CNN Prima News koronavirová opatření

koronavirová opatření

Výpis příspěvků ke štítku „koronavirová opatření“

Zamčené domy obehnané mřížemi. Drsné covidové uzávěry zabíjejí Číňany. Lidé vyšli do ulic

4. prosince 2022 06:58

V posledních dnech a týdnech se z Číny dostávají drsné snímky ilustrující, jak tamní vláda bojuje s pandemií koronaviru. Politiku nulové tolerance onemocnění COVID-19 totiž Peking uplatňuje i masivním uzavíráním lidí v jejich bytech, nebo naopak přesunem i zdravých do izolačních center. Stačí pouhé podezření z infekce ve městech. Mnozí lidé doma zbytečně zemřeli, když se kvůli uzávěře nemohli dostat včas do nemocnice, a to s úplně jiným onemocněním, než je COVID-19. Číňané tak vyšli do ulic protestovat, ale bezpečnostní složky se jim postavily na odpor.

Čína staví obří izolační tábory. Bude tam zavírat občany, kteří se nakazili koronavirem

29. listopadu 2022 23:01

Čína se v boji proti pandemii koronaviru rozhodla vydat cestou nulové tolerance. I jen pro pouhá podezření z možné nákazy tak neváhala uzavřít celé bloky a dokonce i města. Vláda v Pekingu se také rozhodla vytvořit unikátní izolační střediska, která mohou pojmout až desítky tisíc nakažených a potenciálně infikovaných osob. Údajně největší z těchto izolačních táborů se nachází poblíž města Kanton na jihovýchodě země.

Krvavé protesty v Číně: Demonstranti likvidují barikády, policisté zbili i britského novináře

28. listopadu 2022 19:18

Čína zažívá nebývalou vlnu protestů proti vládnoucí komunistické straně a tamnímu autoritářskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Demonstrace neprobíhají pouze v ujgurském městě Urumči, kde kvůli covidovým restrikcím při požáru bytového domu zahynulo několik lidí, ale i na řadě dalších míst. Mají tisíce odpůrců opatření a režimu šanci něco změnit?

Prymula: Přísná covidová opatření už nemají význam. Musíme rozvíjet osvětu o očkování

24. listopadu 2022 09:55

Na problematické situaci Číny je vidět, že striktní opatření proti šíření nákazy koronavirem už nemají význam, myslí si epidemiolog Roman Prymula. V České republice podle něj již podobně rapidní šíření nemoci COVID-19 díky populační imunitě nehrozí. Veřejnost prý potřebuje osvětu ohledně očkování, je totiž vystavena řadě zavádějících informací.

Za Čechy do lotyšské Rigy. Jak výhodně zakoupit vstupenky na MS v hokeji 2023?

20. listopadu 2022 23:15

Pokud plánujete český národní tým podpořit přímo na stadionu v lotyšské Rize, pak zpozorněte. Ačkoliv je začátek oblíbeného hokejového svátku stanoven až na květen, první várka vstupenek je v prodeji – a kapacity se ztenčují. V nabídce jsou aktuálně denní vstupenky, od února však přibude možnost zakoupit i vstupenky na jednotlivá utkání. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jednoduchý návod, jak lístky pořídit, i přehled všech náležitostí.

Další dvě covidová opatření Babišovy vlády byla v rozporu se zákonem, konstatoval soud

22. srpna 2022 15:55

Nejvyšší správní soud (NSS) u dalších dvou pandemických opatření ministerstva zdravotnictví zpětně konstatoval rozpor se zákonem. Zabýval se konkrétně restrikcí z loňského listopadu, podle které neočkovaní lidé neměli přístup k hrazeným preventivním testům na koronavirus. Další sporné opatření z loňského dubna znemožňovalo samoplátcům využívat lázeňskou péči. V obou případech vládl kabinet současného poslance Andreje Babiše (ANO).