reklama
CNN Prima News Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Prouza“

Chaos v penězích pro Moravu. Dostálová nejdřív sjela Fialu, pak svedla vinu na úředníky

Kvůli peněžním darům pro obce na jižní Moravě postižené tornádem se rozhořel ostrý politický spor. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž stanovilo, že lidem, kterým pomohou dobročinné sbírky, se budou krátit dotace poskytnuté státem. Opozice proto ministryni Kláru Dostálovou (za ANO) obvinila ze znárodnění peněz. Šéfka resortu nejprve kritizovala opozici, že síří lží. Poté chybu uznala a svedla ji na úředníky.

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.

Hospody by mohly otevřít už na víkend. Vláda to nepovolí, na svá pravidla opět kašle

Aktualizováno

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se opět neřídí svými vlastními pravidly a nedodržuje balíčky pro rozvolňování. Pokud by vláda postupovala podle svého plánu, mohly by interiéry restaurací nebo sauny otevřít už na víkend, svatby by mohly být větší. Už dříve se vláda vykašlala na systém PES či covidový semafor. Všechny systémy si přitom vymyslela sama.

reklama