reklama
CNN Prima News Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Prouza“

Na pivo jen s očkováním? Odborníci se přou, zda zavést drastičtější opatření

19. října 2021 05:27

Podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové je možné, že vláda zpřísní opatření, pokud se pandemická situace zhorší. Do restaurací, klubů a dalších zařízení by například mohli jen očkovaní nebo ti, kteří už koronavirus prodělali. Imunolog Václav Hořejší návrhu tleská, podle dalších odborníků by ale byl protiprávní a šlo by o další šikanu.

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka s Prouzou a Dufkem: Co s rostoucími cenami energií?

18. října 2021 16:56

Zdražování na všech frontách žene některé rodiny do svízelných situací. Drahé pohonné hmoty, potraviny a v poslední době i energie. Krach firmy Bohemia Energy byl pro mnohé ranou, kterou citelně pocítí ve svých rozpočtech. I na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, odborový předák Bohumír Dufek a ekonomka Helena Horská. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Prázdné regály i obrovská nezaměstnanost. Czexit by byl katastrofou, varují ekonomové

9. října 2021 10:37

Zatímco případné referendum o možném vystoupení České republiky z Evropské unie se stává zásadním politickým tématem před sněmovními volbami, ekonomové před ním hlasitě varují. Případný czexit by totiž podle nich dopadl nejtvrději na obyčejné lidi. Zvýšila by se výrazně nezaměstnanost a například čerstvá zelenina by se stala luxusem. Podle odborníků by případný výstup z EU znamenal pro Česko ekonomickou katastrofu.

Prouza: Půjčky na vánoční dárky půjdou hůře splácet. Češi se bojí inflace i lockdownu

2. října 2021 12:46

Nakupování vánočních dárků nebude letos podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy tak bohaté. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS řekl, že lidé s ohledem na zdražování a hrozbu dalšího lockdownu utrácejí méně než loni. Varoval také před půjčkami, jejichž splácení nemusí být tak snadné jako v jiných letech.

Prouza: Žádná jiná vláda nedala lidem tolik předvolebních dárečků, ceny značně porostou

23. září 2021 18:57

Česko zažívá inflační šok, ceny rostou nejrychleji za 13 let. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy na tom má vláda zhruba třetinový podíl. „Zvyšovat platy státním zaměstnancům nemá smysl, roztáčíme tím inflační spirálu. Počátek nového roku přinese šok,“ řekl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Prouza: Lidé jsou v hospodách zvyklí zaokrouhlovat. Mělo by být spropitné povinné?

24. srpna 2021 06:01

Mělo by být spropitné v Česku povinné, jako je tomu často v zahraničí? Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy by to bylo nešťastné. Zároveň by byl ale pro, aby lidé na účtence viděli, kolik peněz činí pět nebo deset procent dýška. A volá i po tzv. legalizaci spropitného, která by pomohla řadě lidí pracujících v restauratérském sektoru. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Věštec Topolánek, Šlachtův účes a hádka o migraci. Nejlepší hlášky z 50 dní do voleb

20. srpna 2021 11:38

Emoce, hádky i vtipné narážky. Velká debata 50 dní do voleb na CNN Prima NEWS nabídla nejen střet opozičních a vládních zástupců, ale i názory ostřílených bývalých politiků. Tématy byly nový předvolební průzkum, migrace, vysoké ceny nebo očkování proti covidu. Redakce CNN Prima NEWS vybrala nejsilnější či nejvtipnější výroky z tříhodinového politického maratonu.

Svoboda: Šlachta chce zavírat, ale neříká koho. Do karet mu hraje, že je v politice nový

19. srpna 2021 23:46

Robert Šlachta ve své kampani nikoho neuráží, jen říká, že chce všechny zavřít. Ve speciálním vysílání 50 dní do voleb na CNN Prima NEWS se na tom shodli bývalý tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a exministr zahraničí Cyril Svoboda. Šlachtovi podle nich hraje do karet i fakt, že je na politické scéně nový a nemá na sobě žádný škraloup z doby strávené ve Sněmovně.

Zuzance bych doporučil, aby neskákala lidem do řeči. Topolánek zpražil šéfku Trikolóry

19. srpna 2021 21:24

Chování šéfky Trikolóry Zuzany Majerové Zahradníkové ve speciálním vysílání 50 dní do voleb na CNN Prima NEWS pobouřilo experty i další hosty ve studiu. Bývalý premiér Mirek Topolánek její neustálé skákání do řeči zejména ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) nevydržel, a když dostal prostor na reakce, dal své rozhořčení z vedlejšího studia jasně najevo. Robert Šlachta (Přísaha), který dostal místo přímo vedle Zahradníkové, si pak posteskl, že se kvůli neustálému máchání rukama musel posunout.

Spropitné v Česku má být dobrovolné, číšníci by se jinak nesnažili, říká Kastner

15. srpna 2021 12:58

Gastronom Luboš Kastner má za to, že spropitné by v českých restauracích i nadále mělo být dobrovolné. Personál by se totiž jinak nemusel snažit, protože by rovnou počítal s jistými penězi. Představitel Svazu malých a středních podniků a živnostníků i restauratérského spolku Apron v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dále například hovořil o potřebě zlegalizovat spropitné, aby se tak pomohlo číšníkům a servírkám.

Jak na spropitné? V Evropě hosté platí automaticky, v Česku nemusí dát ani korunu

14. srpna 2021 17:21

V Česku je spropitné v restauracích nedílnou součástí příjmů číšníků a servírek. Peníze od hostů navíc pro ně představují nezanedbatelnou částku k jejich platu. Výše spropitného je v tuzemsku tradičně věcí zákazníka, nemusí je dokonce dávat vůbec. Jsou však i restaurace, které po západním vzoru jdou cestou připisováním sazby na účet.

reklama