reklama

prsa

Výpis příspěvků ke štítku „prsa“

Karcinom prsu postihuje i mladší ženy. Může za to odkládaní mateřství, říká onkoložka

24. října 2021 23:27

Karcinom prsu patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u žen v Česku. Stále častěji se dotýká i mladších žen 45 let. V Česku každoročně onemocní nádorem prsu kolem sedmi tisíc žen. Lékaři stále apelují na prevenci, která zachraňuje životy. Protože čím dříve je nádor odhalen, tím vyšší je šance na plné uzdravení. Petra Svobodová je jednou z mnoha žen, které si tuto diagnózu vyslechly už před třicítkou. Jak zvládla léčbu vysoce agresivního nádoru? A proč se karcinom u mladých žen objevuje stále častěji?

Nečekaný vedlejší účinek po vakcíně Pfizer. Očkované ženy hlásí zvětšení prsou

30. července 2021 14:25

Nežádoucích vedlejších účinků po očkování proti covidu hlásí lidé tisíce. Mnohé ženy, které si nechaly aplikovat vakcínu Pfizer, se však z jednoho radují. Vyskytl se u nich takzvaný „Pfizer boob job“ neboli zvětšení prsou po očkování. Některé se následně obávaly, že mají rakovinu prsu. Reakce těla je totiž podobná té u zákeřné diagnózy.

Argentinský poslanec rezignoval, líbal ženě prsa v on-line přenosu

25. září 2020 23:59

V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který políbil na prsa svou partnerku doma na gauči. Stalo se to ale během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii COVID-19 konalo prostřednictví videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu s tím, že posléze projedná trest za tento incident. Juan Emilio Ameri ale sám mandát složil.

Ženy se kvůli rakovině prsu dokáží zastavit, říká zakladatelka screeningu v Česku

8. července 2020 20:19

Rakovinu prsu v Česku dostane každá dvanáctá žena. Ročně jich onemocní okolo sedmi tisíc. Na karcinom prsu za rok zemře až 1 800 českých žen. Kdy je správná doba na to začít chodit na vyšetření? A co o ženách rakovina prsu vypovídá? V pořadu Interview na CNN Prima NEWS o tom mluvila zakladatelka screeningu rakoviny prsu v Česku Miroslava Skovajsová.

reklama