CNN Prima News bary a restaurace

bary a restaurace

Výpis příspěvků ke štítku „bary a restaurace“

Nevíme, jestli přežijeme. Italští podnikatelé si zoufají, neočkovaní jim nadávají

28. prosince 2021 09:44

Římští podnikatelé zažívají krušné chvíle. Kvůli šíření varianty omikron tamější vláda vrátila na stůl sérii přísných opatření, která značně ovlivnila turistický ruch. Bez silvestrovských oslav začali zahraniční návštěvníci rušit své rezervace. Restauratéři stejně tak zaznamenali velký odliv domácích zákazníků. S neočkovanou klientelou, kterou nemohou obsloužit, se navíc dostali do konfliktu, svěřili se reportérovi CNN Prima NEWS.

Britové mají strach z omikronu a nevychází. Místa plná života se proměnila v města duchů

25. prosince 2021 15:08

Města napříč Velkou Británií byla v průběhu štědrovečerních oslav nezvykle prázdná. Angličané se na popud vlády a lékařů rozhodli o svátcích zůstat doma, aby se vyhnuli nákaze variantou omikron, která se ve Spojeném království rapidně šíří. Nezájem zákazníků o sváteční oslavy představuje pro řadu podniků velké ztráty.

Zavřené restaurace od 22 hodin, zrušené vánoční trhy. Vojtěch navrhne zásadní zpřísnění

25. listopadu 2021 10:58

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) by měl vládě na odpoledním jednání navrhnout zpřísnění protiepidemických opatření. Řešit budou ministři vyhlášení nouzového stavu, omezení hromadných akcí a také uzavření restaurací a barů v nočních hodinách. Informaci Seznam Zpráv potvrdil redakci CNN Prima NEWS zdroj z vlády.

Hygienička: Pokuty při kontrolách nebyly velké. Naším cílem není nachytat provozovatele

4. listopadu 2021 23:59

Dodržování protikoronavirových opatření v tomto týdnu kontrolovali hygienici s policisty po celém Česku. Podle Zdeňky Schumové z pražské hygienické stanice proběhly čtvrteční kontroly bez komplikací. Ve většině případů lidé mimořádná opatření dodržovali. V Praze se jednalo pouze o jednotky případů, kdy došlo k jejich porušení a na místě byla uložena bloková pokuta. „Tyto pokuty však nebyly velké,“ uvedla v pořadu 360⁰ na CNN Prima NEWS Shumová.

Restaurace zaplaví hygiena a policie. Kvůli novým opatřením plánují stovky kontrol

1. listopadu 2021 05:03

V souvislosti s novými opatřeními proti šíření nemoci COVID-19 vyrazí do restaurací a hospod tento týden rozsáhlé kontroly hygieny a policie. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová potvrdila, že v každém okrese bude v terénu jedna až dvě kontrolní skupiny. Od pondělí bude muset obsluha restaurací kontrolovat své zákazníky, zda jsou očkovaní nebo mají negativní test na covid.