CNN Prima News Tomáš Prouza

Tomáš Prouza

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Prouza“

Prouza: Chleba za 200? Zemědělci rádi pláčou. Snaží se vyvolat paniku a získat dotace

10. května 2022 13:17

Z řad zemědělců zní varování, že pokud vláda upraví systém přerozdělování dotací, nastane velké zdražování a chleba by mohl stát až stovky korun. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy jde ale o cílené vyvolávání paniky. V Novém dni na CNN Prima NEWS podotkl, že zemědělci získali v minulém roce rekordní dotace a chtějí jen vytáhnout z ministerstva další.

Omezit slevové akce? Prodává se v nich 59 procent potravin, nesouhlasí Prouza

3. května 2022 23:05

Obchodníci i ekonomové kritizují záměr ministerstva zemědělství omezit slevové akce. V době, kdy potraviny zdražují o desítky procent, by to prý Čechům ještě přitížilo. Ministerstvo se brání, že změna zákona o cenách by měla ochránit zemědělce před tlakem obchodních řetězců. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza však míní, že ve slevách se prodává 59 procent potravin.

Kontrola marží je nesmysl. Obchodníci z krize netěží, tvrdí Prouza a pohrozil propouštěním

14. dubna 2022 09:35

Kontrola marží bude znamenat spoustu byrokracie, varoval v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Pokud si ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) troufá, měl by podle viceprezidenta Hospodářské komory kontrolovat celý obchodní řetězec. Prouza reagoval na Nekulovu snahu začít kontrolovat marže některých potravin.

Ekonom Skořepa: Vláda může inflaci řešit. Srazila by ale část domácností na kolena

11. dubna 2022 23:57

Vysokou inflaci se vláda snaží krotit, podle analytika České spořitelny a ekonoma Michala Skořepy však může sáhnout i k drakoničtějšímu řešení. Například zvýšit daně nebo změnit zákon o důchodech. Tím by však část domácnosti srazila na kolena, vysvětlil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza varoval, že zdražování bude pokračovat.

Oslaďme to Putinovi během předsednictví EU, říká Prouza. Česko chce v čele obnovy Ukrajiny

6. dubna 2022 23:46

Česká republika by měla stát v čele přípravy nového „Marshallova plánu“ na obnovu Ukrajiny. Na sociálních sítích k tomu vyzval prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáš Prouza. Česko bude od července předsedat Radě EU, a bude mít tak podle něj příležitost ukázat, že to s ekonomickou podporou Ukrajiny myslí vážně.

Rusové potřebují eura a dolary. Nemají jinou možnost než prodávat plyn, myslí si Prouza

3. dubna 2022 18:22

Rusko musí nadále prodávat plyn, těžba se jen tak přerušit nedá a evropské trubky technicky nejdou přesměrovat do Číny. Potřebuje eura a dolary, řekl v Partii Plus prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. S tím souhlasí i makroekonom Vladimír Pikora, který ale podotkl, že se Rusko chová iracionálně a nevypočitatelně. „Mohli by nás znovu zaskočit tím, že budou hledat alternativy, jak válku financovat,“ řekl ve vysílání.

Zemědělci: Řetězce mají příliš vysoké marže. Lež nenažraných agrobaronů, mínil Prouza

3. dubna 2022 09:01

Drahé suroviny, energie a doprava. To vše se promítá do rostoucích cen potravin v obchodech. Podle zemědělců ale rostou více, než by měly. Tvrdí, že řetězce mají na potravinách vysoké marže – někdy prý i 200 %. Zástupci supermarketů se ale hájí. Marže se podle nich pohybují kolem 30 % a zemědělci jsou prý nenažraní „agrobaroni“.

Zásoby mouky se vyčerpaly. Pekaři budou muset zdražit o 30 procent, varují experti

22. března 2022 22:43

Pekárenské výrobky čeká další zdražování. „Hovořila jsem s našimi členy a už se objevuje minimální hranice 25 až 30 procent, aby vůbec přežili,“ řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. O rostoucích cenách s ní diskutovali ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), předseda představenstva společnosti LAPEK Tomáš Křemen a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.