Operace Bohdalové byla velmi riskantní, řekl její lékař. Po zákroku ležela den v umělém spánku
ptačí budka
Výpis příspěvků ke štítku „ptačí budka“
Ptačí hodinka vaším okem: Fotografie letců z českých krmítek
Ptačí hodinka se pořádá pod záštitou České společnosti ornitologické od ledna 2019. Spočívá v každoročním sčítání ptáků (nejen) na krmítkách. Jedná se sice o vědecký výzkum, zúčastnit se ale může úplně každý bez předchozích zkušeností. Je určený všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v jejich okolí, a to i dětem. Ornitologové tak za pomoci veřejnosti zjistí, kteří ptáci u nás v zimě ubývají či přibývají.
Jak pečovat o ptačí budky na jaře
Jaro je spojeno nejen s pracemi kolem domu a na zahradě. Pokud máme rádi zpěvné ptactvo, které nám v zahradě výrazně uleví od hmyzích škůdců během roku, přichystáme mu ptačí budky. A pokud ty už jsou na svém místě a minulý rok v nich drobní opeřenci hnízdili, je na čase se zaměřit na jejich údržbu a případné vyčištění.
Občas budou potřebovat vaši pomoc i volně žijící zvířata
Naši pomoc potřebují i ta zvířata, která jsou zvyklá žít bez přítomnosti člověka. Především v horkých letních dnech nebo těch zimních. Už teď můžete začít přikrmovat a nezapomínejte na vodu. Vyskytnout se u těchto zvířat mohou i zranění. Pokud máte chytrý telefon, je nejlepší stáhnout si aplikaci Zvíře v nouzi, pomocí které můžete zavolat odborníky z řad ochránců přírody. Nebo si uložte do mobilu telefonní číslo 774 155 155 na centrální dispečink záchranných stanic.