
Prima tipy na kempy u Vltavy: Vodáci kartou většinou nezaplatí, existují ale výjimky
Wimbledon, který začal v pondělí, vyžaduje dlouhé přípravy. Travnaté kurty prestižního turnaje se chystají do nejmenšího detailu, zahradníci pečují o desítky tisíc květin a manažer distribuce míčků dohlíží na složitý proces, během nějž se protočí 64 500 kusů, popisuje web The New York Times.
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má problémy s vandaly a zloději. Ti se ale nezaměřili na vybavení pokojů nebo operačních sálů, ale na květinové záhony. Přitom jim hrozí vysoké pokuty.
Samosběry jsou v plném proudu. A to nejen jahod a třešní, ale i například květin. I v tomto případě může být jejich cena výrazně nižší než například v maloobchodě.
Nejlidnatější ostravský obvod Jih letos znovu podpoří výsadbu okrasných rostlin v okolí bytových domů. Zájemci mohou nejen na pořízení rostlin získat dotaci 1 500 korun. O příspěvek je mezi lidmi zájem, obvod proto letos zvýšil vyčleněnou částku. Novinářům to dnes sdělila mluvčí radnice Ilona Honusová.
Blízcí a kamarádi zesnulé zpěvačky Aničky Slováčkové splnili umělkyni poslední přání. Na poslední rozloučení nedorazili v tradiční smuteční černé, ale v barevnějších kombinacích. Rovněž do kostela na pražské Malé Straně nenosili pohřební věnce a květiny. Rakev s ostatky odvezli po obřadu do krematoria – Anička si přála, aby byl její popel rozprášen na louce, připomněl web Blesk.cz.
Pohřeb Aničky Slováčkové se má sice uskutečnit pouze v rodinném kruhu, lidé ale stále přicházejí na pietní místo u domu, kde v neděli zesnulá herečka a zpěvačka vyrůstala. Jeho plot je plný svíček, květin a osobních vzkazů.
U domu Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové, rodičů zesnulé zpěvačky a herečky Anny Slováčkové, se během pondělí objevilo improvizované pietní místo. Lidé na něj nosí květiny, svíčky a dopisy. Teprve 29letá umělkyně zemřela po dlouhém boji s rakovinou plic v neděli večer.
Každý z nás měl v dětství své sny, které se mnohdy proměnily jen v hezkou vzpomínku. Karel Dryák je ale výjimkou. Jeho láska k přírodě a přání stát se farmářem se mu splnila do posledního detailu. Z malých začátků po revoluci, kdy obdělával jen pár hektarů, se vypracoval na zemědělce, jehož produkce zásobuje celé Česko. Ať už jde o rekordní plodiny, produkci masa nebo chov ryb, jeho práce inspiruje i překvapuje.
Začátkem prosince 1952 se Velká Británie potýkala s krutou zimou. V noci z 5. na 6. prosince však počasí přineslo do hlavního města ještě něco horšího, doslova vražedný smog. Londýňané viděli ráno za okny jen zelenkavou mlhu, kterou přirovnávali k hrachové polévce. Na mnoha místech byla viditelnost jen na jeden metr. Jít po ulici znamenalo nepříjemný zážitek, štiplavý vzduch vháněl lidem slzy do očí. Velmi rychle se začaly zaplňovat nemocnice. Situace trvala pět dnů a vyžádala si velké změny v přístupu k ekologii.
Dušičky připadají už na příští sobotu a je tak nejvyšší čas nakoupit zboží, kterým se památka zesnulých uctívá. Čeští prodejci u hranic s Polskem mají velkou konkurenci. Kdo to nemá daleko, často se raději vydá k polským sousedům. Svíčky, věnce nebo chryzantémy jsou u nich podle Čechů, které CNN Prima NEWS oslovila, až o třetinu levnější než v Česku.
Zpěvák Dalibor Janda má u svého domu zahradu o rozloze 3 500 metrů čtverečních se sbírkou soch Karla IV., Ferdinanda I. v životní velikosti nebo zmenšeninou Cheopsovy pyramidy. Jeho vášní je také pěstování květin, ovoce a zeleniny. Před třemi lety dokonce zkoušel vysadit i melouny. Krásně upravený pozemek tak trochu připomíná Southfork z legendárního amerického seriálu Dallas. Redakce CNN Prima NEWS trojnásobného českého slavíka u něj doma navštívila a vyzpovídala ho.
V pondělí jsou to přesně dva roky, co do hudebního nebe odešla zpěvačka Hana Zagorová. Na místě jejího posledního odpočinku, tedy na Vyšehradském hřbitově v Praze, vzpomínala rodina i fanoušci.