředitel školy Jaroslav Nádvorník.

Divadlo Broadway: Pekárka jsme nepropustili kvůli jeho názorům. Nechodil na zkoušky

24. ledna 2021 20:08

Český internet žije videem herce, tanečníka a zpěváka Richarda Pekárka. Mluví v něm o svém vyhazovu z muzikálu Divadla Broadway. Pekárek prý odmítl chodit na zkoušky, dokud jeho kolegové v divadle nebudou nosit roušky a podstupovat jednou týdně antigenní test. A právě to bylo údajně důvodem, proč herce vyhodili. Vedení divadla ale jeho tvrzení a příčinu propuštění popírá.

Maturanti chtějí zrušit hlavně ústní zkoušku. Podle ředitelů by žádné úlevy mít neměli

12. ledna 2021 22:18

Studenti by podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) z letošních maturit nejraději vypustili ústní zkoušku. Vyplynulo to podle něj z ankety, v níž se maturantů ptal, jak by zkoušku dospělosti pro rok 2021 pozměnili. Jak moc bude ministr k názorům maturantů přihlížet, není zcela jasné. Představitelé gymnázií a středních škol ale redakci CNN Prima NEWS řekli, že jakékoliv úlevy nejsou na místě.

O zkouškovém jsem neměl život, říká 20letý pilot. Splnil si sen, pak přišel covid

26. prosince 2020 15:35

Má za sebou desítky teoretických zkoušek a stovky hodin v letadle. Martin Suchý si už od 15 let šel za svým dětským snem stát se pilotem dopravního letadla. Poslední fázi náročných testů, po kterých už by mohl být zaměstnán jako kopilot, složil v březnu. Jenže plány mu překazila pandemie koronaviru. „Nezbývá mi než doufat, že se letecké společnosti z krize vzpamatují,“ říká 20letý pilot.

Závěrečné zkoušky v autoškolách jsou povoleny, nikoliv však jízdy. Zájem proto není

23. listopadu 2020 13:49
Aktualizováno

Autoškoly v Česku mohou od pondělí opět pořádat teoretické i praktické závěrečné zkoušky. Majitelé autoškol se proti tomu ale bouří. Podle nich si studenti po měsíčním uzavření škol ke zkouškám netroufnou a budou si muset dokoupit cvičné jízdy, které ale nejsou dosud povoleny. Autoškoly přitom kvůli první i druhé vlně koronaviru čelí velkému nátlaku uchazečů, některé z nich zastavily i příjem žáků. Situace postihuje autoškoly i finančně, ztráty při nuceném uzavření vyčíslují jejich majitelé na stovky tisíc korun.

V Česku chybí stovky tisíc instalatérů, tesařů a malířů. Řešit to má mistrovská zkouška

8. června 2020 05:01

Čtyři sta tisíc truhlářů, tesařů, omítkářů, štukatérů, ale i podlahářů, kamnářů, malířů a instalatérů. Tolik řemeslníků chybí na českém trhu práce podle odhadů Hospodářské komory. Ministerstvo průmyslu chce zájem o řemesla zvýšit i tím, že řemeslníkům nabídne možnost být ve svém oboru certifikovanou špičkou. Připravuje totiž zavedení mistrovské zkoušky. Zájemci by za ni v průměru zaplatili 25 tisíc.

reklama