CNN Prima News Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Prouza“

Máslo je levnější než před rokem. Podívejte se, jak se letos změnila cena základních potravin

4. června 2023 05:55

Ceny některých základních potravin klesají, například másla, sýru, cukru nebo mouky. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy to způsobila zejména vysoká domácí produkce ovoce a zeleniny či konkurence mezi dodavateli. Domnívá se tak, že hlavním motorem zlevňování není tlak ze strany ministerstva zemědělství nebo Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Nekula by se měl omluvit ne obchodům, ale zákazníkům. Je to slabý ministr, řekl politolog

24. května 2023 09:09

Nekula by se měl omluvit hlavně zákazníkům, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Antimonopolní úřad totiž v úterý zveřejnil zprávu, že se na trhu s potravinami neděje nic nekalého. Přitom ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) už více než rok útočí na supermarkety, že právě ony mohou za drahé potraviny. Zástupci obchodů po něm teď požadují omluvu.

Vláda trestá rodiny s dětmi. Že si Češi připlatí za nealko? Chyba, kritizoval Prouza

23. května 2023 17:36

Vláda udělala velkou chybu, že do základní sazby DPH dala i nealkoholické nápoje, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR . Je přesvědčený, že tím trestá rodiny s dětmi. Vyšší zdanění nealkoholických nápojů označila za nesystémový krok také prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová.

Omluvte se, vyzval Nekulu svaz obchodu. Zdražování potravin kvůli řetězcům se nepotvrdilo

23. května 2023 15:03
Aktualizováno

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) při prověřování vývoje cen na trhu s potravinami u pěti základních komodit nezjistil porušení hospodářské soutěže, tedy ani zneužití dominantního postavení, ani náznak případných kartelových dohod. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) by se podle Svazu obchodu a cestovního ruchu měl omluvit za své výroky, v nichž z růstu cen potravin vinil hlavně obchodní řetězce. Ten se ale za nic omlouvat nehodlá. „Bohudík, opět nám funguje trh,“ řekl.

Daň z alkoholu? Další hřebíček do rakve pro vesnické hospody, shodují se odborníci

17. května 2023 21:58

Hospůdkám na vesnicích hrozí zánik, domnívá se prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová, a to kvůli zvýšení DPH u točeného piva, které vrcholní politici představili v rámci takzvaného konsolidačního balíčku. Podle ní bude vyšší daň dalším hřebíčkem do rakve venkovských hospod. Večeřová to uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Vládní reformy odskáčou nejhůř zaměstnanci, mají jasno experti. Řekli, co jim na balíčku vadí

12. května 2023 05:31

Vládní opatření v rámci konsolidačního balíčku, který koalice ve čtvrtek představila, nejhůře dopadnou na české zaměstnance, a to především kvůli opětovnému zavedení nemocenského pojištění a omezení mzdových výdajů u státní správy. Reformy ale podle expertů pocítí také nízkopříjmoví živnostníci či například důchodci. Podívejte se, koho se změny nejvíce dotknou.

Pilný přirovnal možné úspory k dortu pejska a kočičky. Reforma daní je nutná, řekl Špidla

10. května 2023 23:20

Jednání o důchodové reformě i konsolidačním balíčku vrcholí, úspory však podle bývalého ministra financí za ANO Ivana Pilného připomínají dort pejska a kočičky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS vládu zkritizoval i prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza či člen NERV Petr Zahradník. Bývalý premiér Vladimír Špidla (ČSSD) pak vysvětlil, proč je nutná změna daňového systému.

Nekula lákal na mouku v akci, lidé se mu vysmáli. Skandál, jako z 50. let, říká Balšínek

10. května 2023 11:18

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) je nejkomičtějším členem vlády, kterou svým chováním naprosto znemožňuje. Shodli se na tom politici i komentátoři poté, co šéf resortu na Twitteru zveřejnil informaci o mouce ve slevě v řetězci Lidl. Šéfredaktor Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že to připomíná propagandu 50. let. Naopak lidovecký šéf Marian Jurečka svého ministra podržel.