CNN Prima News květiny

květiny

Výpis příspěvků ke štítku „květiny“

Kladivo na popravy, plyšáci i modlící se lidé: CNN natáčela u pomníku Prigožina v Petrohradě

Květiny, fotografie, plyšové hračky i masivní kladivo. Lidé k petrohradskému památníku zesnulého šéfa ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina donáší nejrůznější předměty. Někteří Rusové pláčou, či se dokonce modlí. O podrobnostech přímo z místa informoval v živém vstupu reportér CNN Mathew Chance. Prigožin letos v červnu zosnoval neúspěšnou vzpouru. Ve středu se měl nacházet na palubě letadla, které se zřítilo při letu z Moskvy do Petrohradu.

Zpěvák Dalibor Janda se pochlubil luxusní zahradou. Nahlédněte do jeho soukromí

Zpěvák Dalibor Janda je sice zahradnický samouk, ale to, co u svého domu dokázal s manželkou Jiřinou vybudovat, by mu mohl leckdo závidět. Vedle ovoce, zeleniny, květin a jezírek tam najdeme například i sochy Karla IV., Ferdinanda I. a lva v životní velikosti, nebo dokonce pyramidu v měřítku jedna ku stu. Svou zelenou oázu klidu představil Janda redakci CNN Prima NEWS.

Na žatecké chmelnici vyrostl 60metrový půllitr. Má nejen estetickou, ale i praktickou funkci

Vrátit české půdě její životadárnou sílu, vláhu a živiny a chránit ji pomocí rostlin před erozí. Takový je cíl mnoha pěstitelů v Česku. A totéž platí o projektu Kytky pro chmel. Ten má zajistit dostatek vyhlášeného žateckého chmele, který patří k národním chloubám, pro příští generace, a to za pomoci tradičních postupů a moderních technologií.

Panenka v kroji či lístky na koncert. Jaké dary si učitelé odnášejí od školáků za vysvědčení?

Za hodiny pilného vedení si vysloužili panenku v kroji, kytici z klobásek či Malého prince ve valaštině. I takto neobvyklými dary školáci a studenti obdarovávají učitele na závěr školního roku. Ačkoliv si mnozí z pedagogů vzpomenou na nějaký ten kuriózní dárek, většina z nich se shoduje, že od dětí nejčastěji dostávají květiny či bonboniéry. Ty ale nemusejí sednout každému.

Sv. Valentýn pro všechny: 5 tipů jak si ho užít, ať už ho máte rádi nebo ne

Ať už patříte mezi nadšence, kteří Valentýna slaví s potěšením, nebo jste jedním z těch, kteří zvyk dodržují čistě pro potěchu milovaného člověka, fakt je, že je nejvyšší čas porozhlédnout se po vhodném dárečku. A pokud už vás omrzela čokoláda a květiny a hledáte něco nápaditějšího, jste tu správně. Dali jsme dohromady pět základních tipů, které se vám budou hodit, ať už jste čerstvě zamilovaní nebo se vám srdce chvěje láskou už dlouhé roky.

Bude dostatek vánočních hvězd? Letos se rychle prodávají

Drahé energie drtí tuzemské pěstitele pryšců nádherných, kterým se přezdívá vánoční hvězdy nebo poinzécie a Češi jimi tradičně zdobí své domovy během vánočních svátků. Vytápění skleníků zdražilo v současnosti natolik, že účty za energie v řadě případů přesahují tržby za prodané květiny. Před Vánoci proto hrozí nedostatek těchto rostlin z domácí produkce.