reklama

Provozovatel bistra vyzrál na vládní nařízení. Bufet změnil na večerku

Z hospody večerka. Tímto způsobem se rozhodl řešit provozovatel jedné z prostějovských restaurací současnou nejistou situaci. Nelíbí se mu, že se neustále mění pravidla pro podnikání v oboru pohostinství. Teď prý může prodávat bez větších omezení pořád – a na návštěvnost si nestěžuje.

reklama

Letní bistro, kterému by se teď ale mělo správně říkat večerka. Právě díky této změně může zařízení zůstat v provozu, i kdyby byl zakázán prodej z výdejních okének. Navíc tu prý zcela legálně prodávají také alkohol. „Alkohol můžeme prodávat v uzavřených obalech, což činíme do našich lahví, kde prodáváme punče a svařák s sebou,“ vysvětlil provozovatel Pavel Matoušek.

Večerku už několikrát navštívili kontroloři, kteří podle Matouška dorazili na základě udání. Zatím se ale vše obešlo bez pokut. „Vzhledem k tomu, že lidé dodržují vládní nařízení, kontrola přijela, všechno zkontrolovala a odjela,“ dodal provozovatel.

Lesní supermarket?

Večerka uprostřed lesoparku tak trochu připomíná cimrmanovskou hospodu na mýtince. Sem ale návštěvníci chodí – stále víc. A potvrzuje to i anketa reportéra CNN Prima NEWS mezi obyvateli Prostějova.

„Já to samozřejmě vítám a podporuji. Nějakým způsobem si poradí se všemožnými zákazy, které nedávají smysl, a je vidět, že těm lidem se to líbí,“ uvedl jeden z místních. „Fakt to lidé vítají, aspoň co slyším od ostatních. Procházka často vede sem a jsou spokojení, protože nikam jinam se podívat skoro nedá,“ doplnila další.

Provozovatel večerky pak dodal, že pokud se vláda opět rozhodne přitvrdit a zavře i malé obchody, je připravený přeměnit své zařízení na lesní supermarket. To vše jen proto, aby ekonomicky přežil.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama