reklama

Prouza: S další vlnou koronaviru je třeba počítat, vláda ať se poučí v zahraničí

Vláda řeší možnost znovuotevření obchodů a restaurací díky zlepšující se situaci s pandemií koronaviru. Dojde na rozvolnění opatření? Neotočí nakonec vláda? A na co by se měli Češi v nadcházejících měsících připravit? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl prezident Svazu průmyslu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

reklama

„Všichni musíme počítat s tím, že přijde nějaká další vlna,“ prohlásil ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS Prouza. Prezident Svazu průmyslu a cestovního ruchu ČR říká, že je lepší být připravený i na ty nejhorší scénáře.

Aktuálně se přitom řeší možné znovuotevření obchodů a celkové rozvolnění opatření, jelikož protiepidemický systém (PES) vykazuje údaje, podle nichž by na uvolnění mělo dojít. Sám Prouza si však není jistý, že by se od nadcházejícího týdne obchody znovu otevřely. „Bylo vidět, jak dneska už někteří ministři začali couvat z toho slibu, který dávali ještě v pondělí. Mluvili o tom, že se posouváme do oranžového (třetího) stupně. Dneska najednou ministr zdravotnictví a vnitra začali couvat. Ten strach z toho, co se stane, jenom ještě znovu vzrostl,“ řekl Prouza v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Situace, že by se znovu musely zavírat obchody, podle Prouzy může opět nastat. „Bojím se, že si to musíme umět představit,“ řekl prezident Svazu průmyslu a cestovního ruchu ČR. Pomoci by sice mohla vakcína, ale na ni si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Vláda již od jara přišla s mnoha opatřeními v boji proti pandemii koronaviru. Řada lidí je během posledních měsíců napadala. Podle Prouzy jim většinou nerozuměli, protože v nich vláda zanechala nelogické věci. Prouza však říká, že vláda nemusí žádná nová pravidla vymýšlet. „Stačí, když se podívá do zahraničí,“ dodal.

K tématu

Tagy: restaurace Tomáš Prouza koronavirus koronavirová opatření Pandemie koronaviru Jan Blatný PES zavřené obchody

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama