reklama

Prouza: S další vlnou koronaviru je třeba počítat, vláda ať se poučí v zahraničí

Vláda řeší možnost znovuotevření obchodů a restaurací díky zlepšující se situaci s pandemií koronaviru. Dojde na rozvolnění opatření? Neotočí nakonec vláda? A na co by se měli Češi v nadcházejících měsících připravit? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl prezident Svazu průmyslu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

reklama

„Všichni musíme počítat s tím, že přijde nějaká další vlna,“ prohlásil ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS Prouza. Prezident Svazu průmyslu a cestovního ruchu ČR říká, že je lepší být připravený i na ty nejhorší scénáře.

Aktuálně se přitom řeší možné znovuotevření obchodů a celkové rozvolnění opatření, jelikož protiepidemický systém (PES) vykazuje údaje, podle nichž by na uvolnění mělo dojít. Sám Prouza si však není jistý, že by se od nadcházejícího týdne obchody znovu otevřely. „Bylo vidět, jak dneska už někteří ministři začali couvat z toho slibu, který dávali ještě v pondělí. Mluvili o tom, že se posouváme do oranžového (třetího) stupně. Dneska najednou ministr zdravotnictví a vnitra začali couvat. Ten strach z toho, co se stane, jenom ještě znovu vzrostl,“ řekl Prouza v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Situace, že by se znovu musely zavírat obchody, podle Prouzy může opět nastat. „Bojím se, že si to musíme umět představit,“ řekl prezident Svazu průmyslu a cestovního ruchu ČR. Pomoci by sice mohla vakcína, ale na ni si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Vláda již od jara přišla s mnoha opatřeními v boji proti pandemii koronaviru. Řada lidí je během posledních měsíců napadala. Podle Prouzy jim většinou nerozuměli, protože v nich vláda zanechala nelogické věci. Prouza však říká, že vláda nemusí žádná nová pravidla vymýšlet. „Stačí, když se podívá do zahraničí,“ dodal.

Tagy:
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama